Přejít na obsah

Kvalita ČT2 HD, ČT3 HD, ČTD HD v DVB-T


mirij

Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, Oval napsal:

Dnes dvě minuty po půlnoci, CT2 HD zastavil se obraz, pak hlásil žádný signál, to trvalo asi 2 minuty. Mezitím ty dvě minuty CT1 HD normálně fungoval, CT2 SD také fungoval.

To není špatným signálem na koncovém zařízení, ale konvertory na DVB-T.

Ten samý "konvertor" (transcoder) se používá pro HD i SD verzi, takže jím to nebude

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, tomus napsal:

Možná je všechno, ale všechny ty tři kanály co jsi teď vyjmenoval vysílají každý v jiném multiplexu, takže teoreticky můžeš mít rušení na multiplexu s ČT2 HD a na ostatní multiplexy a jejich kanály to nemusí mít žádný vliv a proto normálně jeli.

při takovýchto problémech je dobré nejprve zkontrolovat ostatní kanály v daném multiplexu zda hrají nebo ne a také v diagnostice zkontrolovat u tohoto multiplexu úroveň a kvalitu signálu.

https://www.upczone.cz/topic/7649-upc-naši-zákazníci-si-kvůli-přechodu-na-dvb-t2-nemusí-kupovat-novou-televizi/?do=findComment&comment=113131

 

Máte pravdu, nepředpokládal jsem, že CT1 HD a CT2 HD budou každý v jiném multiplexu (CH23 a CH24), ale to jsem zjistil až mnohem později. CT SD jsou všechny v jednom.

Příště, pokud se "poštěstí", zkusím zkontrolovat i ostatní programy v stejném multiplexu, ale téměř s jistotou lze předpokládat, že také nepůjdou.

před 11 hodinami, technik napsal:

Ten samý "konvertor" (transcoder) se používá pro HD i SD verzi, takže jím to nebude

Nevím jakými prvky v síti dvb-t prochází, ale výpadek signálu jen některých multiplexů nebude chyba na mé straně.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 6. 2021 v 10:15, technik napsal:

Ten samý "konvertor" (transcoder) se používá pro HD i SD verzi, takže jím to nebude

Tak musím souhlasit s @Oval. Někde je prostě něco špatně. My se s Vámi samozřejmě nemůžeme přít kde ten problém je, ale existuje.

Jak Oval hlásil, že mu nastal výpadek obrazu na cca 2 minuty tak mě se to stalo také, ne na tak dlouho, ale stalo se to. První případ na ČT1 SD (DVB-T) a druhý případ na ČT3 HD (DVB-T). 

Protože hodně nahrávám a stříhám pořady z České televize tak jsem si toho všimnul, jinak si toho nikdo normálně nemusí vůbec všimnout (je to nepravidelné).

 

- První případ, ČT1 SD, pořad "Z metropole", 19.6.2021 - krátce po začátku pořadu (pokud Vás to zajímá tak odtud si jej můžete stáhnout https://www.uschovna.cz/zasilka/MQAR2R8KJ6AUP5CX-64N/). V tom výpadku obrazu je vidět jakoby se tam překrýval obraz již odvysílané části videa jak je vidět zde (je tam vidět číslice 1 kanálu ČT1)

YpxWrQf.png

 

- Druhý případ, ČT3 HD, pořad "Domácí štěstí", 19.6.2021. A zase krátce po začátku pořadu (tentokrát cca po 30 sekundách). Tam je jednoduše vidět výpadek obrazu:Wbv5BrP.png

 

Oba pořady jsou jinak ve zbytku neporušené a byly nahrány bez jakýchkoliv "discontinuit".  Pořady nahrávám s 15 minutovým předstihem.

Já Praha 4, on Praha 11.

 

 

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

V pondělí 28.6 v 1:55 výpadek všech kanálů DVB-T zhruba na ~4 minuty, poté pár minut šlo a zase no signal. Toto střídání trvalo asi do 2:10. DVB-C v té době fungovalo.

Měl jsem štěstí nebo smůlu, že jsem se zrovna díval na pořad v kterém říkali "soud odsoudil pachatele k" a na tv text no signal, pochopitelně i bez zvuku.

Raději dál nemluvit, teda spíše nepsat.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, tomus napsal:

Možná probíhala nějaká noční údržba, v tuto pozdní hodinu už se předpokládá že většina lidí spí.

Ale no táák, udržba DVB-T a nikoliv DVB-C, na analog jsem se zapomněl podívat.

Jednou v 6:57 (snad kolem 26.6 přesnější info zítra) šla reklama včetně zvuku pomaleji, nahrát mě z toho šoku napadlo až po chvíli, takže mám záznam toho asi jen konečnejch 10s, pak začal let nad zimní krajinou, teď si nevzpomínám co je to za kanál (na DVB-T).

Počasí bude zase během tohoto týdne kolem 30st, tak to zase budu ponocovat, tak uvidíme, jestli jsou tak pečliví a "udržbu" provádí často.

Ohledně údržby/aktualizací se stb restartuje každou noc v 2:31:~50s pokud je v pohotovostním stavu. To po převzetí Vodafone od UPC hned použili pro změnu loga z UPC na V.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, je to prostě zvláštní. Opět jsem nahrával z ČT1 SD dnes 3.7. na PC pořad "Z metropole" a opět krátce po jeho startu (24 sekund) kratičký výpadek, přitom ale 15 minut před jeho začátkem to bylo ok a celé se to nahrálo bez jakýchkoliv "discontinuit" (byl nahrán DVBViewer Media Serverem). Pořad byl sestříhán pomocí VideoRedo TVSuite 5 a ani on nenašel v nahraném streamu nějaké chyby. Tak buď mi ty softy lžou nebo nějak "falšuje" data můj "Hauppauge WinTV-soloHD DVBT" tuner nebo fakt nevím. Opět kdo chce si může ten pořad stáhnou odtud https://www.uschovna.cz/zasilka/NCJ8D767TPYWLKI5-I6N/.

 

image.thumb.png.def056e214167e5ff604f542d0ade92e.png

 

 

 

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Oval napsal:

Ale no táák, udržba DVB-T a nikoliv DVB-C, na analog jsem se zapomněl podívat.

Jednou v 6:57 (snad kolem 26.6 přesnější info zítra) šla reklama včetně zvuku pomaleji, nahrát mě z toho šoku napadlo až po chvíli, takže mám záznam toho asi jen konečnejch 10s, pak začal let nad zimní krajinou, teď si nevzpomínám co je to za kanál (na DVB-T).

Počasí bude zase během tohoto týdne kolem 30st, tak to zase budu ponocovat, tak uvidíme, jestli jsou tak pečliví a "udržbu" provádí často.

Ohledně údržby/aktualizací se stb restartuje každou noc v 2:31:~50s pokud je v pohotovostním stavu. To po převzetí Vodafone od UPC hned použili pro změnu loga z UPC na V.

Upřesňuji 21.6 v 6:27 Prima MAX.

před 21 hodinami, mirij napsal:

... Tak buď mi ty softy lžou nebo nějak "falšuje" data můj "Hauppauge WinTV-soloHD DVBT" tuner nebo fakt nevím. ..

 

Tak to vypadá, že ty konvertory to buď pokurví, nebo už takhle zmrvený dostanou, když se v záznamu nenachází problém.

Klidně kdykoliv nahraju cokoliv z DVB-T a pokud se domluvíme na stejném, můžeme to porovnat.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Kvalita ČT2 HD, ČT3 HD, ČTD HD v DVB-T

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...