Přejít na obsah

Ukončení vysílání analogové TV a rádií


tomus

Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, PeggyK napsal:

Já analog používám. Mám 3 starší televize a nevidím důvod proč vyhazovat peníze za moderní, které nevydrží ani zlomek toho, co ty dříve vyrobené. Na všech obraz jak víno.

Televize v obýváku mi jede na STA celé roky, po přechodu na digitální vysílání mi to pořešil DVD rekordér (momentálně v opravně, takže dočasně i tato TV připojena na kabel).

Když jsem si kdysi pořídila malou televizi do ložnice, měla z důvodu umístění horší signál přes svou vlastní anténu, tak jsme si tehdy pořídili kabelovku (a s ní i pevný internet). Později si manžel přivezl ještě jednu malou televizi, která měla mnohem lepší signál z kabelovky než z vlastní antény. No a protože jsem nemusela díky analogovému vysílání nic řešit, platila jsem kabelovku až doteď. 

Pokud ovšem vypnou analog a pokud mi nebudou schopní vyměnit set-top-box, který mám ještě z dob UPC (a nepotřebovala používat, po vyzkoušení dnes není schopný naladit žádný kanál - zřejmě už "neumí" tu novou normu) za typ, který jde připojit přes scart do mé starší televize, pak nemám důvod si kabelovku dál platit. Univerzální set-top-box se dá koupit za pár stovek, to se mi vrátí neplacením poplatků za kabelovku nejpozději do roka, druhé dvě televize připojím též na STA a internet tady u nás můžu sehnat mnohem levněji než od Vodafone. 

STB od UPC nemá s DVB-T2 ani DVB-T nic společného, z STA nemá tedy správně naladit nic. Po připojení k "živému" koaxu od UPC/exUPC/Vodafone by měl naladit vše a zobrazit minimálně ty volně distribuované v DVB-C. Bez platné dekódovací karty (nebo po převedení zákazníka k Vodafone) nic dalšího ani neukáže. 

  • -
  • -
  • Klasik
  • 2x CA modul (Lica r2008, UPC r2015)
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PeggyK Chtělo by to vědět, jaký STB doma máte. Když nebyl dlouho zapojen, určitě na něm nebude platná nabídka. Jinak vypíná se historický analog, který se už pár let oficiálně neposkytuje. Nahradila ho DVB-T nabídka, která je v rozvodech šířena. Řekl bych, že pro ostatní televize pro vás bude nejlevnější variantou pořídit DVB-T STB než pořizovat DVB-T2 boxy. Vzhledem ke stáří vašich televizí pro vás DVB-T2 dle mě ani nemá smysl. 

Pošlete mi do PM číslo smlouvy nebo variabilní symbol, nechám si zjistit, jaký box máte "nafasován". Jinak moc nechápu, proč si platíte DVB-C nabídku, nevyužíváte jí (je tam více kanálů, než v DVB-T a rozhodně mnohem více jak v analogu) a box máte někde ve skříni. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že analogové vysílání v síti Vodafone už přesluhuje o tom asi není pochyb, ale vypínat ho zrovna před vánoci, to vážně není dobrý nápad, to je takový problém to nechat žít o několik týdnů déle a vypnout to až v lednu ?

Takovými neuváženými kroky operátor akorát naštve své klienty a koleduje si o výpovědi.

Mimochodem v Brně analog vypnuli už v červenci, ale ještě nyní po pěti měsících je těch 11 kanálů stále aktivních, akorát pouze s černou obrazovkou a informaci že analogové vysílání bylo ukončeno 13. 7.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Slamb napsal:

ale moderní televize uměj dokonce i barevnej obraz,...🤔

Barevnej obraz tv v ČSSR hromadně už umí minimálně více jak 35 let.😎

před 12 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Když dá někdo výpověď, tak kam asi zamíří skrz analog? Samozřejmě nikam, protože ten od roku 2012 je akorát v několika málo kabelovkách, jinak nikde. Aspoň bude dobrý důvod si nadělovat pod stromek set-top-boxy 🙂

Nákupem stb už nebude potřebovat VF, pokud nepoužívá i jiné služby.

Problém bude mít asi v tom, že stb DVB-T2 moc s scartem nebude v nabídce, pokud vůbec.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ti uživatele ani nemusí dávat výpověď, ale už v jejích očích bude Vodafone je ten zlej operátor co koupil UPC a pak jim před Vánoci vypnul televizní vysílání a tím jim přidělal ještě další starosti. Takže chce na to jít i trochu psychologicky.

Mimochodem já mám z dětství jeden podobný zážitek, kdy nám doma televizor umřel zrovna na Štědrý den a my pak museli jako děcka ještě několik měsíců koukat na naší záložní televizi ruské výroby Junosť, která měla úhlopříčku pouze 31 cm a samozřejmě černobílý obraz, než rodiče sehnali barevnou Teslu color.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Nákupem STB získá jenom přístroj, ale ne televizní signál do něho.

Modelů se scartem je celá řada, namátkou: https://set-top-boxy.heureka.cz/gosat-gs220t2/

To myslíte vážně (bez tv signálu)? Jakože neví, že budou potřebovat anténu a nebude jim stačit propojit ji provázkem s stb, když už signál DVB-T2 letěl tak velkou vzdálenost vzduchem, protože Vodafone jim signál DVB-T2 nedodá!? jo a bez kabelu scart jim to taky nepůjde.🤣

 

Ohledně modelů T2, nehledal jsem, ale pokud bude ve stejné místnosti víc jak jedna tv, pak pokud stb neumožní ovládat dálkáčem více stb u sebe, bude nutno koupit stb asi nejspíš od různých výrobců, kde je větší naděje, že ir signál dálkovl bude navzájem různý, ale to už je vedlejší.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Běžný user, co je dlouhé roky připojený na kabelovku, bude sotva vědět něco o pozemním signálu a jak ho k sobě dostat (resp. ho mít v použitelné formě a se všemi muxy, co lze v dané lokalitě přijímat). A také samotná instalace anténního systému bez znalostí a technického vybavení obvykle dopadne tristně.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...