Přejít na obsah

Snížená rychlost přes WiFi po probuzení počítače (macOS)


Návštěvník canalmedia

Doporučené příspěvky

Návštěvník canalmedia

Dobrý den,

po velkých problémech s Compal-em jsem přešel na Vodafone Station 1Gb, který zdá se vyřešil veškeré výpadky, bohužel přinesl jednu nepříjemnost.

Používám macOS, který nevypínám, vždy jen uspím. Po probuzení se ale vždy sníží rychlost na +/- 30Mb (download, upload je ok). Jediné, co pomůže, je vypnout/zapnout WiFi na počítači, resp. se z WIFi odpojit  a znovu připojit. Pak hned zase naběhne plná rychlost (+/- 800Mb).

Je to docela nepříjemné, děje se to jen a pouze s tímto modemem. Když se člověk takhle vrátí k práci několikrát za den, ne vždy si spomene, že musí vypnout a znovu zapnout WiFi, aby měl plnou rychlost. A hlavně je to otravné a domnívám se, že to asi není úplne v pořádku.

Nemá prosím někdo podobou zkušenost nebo případné řešení?

Moc děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá že se Ti mac chytá na 2,4 místo rychlejší 5GHz, Klepni na wifi s optionem a uvidíš na jaké síti se připojuje. Pak by bylo řešením buď prohledat kanály jestli je nemáš zahlcené, nebo rozdělit názvy wifi na 2,4 a 5G, případně preferenci 5G, ale tím nevím zda Vodafone Station disponuje.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu několik možností co VodaStation nabízí: (alespoň ten můj níže popsané podporuje)

 

- rozdělení sítí, takže pak třeba nechat zapnutou jen 5 GHz Wi-Fi a 2.4 GHz pásmo vypnout

- nebo pak zapnout Band Steering, což zapne obě pásma, ale určuje si to pak samo dle zařízení to nej, ovšem sázet na to, nevím... 

- no a teoreticky snad poslední možnost je mít zapnutá obě pásma a nadefinovat přes filtrování daná zařízení a jejich připojení v daném pásmu, to ale odzkoušené nemám, jen vím že to filtrování má, ale zda tak pokročilé s definicí pásma pro dané zařízení, to už netuším, je možné že ne, nicméně obě výše uvedené možnosti fungují.

 

A nebo pak nastavit na MacOS preferenci pásma 5 GHz a neřešit modem/router kde budou spuštěna třeba obě pásma.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aky je to hw (Intel alebo M1)? MacOS neumoznuje nastavit WiFi pasmo..

 

macOS always defaults to the 5 GHz band over the 2.4 GHz band. This happens as long as the RSSI for a 5 GHz network is -68 dBm or better.

If multiple 5 GHz SSIDs meet this level, macOS chooses a network based on these criteria:

802.11ax is preferred over 802.11ac.

802.11ac is preferred over 802.11n or 802.11a.

802.11n is preferred over 802.11a.

80 MHz channel width is preferred over 40 MHz or 20 MHz.

40 MHz channel width is preferred over 20 MHz.

macOS doesn't support 802.11k. macOS does interoperate with SSIDs that have 802.11k enabled. 

macOS selects a target BSSID whose reported RSSI is 12 dB or greater than the current BSSID’s RSSI. This is true even if the macOS client is idle or transmitting/receiving data.

 

Pouzivam niekolko MacOS zariadeni a nemam problem s pripojovanim na 5 GHz po prebudeni, cize bude asi problem na strane routera (nemam Vodafone Station).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník canalmedia

Zdravím,

zkoušel jsem už asi vše:

  • použít jedno SSID (2,4+5GHz)
  • rozdělit SSID na 2,4 a 5GHz
  • zapnout Band Steering
  • konfigurovat Band Steering pro jednotlivá zařízení - zde danému zařízení přímo přiřazeno 5GHz
  • tovární nastavení
  • restarty
  • a já nevím co ještě...

Stále to samé - jakmile se Mac uspí na pár minut, pak musím vždy odpojit ze sítě a znovu dokola, x-krát denně :-(

iMac je jinak Intel (27" 5k 2017).

Jinak jsem zjistil, že to není jediný problém - druhý problém je u LG TV, kde mě sporadicky vyhazuje z WiFi. Někdy celý film nic a někdy i pár krát za hodinu. Prostě odpojí a pak znovu naběhne po cca 1-2min.

Teď jsem přišel dokonce ještě na problém č. 3 a to že nemohu přepnout 2.4GHz na 802.11 b/g, je tam defaultně bez možnsti změny jen 802.11 g/n. Takže nemohu spárovat klimatizaci :-/ U 5GHz je tam na výběr 802.11 n nebo 802.11 n/ac ale to mi je na nic protože klima funguje jen na 2.4GHz.

Už začínám zvažovat koupi nějakého WiFi routeru za ten modem. S tolika problémy jsem se tedy ještě u routera nesetkal. Poradíte něco vhodného?

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník canalmedia

Blbne to bohužel jen na hlavním pracovním stroji (iMac). Ostatní zařízení relativně ok. Tedy až na tu TV, kde to zase pro změnu vyhazuje.

Měnit modem už nebudu, už je to třetí modem tento rok (Station poprvé, předtím 2x Compal). To už bych šel radši zpět na xDSL, kde to sice šlo max. 50Mb/s ale spolehlivě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...