Přejít na obsah

Geolokace veřejné IP exUPC Business


Návštěvník Groove

Doporučené příspěvky

Návštěvník Groove

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli mi někdo zde může potvrdit že je ve stejné situaci. Jde mi o to, jak se z hlediska geo-lokace veřejné IP adresy tváří vaše připojení. Jsem zákazník exUPC z Brna, mám business tarif s pevnou IPv4 adresou, ale tato adresa se "tváří" jakože je z Prahy. Různé služby např. mapy.cz mě pak ve výchozím stavu posílají do Prahy. Dokud jsem nebyl business zákazník a měl jsem dynamicky přidělovanou veřejnou IPv4, tak jsem tento problém neměl a adresa se tvářila jako z Brna. A ta veřejná IP se překládá podle reverzního záznamu na ict.ictsystem.cz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je otázkou, jestli má vůbec smysl něco měnit, protože pokud si zadám svoji IP sem: https://www.koutas.cz/cs/geospy tak vidím Prahu (a org: UPC Internet CATV, Broadband Internet services in Ostrava) a pokud sem: https://www.polohaip.cz/iplocation tak je tam správně Brno. Neboli spíš záleží na tom, jak to kdo vyhodnotí a podle čeho vlastně tu polohu určuje.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U business adres to nefungovalo nikdy, ani za UPC. Teď jsem cvičně zkusil svoji adresu v několika databázích a dostal jsem Prahu (nejčastěji), Plzeň a Ostravu, přičemž jsem ve Zlíně. S tím ale nemá Vodafone (UPC) zas tak moc do činění, to je iniciativa těch společností poskytujících geolokační informace, a zatímco u home přípojek dělají s většími adresními bloky, tak u business jsou buď malinkaté bloky (nebo dokonce jednotlivé adresy ?) a nestojí jim to za tu drbačku. Jak píše @Adolf.Shitler, vzít na vědomí a neřešit. Nebo vyřešit jinak (u mapy.cz zapamatovanou pozicí, nebo linkem, nebo vyhledáváním).

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...