Jump to content

Zaúčtování roamingu bez překročení hranic

eidam
 Share

Recommended Posts

Jedu vlakem z Chorvatska, okolo Bosny  a Hercegoviny. Hranice jsem nepřejel a nepřejedu, jsem furt v zóně 1, ale vodafone se rozhodne, že jsem v zóně 2. 

what next

• 200 Mb/s
  • ∞ GB
  • Klasik
  • 5
  • vodafon

Stačí v nastaveni telefonu vybrat ruční výběr sítě.V automatickém režimu se telefon přihlási k nejsilnějším signalu.Což muze byt v příhraničí problém 

• 500 Mb/s
  • ∞ GB
  • Komplet
  • CAModul,VF box premium
  • Brno-Kohoutovice

• Slamb changed the title to Zaůčtování roamingu bez překročení hranic

@Marek-26 Co si budem, ono to nejde dost dobre ocekavat a nastavit si telefon, aby se nepripojoval k non-EU sitim nejde. Ja byl nedavno v Rumunsku, v horach, rumunsky VF tam signal nemel, clovek by fakt necekal, ze tam bude mit vubec nekdo signal, ale srsky Telenor tam signal mel, 200 za Roaming na den. Dokud se Google s Applem nevzpamatuji a nevyrobi prepinatko na EU roaming/celosvetovy roaming, tak se tyhle problemy budou opakovat furt dokola.

• 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • -
  • Vodafone Station
  • Praha 8

• Slamb changed the title to Zaúčtování roamingu bez překročení hranic
Google s Applem to řešit nemusí, protože snad každý operátor umí nastavit, aby roaming fungoval pouze v zóně 1 (EU) a naopak zóny 2 a 3 zablokoval. U VF návod zde: https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/objem-dat-blokovani/jak-zapnoutvypnout-mobilni-data-2/
  • Agree 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Mě se stalo něco podobného v Itálii. Navštívil jsem San Marino a telefon se připojil k síti TIM SM, tedy nebyla to už Itálie kde je TIM IT. A protože San Marino není EU neplatí v této síti regulace. 

• 150 Mb/s
  • 4 GB
  • Klasik
  • CI+
  • Brno

Slusny operator VF mi dnes taky refundoval 2x 200 za Roaming na den, ktery se spustil pripojenim k Srbum z Rumunska. Za blbost se plati, ale ne tentokrat, az priste... 😄

@Adolf.Shitler Diky za tip, nastavit roaming limit na 0 by me nenapadlo.

• Agree 1
  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • -
  • Vodafone Station
  • Praha 8