Přejít na obsah

ČT-24 HD


ost-plus@seznam.cz

Doporučené příspěvky

Návštěvník Risoner.77

A co je vlastně důvodem se ví, když se jedná o kanály stejné skupiny?

  jediný důvod mě napadá, že ČT dává zprávy ze sportu, a to hlavně odpoledne, souběžně na ČT24 a ČT Sport. tak že by bylo pravidlo, že olympiádu nelze vysilat, ani její sestřihy, na 2 kabelových kanálech souběžně? 

 

když je řeč o ČT, ví prosím někdo, co bylo  důvodem výrazně hlasitějších reklamních bloků např. při ME ve fotbale (pouze ve Vodafone TV, v DVB-T2 byla hlasitost vždy vyrovnaná) ? je to např. nějakým nastavením DOLBY, nebo např. záměr? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník notizia

@ Adolf.Shitler

 

"Pokud má VF primární signál ze satelitu Astra, pak si to zcela jistě odpustil nemohl, protože je to záležitost přímo ČT." 

Až na to že UPC ještě delší dobu před přímým prodejem Vodafonu a překlopením všech zbylých stanic ČT jako ČT24 mě opakovaně odpovídalo že primární zdroj nebere přes satelit z pozice Astra 3B 23,5°E ale přímo od ČT z Kavčích hor který je pro všechny operátory co o něj mají zájem. Nyní aj Vodafone neustále tvrdí že to neberou ze satelitu aj když kvalita ČT stanic je aj v DVB-C v podstatně horší kvalitě než v minulosti. Paradox je v DVB-T2 je u stanic ČT lepší kvalita a není špatné komprese obrazu jako u kabelu UPC/Vodafone. Takže jestli to podle tebe Vodafone bere ze satelitu tak následně zákazníkům lže až do roztrhání těla! Je jen otázka času kdy od Vodafone odejdu když pomalu a jistě postupně otentovávají kvalitu obrazu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to už tady odpovídal jednou tuším technik, že přímo z KH nelze kvůli námitkám konkurence (byla to debata v souvislosti s konverzí H265 do H264 u příjmu terestrického DVB-T2 signálu a jeho překlopení do kabelového DVB-T).
Jinak nevím, jestli VF lže nebo ne, protože nikde v obchodních podmínkách jsem nenašel garanci toho, odkud musí pocházet primární signál. Je ale pravdou, že to zrovna u ČT nijak neřeším, protože mám jak DVB-T2, tak DVB-S2 a kabelovka mě v tomto směru prakticky nezajímá.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník notizia

"(byla to debata v souvislosti s konverzí H265 do H264 u příjmu terestrického DVB-T2 signálu a jeho překlopení do kabelového DVB-T)."

 

Já ale nepíšu o DVB-T od kabelu kanál 21 až 27 kde se něco úplně nelogicky převádí z H265 do H264 ale o DVB-C. Nevím pro tu ČT pro jejich DVB-T neberou a jednotlivé stanice nerozdělí do dvou muxů DVB-t se streamu v H264 co mají pro DVB-C a berou to z DVB-T2 H265 a degradují obraz nelogickou konverzí z H265 do H265. 

 

K tomu "Jinak nevím, jestli VF lže nebo ne, protože nikde v obchodních podmínkách jsem nenašel garanci toho, odkud musí pocházet primární signál. "

 

Znova opakuji že několikrát mě bylo ze strany provozovatele kabelovky mě bylo několikrát tvrzeno to že stanice ČT pro DVB-C neberou ze satelitu ale z jiného zdroje přímo od ČT (než v minulosti kdy bylo pro jednu stanici datová tok pouze obrazu pro jednu stanici okolo 10 Mbit/s) který je k dispozici pro jakéhokoliv nesatelitního a pevného kabelového operátora. takže nemají tvrdit něco co není pravda a odpovídat na rovinu bez mlžení a podobně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Debata byla o kabelovém DVB-T a [b]v této souvislosti se zmínilo, proč nelze celkově brát signál přímo z KH, tj. nejenom pro to T, ale i pro C[/b].

Co bylo kým tvrzeno je asi lepší řešit přímo s ním, já se zásadně držím pouze smluvních dokumentů, které jsou závazné (na rozdíl od nějakých tvrzení, jenž prakticky nejdou ani prokázat, natož vyžadovat jejich dodržování).

Ať na to ale odpoví někdo z VF, jistě bude mít relevantní info, jak se věci mají.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli si dobře vzpomínám tak to bylo původně tak že signál z ČT se dříve opravdu bral z optiky přímo od ČT, ale pak došlo k nějaké změně,v  jejíž souvislosti na optice narostl u těch kanálů datový tok a tím pádem by byl problém ty kanály nacpat do jednoho multiplexu, tak se to začalo brát ze satelitu, kde je datový tok o něco nižší.

Kdo chce vidět záběry na ČT24 z olympiády, může koukat vysílání v DVB-T, které je v kabelu také dostupné a které se přebírá z pozemního DVB T2, , je to sice kompromisní řešení, ale není to primárně vina operátora, ale ČT a pořadatelů olympiády.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kolik by toho z olympiády měli dávat ??? Jestli jste si nevšimli tak to jde na čt, taky na slovenský a Eurosport tam má 9 kanálů, to je málo ???  Nikdy člověk neměl možnost toho vidět tolik, tak proč ještě na čt 24, nechápu..... a proč by to měla být chyba pořadatelů olympiády co si čt zaplatila to má, aspon to tak bejvá

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...