Přejít na obsah

Wifi router


pkoci

Doporučené příspěvky

zlatej asus, ten už před deseti lety měl snad všechny možnosti různejch ipv6 tunelů a to i u levnějších modelů, sem tehdá používal tunel 6in4 od hurricane electric 🤭

asi tu nikdo neví, jestli Huawei HG8245H podporuje taky 6in4, co? 🤔 já tam tu volbu nevidim, ale teoreticky by mohla bejt jenom skrytá, každopádně nedaří se mi nic vygooglit 🤦‍♂️

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při volbě routeru bych zcela jistě neřešil, jestli 6to4, 6in4, 6RD apod. nesmysly s IPv6. To může sloužit k testování (kdo je hračička), ale v reálném provozu naprosto k ničemu. U routeru bych se spíš zajímal o výkonnost, která je u Archer AX20 a RT-AX56U prakticky stejná, taky je tam u obou stejný quad-core CPU 1,5GHz (akorát Archer AX20 je o tisícovku levnější).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to řešení OneMesh nepřijde moc ideální, jestli jsem to správně pochopil,  protože k routeru můžu připojit pouze WiFi OneMesh repeater/opakovač signálu, což třeba mě vůbec nevyhovuje, když mám všude natahané LAN kabely, ke kterým bych mohl připojit nějaký drátový Mesh AP.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že MESH není na úrovni třeba UBNT UniFi, ale někdy posloužit může. Byť jeho možnosti jsou samozřejmě závislé na dosahu WiFi signálu od routeru a rychlost logicky padá na polovinu. A ještě jeden nedostatek u MESH je a sice, že zařízení (mobil, NB) se vždy prioritně připojí právě k MESH (je-li signál) a ne k hlavnímu routeru. Někdy je to skutečně paradox, když jsem s mobilem metr od routeru a připojení je k MESH vzdáleném metrů 5...
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OneMesh od tp-linku mě taky odradil.

Jinak jak moc je VPN server na routeru náročný na CPU a RAM? V současnosti mi jede VPN server na NASu, který ale na noc vypínám. VPN bych proto rád přesunul na router, který by byl permanentně zapnutý. Začal jsem totiž přemýšlet ještě nad Asus rt-ax55, který má o pár funkční míň a pouze 256 MB RAM 128 MB ROM.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha 7
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...