Přejít na obsah

Propojení zařízení a služeb


Návštěvník Tur
Přejít na řešení Vyřešil Marek-26,

Doporučené příspěvky

Návštěvník Tur

Dobrý den,

 přemýšlím o službě i500 mb internetu a tv od Vodafone a rád bych si ujasnil funkčnost služeb v následujícím případě. Ze tří lan portu na stb provedou kabely a každý z nich ukončím 1gb switchem. Ze switchů povede jeden kabel do konzole a jeden do tv přijímače od vodafone popřípadě ještě do PC. Bude to tak fungovat jak má.

 

Děkuji za odpovědi

Upraveno uživatelem Tur
Doplňující info
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, 

nejsem si úplně jist, zda to správně chápu, Ale dostanete od Vodafone modem, který má 4 LAN výstupy, Z nich poté připojíte, co potřebujete (i bez switche). Modem jako takový bude připojen k zásuvce koaxiálním kabelem. Ze stejné zásuvky, z druhého výstupu povede koaxiální kabel do Vodafone STB, do kterého z modemu povede ještě i ethernetový kabel, pokud si nevezmete premium box a propojení nebude přes Wi-Fi (pokud to není nutné, nedoporučuji propojení přes Wi-Fi). V případě, že budete chtít připojit další televize, bude potřeba další přípojné místo (555Kč) nebo si můžete poté řešit vlastním rozvodem za použití rozbočovače (a velmi doporučuji i filtr zpětných kanálů). 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tur

Potřebuji mít připojené 3  zařízení na internet a 3 zařízení na tv. Dle informací mohu mít současné spuštěny až 4 tv v jedné ceně a tv a internet je zapojeno primo z jednoho modemu. Aspoň tak mi ro bylo řečeno při předobjednávce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže celkem 6 zařízení zapojené kabelem k internetu. Pak ano, za modem bude třeba switch, jelikož modem má jen 4 výstupy. Ale každý box/tv musí být připojena koaxiálním kabelem, takže bude třeba si nechat vybudovat další přípojné místo resp. dvě (pro zapojení 3 tv/boxů). 

Maximální počet zařízení pro příjem televize na jednu smlouvu (tedy za jeden paušální poplatek za službu) je opravdu 4. Samozřejmě za každé se platí pronájem.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tur
Citovat

Ale každý box/tv musí být připojena koaxiálním kabelem, takže bude třeba si nechat vybudovat další přípojné místo resp. dvě (pro zapojení 3 tv/boxů). 

Aha v tom případě to mě neřekli všechny informace a zároveň lehce uvedli v omyl. Kdysi jsem od (UPC) služby měl a bylo to tak jak je vyse popsáno, ale nyní o koaxiálním kabelu do každého box/tv nebyla vůbec řeč,  Jen o lan kabelu. To tedy podstatně mění situaci a tyhle služby chtít nebudu.

 

Děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tur

Tak zřejmě o této variantě mluvil, cenu mám danou. Jen se mohl zmínit o iptv..Ale zajímalo mě zda bude fungovat pokud povedu kabel z toho boxu do ethernet swiche kde ho rozdvojim do iptv boxu a PlayStation., Protože momentálně co mám tyhle služby od jiného poskytovatele to takhle nefunguje. Tady mám switch, ze kterého jdou kabely do box/tv a kabel do routeru ze kterého pak tahám internet dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je středobodem internetu právě modem, který zajišťuje i routování. Jo a pokud boxy k TV má přivézt technik, tak se nejedná o IPTV, ale o DVB-C. Modem tak jako tak přiveze technik. IPTV vozí kurýr/pošta či se vyzvedávají na prodejně (myslím).

Každopádně, pokud už povedete ethernet do boxů, tak vedle něj může vést i koax a přeci jen má DVB-C příjem spoustu výhod oproti IPTV (minimálně v kvalitě).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli nějaký ISP řeší IPTV a net tak, že napřed switch a z něho pak IPTV box a router, tak je to teda celkem haluz. Ještě lze pochopit, když je třeba router, kde je na jednom LAN konektoru extra TV a v routeru u toho LAN pak nastavená priorita pro TV (tak to má třeba O2), ale napřed switch...?
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...