Přejít na obsah

Vodafone router + Draytek Vigor 2860


Návštěvník Kalyfornius

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kalyfornius

Dobrý den, mám od UPC modem COMPAL řady CH7465LG a rad bych za nej postavil svuj Draytek Vigor 2860 s tim ze bych UPC modem dal do bridge a managoval tak vse v 
Drayteku. Na UPC jsem nashlasil mac adresu drayteku a  prepnul UPC zarizeni na modem a ted mi nejede net vubec:D nejake rady co jeste na Drayteku nastavit aby mi jel internet?:D 

 

Diky vsem za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kalyfornius

no o to jsem se jiz snazil 😄 stale bez uspechu 

 

242316446_2023172374513600_5443590927279831991_n.jpg

Před hodinou, Adolf.Shitler napsal:

xDSL router není zrovna ideální věc pro kabelovku. Každopádně se podívat do nastavení a jako vstup nedat xDSL, ale DHCP Client u WAN. A správně to propojit s modemem VF do WAN, nikoliv LAN (to jenom pro úplnost, jistě to tak už je 🙂 ).

 

 

no uz jsem se snazil to nastavit takto 

242316446_2023172374513600_5443590927279831991_n.jpg

Upraveno uživatelem Kalyfornius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"WAN IP Network Settings" by měl být na auto. A co se týká MAC adresy, tak pokud to není firemní přípojka (s pevnou veřejnou IP), tak tam dát "Default MAC Address". "DNS Server IP Adrress" pak jako první Google 8.8.8.8 a jako druhý nic (rozhodně ne bránu routeru, co je tam teď na prvním místě - max. ještě DNS VF, což by ale mělo natáhnout samo). A po uložení pak restart obou zařízení.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kalyfornius

takze zaskrtnout Obtain an IP adress automaticaly a prenastavit dnsko

před 12 minutami, Adolf.Shitler napsal:

"WAN IP Network Settings" by měl být na auto. A co se týká MAC adresy, tak pokud to není firemní přípojka (s pevnou veřejnou IP), tak tam dát "Default MAC Address". "DNS Server IP Adrress" pak jako první Google 8.8.8.8 a jako druhý nic (rozhodně ne bránu routeru, co je tam teď na prvním místě - max. ještě DNS VF, což by ale mělo natáhnout samo). A po uložení pak restart obou zařízení.

 

 

takze zaskrtnout Obtain an IP adress automaticaly a prenastavit dnsko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kalyfornius
před 15 minutami, Adolf.Shitler napsal:

"WAN IP Network Settings" by měl být na auto. A co se týká MAC adresy, tak pokud to není firemní přípojka (s pevnou veřejnou IP), tak tam dát "Default MAC Address". "DNS Server IP Adrress" pak jako první Google 8.8.8.8 a jako druhý nic (rozhodně ne bránu routeru, co je tam teď na prvním místě - max. ještě DNS VF, což by ale mělo natáhnout samo). A po uložení pak restart obou zařízení.

 

 

je to firemni pripojka s pevnou adresou 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kalyfornius

tak chvile napeti 😄 nabiha upc modem a dratyek snad top pofacha

před 10 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Pak tu MAC nechat dle registrace u VF (když dáš MAC jinou, tak to bude fungovat taky, ale veřejná IP nebude fixní, ale dynamická).

 

jako nejak to zacalo lehce fachat ale nejak mi hapruje sit chvilema to pada 😄 a chvilema to jede kazdopadne je to uspech 😄 ale nejede to 100% :)))

mam zjistit od UPC DNS ktery mam zadat ?

jako nejak to zacalo lehce fachat ale nejak mi hapruje sit chvilema to pada 😄 a chvilema to jede kazdopadne je to uspech 😄 ale nejede to 100% :)))

mam zjistit od UPC DNS ktery mam zadat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...