Přejít na obsah

Výpadky internetu


Návštěvník pilox

Doporučené příspěvky

Tak to nejakou dobu "jede". 

TV v pohode, tablet v pohode, sluzebni Redmi note 9 pro v pohode, ale muj Huawei P20 stale umazuje ze je sit bez i ternetu, ale internet v Huawei funguje. Zajimave 🙂

@Marek-26 Dekuji za podrobny rozbor. Je pravda ze 8 let to je zaznamenany asi 4, 5 vypadek. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě ke včerejšímu výpadku Facebooku a spol - indukovaně exUPC. Celé odpoledne a večer  jsem pracoval jsa připojen přes exUPC a bez jediného zakoktání. Je fakt, že používám Google DNS 8.8.8.8. Vypadá to že: Nasadili jsme náhradní řešení, všechny části naší pevné sítě jsou navzdory přetrvávajícímu masivnímu výpadku Facebooku plně funkční. (z Twitteru Vodafonu) se týká jen přetíženého DNS serveru exUPC. Jednou bylo zase lepší mít googlovský DNS, tak to příště bude naopak 😀.

  • Souhlasím 1
  • To se mi líbí 1
  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadlo komplet routovanie FB siete, kde maju aj ich DNS, takze cely svet nevedel routovat do FB.. az po polnoci nasho casu opravili BGP routy.. ziadny DNS server na svete nepoznal FB.

https://blog.cloudflare.com/october-2021-facebook-outage/

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Ondrej1 napsal:

Ještě ke včerejšímu výpadku Facebooku a spol - indukovaně exUPC. Celé odpoledne a večer  jsem pracoval jsa připojen přes exUPC a bez jediného zakoktání. Je fakt, že používám Google DNS 8.8.8.8. Vypadá to že: Nasadili jsme náhradní řešení, všechny části naší pevné sítě jsou navzdory přetrvávajícímu masivnímu výpadku Facebooku plně funkční. (z Twitteru Vodafonu) se týká jen přetíženého DNS serveru exUPC. Jednou bylo zase lepší mít googlovský DNS, tak to příště bude naopak 😀.

Taky mi internet celou dobu fungoval (samozřejmě kromě FB). Používám Cloudflare DNS (1.1.1.1). Když jsem si četl ten jejich report, kde zmiňovali, že mají server dobře navržený, a tudíž nedošlo k jeho přetížení, měl jsem fakt radost.

 

Vždycky jsem tušil, že je dobrý nápad nepoužívat DNS od poskytovatele připojení. 😄

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, sodekcz napsal:

DNS servery můžou vypadnout komukoliv 🙂

To sice můžou, ale Cloudflare to na rozdíl od Vodafonu ustál. Na blogu popisuje, že přes 90 % DNS požadavků vyřídil do 10 ms i během toho největšího zahlcení sítě (které bylo způsobené nedostupností služeb FB). Očividně má lepší infrastrukturu.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...