Přejít na obsah

Snížená rychlost přes WiFi po probuzení počítače (macOS)


Návštěvník canalmedia

Doporučené příspěvky

Návštěvník canalmedia
před 6 hodinami, retron napsal:

iMac bych zkusil připojit kabelem, jinak to Ubiquity U6-Lite není špatná volba

Uff, no snažím se práve vše odpojovat od kabelů, jsem v podnájmu a dělat díry do stěn se mi taky moc nechce 😉 Asi se nakonec poohlédnu po nějakém tom AP. jaký je rozdíl medzi tím Ubiquity U6-Lite a např. výše spomínaným tp-link archer C6? Co z toho bude lepší? Mám Philips Hue krabičku přes kabel, pak Ikea krabičku přes kabel, HD Mediabox přes kabel a pak cca desítku chytrých věcí od zásuvek přes světla po topení. K tomu jeden iMac na hlavní práci, dva ntb, dva mobily, tiskárna, TV. Potřebuji silné pokrytí na cca 100m2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ubiquity je určitě profi řešení, já zatím instaloval AC Lite, ale ted uz bych sel do U6-Lite nejen kvůli ax normě ale má i větší dosah, akorát nemá v balení af napájecí injektor. Také dost záleží na možnosti instalace, toto zařízení je určeno na strop/stěnu, pak existují ještě in wall verze.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezáleží jenom kam dosáhne AP, ale jestli také připojená zařízení dosáhnou na ten AP. Pokud ne, tak samotný AP může mít klidně výkon svářečky a ničemu to nepomůže. A pokud jde o 802.11b, tak to je IT pravěk z roku 99 a některé AP už to logicky ani nepodporují. Ale třeba TP-Link Archer C6 nebo C7 kupodivu ještě ano, lze navolit i režim b/g/n

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pre Apple zariadenia by som radsej volil router s Broadcom chipsetom (kedze tie pouziva Apple), Ubiquiti/Amplifi je Qualcomm, a obcas to spolu nefunguje ako ma (a obidvaja sa vyhovaraju - Apple aj Ubiquiti), spominany TP Link C6 je tiez Qualcomm.

Co tak vyskusat Asus AX86U (alebo AX68U) router..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník evlo2

Ubiquiti za mě nic moc, resp. je potřeba usg, nebo spíš prostě vše od nich, kdy hlavní router má usg v sobě a nevím jestli to lidem za to stojí mít. Na doma mě příjde, ze zkušenosti, nejlepší asus na poměr ojeb demence cena vykon

ale je pravda, ze u asus to chce vedet, treba ac86u je vpohode vec, ale ax56u je za mě odpad, i když jsou lidi co jim to stačí

Upraveno uživatelem evlo2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@evlo2 - není potřeba USG, v každém případě je potřeba se předem trošku zorientovat. A neskočit ani po Amplifi. Nicméně ani samotné UAP nepatří k těm nejlevnějším zařízením. Pořád jsem přesvědčen, že odvedou dobrou práci. Netrvám na Ubiquiti, nechť si každý otestuje, co se mu zdá vhodné. "Slušnou WiFinu".

Mě docela baví, jak spousta lidí nakoupí nepříliš levná zařízení a pak je jim líto připlatit za WiFinu a mají představu, že všechno budou honit krabičkou za pár korun.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...