Přejít na obsah

Signál v budově


Návštěvník Luboš

Doporučené příspěvky

Návštěvník Luboš

Ahoj. Uvnitř budovy máme slabý nebo žádný GSM signál. Mimo budovu je signál slabý (2 čárky, -100 db/m), ale použitelný. Jak by šlo signál uvnitř budovy zlepšit?? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměnit plastová izolační okna zpět za klasická, porazit stromy, které brání výhledu na vysílač ... 🙂 Jinak moc to nejde, samozřejmě bychom se mohli bavit o tom, jak moc je ta budova a její plášť z fyzikálního hlediska přátelská pro šíření signálu. A jak píše @javor_xdd, to úplně nejde. Ty vysílače většinou jedou na nějaký optimální výkon, který je regulován ČTÚ a pak do toho samozřejmě vstupuje prostředí (propustnost, odrazy ...), atmosférické vlivy atp.

 

Jediné, co vřele doporučím je VoWiFi, které nahrazuje klasický GSM provoz (volání, sms). https://www.vodafone.cz/wifivolani/

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník javor_xdd

@Marek-26 ČTÚ to neomezuje. Nechci zde zbytečně spamovat "ticket" můžeme se o tom pobavit v pm. Vím jak to funguje. Jsem začátečník v radioamatérismu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, ČTÚ neplní svou zákonem danou povinnost a nekontroluje, zda někdo nevysílá někde, kde nemá, nebo jak nemá. Vůbec neměří WiFi, mobilní a další poskytovatele. Jsou dané nějaké normy a parametry, jak má jakékoliv vysílání vypadat (např. hygienické limity k ochraně veřejného zdraví před účinky EMP).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník javor_xdd

@Marek-26 ČTÚ vydá pouze frekvenci a maximální sílu vysílače, záleží jak na co. Někdy to ani neomezuje, protože ta frekvence se nemíchá do ostatních.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejjednodušší a nejúčinnější metoda jak to vyřešit pokud to jde, je změnit operátora na takového který má u vás kvalitní signál.

Měl jsem doma před lety s Vodafonem stejný problém, změnil jsem proto operátora od té doby mám klid.

Tím samozřejmě netvrdím že Vodafone je špatný, ale prostě záleží na konkrétní lokalitě a pokrytí signálem konkrétního operátora.

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...