Přejít na obsah

Jak nastavit pevnou veřejnou IP adresu?


Návštěvník sprouza

Doporučené příspěvky

Návštěvník sprouza

Dobrý den, prosím o radu, jak natavit pevnou veřejnou IP adresu. Mám pevné připojení exUPC, modem od operátora v režimu modem a vlastní router D-Link DWR-921. Pracuje-li D-Link v režimu DHCP, vše funguje, jak má. Zadám-li operátorem přidělenou pevnou IP adresu w.x.y.z, subnet 255.255.255.0, DNS stejné jako u DHCP a bránu w.x.y.1, nedostanu se ven. Vidím oba routery, bránu ne. Možná je chyba právě v IP brány, bohužel operátor infolinky toto neznal a na technické se nedalo dovolat, prý se ozvou zpět.. neozvali se. Předem díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IP adresa od VF se ručně nenastavuje (to se dělalo naposledy u Karnevalu a firemních přípojek) - jakou IP user dostane, takovou má. A pokud je to firemní připojení, pak se musí ve vlastním routeru nastavit MAC adresa, která je dle smlouvy navázána na pevnou IP a VF pak tuto pevnou IP vždy přidělí.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak psali přede mnou, IP adresu vždy dostat přes DHCP, nikdy nenastavovat ručně. Když jsem před pár lety měnil router, tak stačil jeden telefonát na infolinku/techniky, kde jsem jim nadiktoval novou MAC adresu (oni ji navíc viděli, že ano, tak jsme ji jen zverifikovali) a nastavili ji jako novou kanonickou. Klonování MAC adresy bych bral až jako úplně poslední možnost, pokud selže všechno.

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...