Přejít na obsah

Přechod na Vodafone TV


honza265

Doporučené příspěvky

@ Marek-26 To je pouhá redukce konektorů, ale nikoliv redukce signálu D/A (A/D). Už jsem to psal výše, že se něco podobného používalo např. u DVI, u kterého mohl být na výstupu jak digitální signál (ten pak šel dát na redukci na HDMI) nebo analogový signál (šla použít redukce na D-Sub/VGA). Ale pokud je na výstupu nějakého rozhraní jenom digitál, tak se pouhou redukcí z něho analog neudělá (a naopak také ne), vždy je potřeba již zmiňovaný převodník. Jenom ještě doplnění, že ta redukce z odkazu je pro ty typy NB, kde si výrobce ulehčil práci (nebo šetřil místo) a osadil pouze jeden konektor HDMI (místo HDMI + D-Sub), takže ten HDMI pak volitelně slouží buď pro digi výstup (zapojí se kabel přímo do monitoru/TV) nebo lze v nastavení udělat u HDMI výstup analog (pochopitelně toto není standard, ale ve své podstatě paskvil) a pak je potřeba použít tu uvedenou KONEKTOROVOU redukci.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo nevěří, ať si to zkusí a neplácá nesmysly, ze to neexistuje . To že to neznáte a nepoužíváte ještě neznamená, že to neexistuje.

Upraveno uživatelem vpa
Doplněno
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím že je jedno jak to budeme nazývat, jestli redukce, nebo převodník, podstatné je co na to bude říkat webová aplikace Vodafone TV, jestli bude fungovat nebo opět hlásit nějakou chybu.

Ale stejně většina uživatelů stejně bude asi řešit opačný problém a to že má na PC pouze VGA (D-SUB) výstup a ten převést na HDMI asi nebude funkční.

Každopádně jestli to někdo budete testovat, ať už jeden nebo druhý způsob převodu, tak určitě napište jak to dopadlo.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raději bych to nazýval tím převodníkem, aby bylo jasno jak se věci mají a nesvádělo to někoho k tomu, že skutečně pořídí jenom konektorovou redukci za pár kaček a pak bude čumět jak tele na vrata, že to nefachá :)
-----------------
@ Marek-26 Možná ten tebou uvedený produkt na odkazu je opravdu D/A převodník (napájený 5V z HDMI) a ne jenom pouhá redukce, jak je mylně uvedeno v popisu. I cena by tomu odpovídala. Takže sorry, co jsem psal výše...
-------------
@ kotasek Samozřejmě, že to řeší čip za pár drobných, ostatně set-top-boxy (v ceně pár stovek za celý výrobek) to mají taky tak, žádná věda :)
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak jsem se dneska konečně přihlásil do VodafoneTV a doufal, že si proti LepšíTV (kterou jsem používal doteď) polepším. 

Takže abych to shrnul..... "PROBOHA SOUDRUZI, ZA CO !!!👎🤥

V 31. 7. 2021 v 17:33, kenny napsal:

Začíná mi čím dál víc vadit způsob, jakým se lze dostat k pořadu. To asi někdo nedomyslel. Nejdřív je třeba spustit daný kanál a pak teprve se zobrazí nabídka programu pod přehrávaným oknem. Vyberu si pořad, přehraji a když chci pustit ten následující, tak je docela obtížné se k němu dostat. Na straně se zobrazují jen související pořady (asi podle názvu). Je třeba se v prohlížeči vrátit na předchozí stranu, odrolovat dolů a .... není tam stejný den, jaký tam byl při spuštění pořadu ale aktuální. Styl EPG byl mnohem lepší a to i v tom, že to zůstalo na původním místě.

Naprostý souhlas. Navíc po spuštění se načte naprosto zbytečný snímek jakéhosi právě probíhajícího pořadu, u kterého vůbec netušíte, která stanice ho vysílá, a musíte ho pracně hledat v seznamu programů. A proklikat se na nějaké informace o jednotlivých pořadech, je bohužel jen pro otrlé. Proč nezachovali klasické, oblíbené EPG na které jsou uživatelé zvyklí, a které dobře funguje na STB?  Fungovalo to přes webový prohlížeč u UPC, funguje to na Lepší TV a prakticky všech konkurenčních televizí. Tak  proč proboha vymysleli TOHLE???   Nechápu, jak mohli tuhle nepřehlednou a neintuitivní zrůdnost vůbec vypustit.

Ono se už vlastně stalo takovým nepsaným  pravidlem, že jednoduché a fungující věci, se v rámci "zlepšení" nahrazují podobnými paskvily.  A Vodafone přece nemůže zůstat výjimkou... 🤥 

Vodafone TV.jpg

Mimochodem,  mám to teprve dva dny a už jsem musel dvakrát rušit rodičovský PIN, který mi z jakéhosi důvodu zablokoval vysílání a čtyřikrát jsem se musel přihlašovat složitým, naprosto nezapamatovatelným přihlašovacím jménem a heslem,  které bohužel asi nejde změnit, stejně jako nejde seřadit si kanály podle svého. Alespoň jsem na to nepřišel, v nastavení není vůbec nic. Fakt vopruz...

  • 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • VTV Premium box
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jen tak pro zajímavost - v televizi přes STB mi VTV taky funguje. Řeč ale byla o sledování na PC přes web, kde má VTV úplně jiný design, spoustu chyb a nelogických "vymožeností", které nejenom že zbytečně obtěžují, ale dokáží pořádně i vytočit. Hned první "vopruz" na úvod je, když se musím jako idiot každý den přihlašovat nějakým vygenerovaným, nezapamatovatelným heslem, které bohužel nejde vůbec změnit.  A o té parodii na EPG snad ani nemluvím 🤥  Ty programátory, co tuhle polofunkční a neintuitivní zrůdnost vytvořili, by měli pověsit za koule do průvanu...  Zlatý Horizon a Lepší TV !!! 

  • 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • VTV Premium box
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...