Přejít na obsah

Ukončení vysílání analogové TV a rádií


tomus

Doporučené příspěvky

V 23. 2. 2022 v 9:55, Adolf.Shitler napsal:

Posunutí na 85 MHz nijak zásadně uploadu nepomůže a VKV se navíc ani netýká (to začíná až na 87,5 MHz). Je potřeba se s uploadem posunout za hranici 200 MHz, tj. na trojnásobek dnešní šířky pásma, aby to mělo nějaký skutečný efekt.

Pokud je upload do 85 MHz, tak je potřeba započítat i filtry, takže teoreticky dopředné pásmo začína od 105 MHz.

K vypnutí FM programů v Praze a okolí dojde dnes

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má tvůj rádiový přijímač nějaký externí zvukový vstup, tak k němu můžeš připojit prakticky jakýkoliv set-top-box, který umí kabelové vysílání DVB-C, ve kterém se vysílá nekódovaně  několik desítek rádiových stanic, na bazaru určitě nějaké levný box najdeš.

Eventuálně k boxu můžeš připojit nějaké bedýnky se zesilovačem, třeba od počítače.

Nebo můžeš přijímat rádiové stanice přes internet, například s využitím nějakého staršího mobilního telefonu, nebo tabletu přes wi-fi.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle rady beru jako technickou zajímavost pro hračičky na pokusy. Ale je to naruseni integrity způsobu používání zařízení, jako bych k autu s motorem na naftu přidělal motor na benzin na přívěsný vozík a otáčky řídil od volantu nějakými táhly jen proto, že se zasekla distribuce paliva.

  • -
  • -
  • Klasik
  • 2x CA modul (Lica r2008, UPC r2015)
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, kamaráde, když přestala vysílat televize analogově, tak to také bylo narušení integrity používání zařízení. A co takový zánik přepřahacích stanic pro postilióny, to bylo narušení...  Tempora mutantur et nos mutamur in illis
Tohle je přirozený vývoj.

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes není problém přijímat desítky tisíc rozhlasových stanic celého světa přes internet v perfektní kvalitě, takže k čemu se zaobírat nějakým zašumělým FM... Jo a v SVJ si všichni sednou na zadek z toho, že chce někdo FM a hned začnou opravovat STA, která je dávno mrtvola :D
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 marian.lozi: Když ti to stojí za to, tak jo, nic proti.
Píšu pouze z osobní zkušenosti, sám jsem vyměnil (a sakra drahý ve své době!) FM tuner za tablet připojený k zesilovači na uvolněné místo po tuneru, zaplatil jsem si  aplikaci a mám rádio vyřešené. V kvalitě rozdíl neslyším (vlastně jo - nikde nic nešumí a nevypadává stereo) a otevřel se mi celý svět 😊 A naučilo mě to stejně tak fungovat i v autě, na chalupě - je to zvyk. 

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to naštěstí můžu řešit tím, že můj receiver umí internetová rádia, ale doteď jsem to měl jednodušší. Pro FM jsem měl  naladěný tři stanice a pustil je jednoduše na zmáčknutí jednoho tlačítka. Nyní musím procházet přes několik voleb v menu 😞 

A to ještě musí jít v pohodě internet

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Compal, STB Kaon KCF B4003
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Korwin
před 3 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

... Jo a v SVJ si všichni sednou na zadek z toho, že chce někdo FM a hned začnou opravovat STA, která je dávno mrtvola 😄

... jestli se nepletu, tak SVJ je povino ze zákona zajistit funkční STA pro TV (nevím zda i pto FM) - alespon u nás to tak bylo řešeno na schůzi, i přesto, že máme většinou exUPC, tak stále je tam pár OLD majitelů, kteří přes STA jedou.

ad Internetová rádia: já v telefonu s oblibou používám web http://radio.garden které na základě vaší lokace vyhledá radia ve vašem okolí, do oblíbených lze uložit jakékoli stanice z celého světa. Mají i aplikaci pro Apple i Android - pokud by někomu vyhovovalo 😉 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...