Přejít na obsah

Vodafone CH7465 a pravidelné výpadky


Návštěvník Santo

Doporučené příspěvky

Návštěvník Santo

Zdravím,

nedávno mi Vodafone vyměnil UPC HDR Mediabox 150 Mbps za Compal CH7465Vodafone 500 Mbps (až bude k dispozici Vodafone station a 1 Gbps, provedou výměnu zařízení). Od té doby, co mám nový Compal, mne trápí pravidelné krátké výpadky (do 5 minut), které se objevují 1x až 2x denně. Už tu byl 2x technik, vyměnil modem, proměřil signál na chodbě i u zařízení a prý nevidí žádný problém. Na modemu začne v době výpadku blikat ikona připojení do sítě Vodafonu. Ke Compalu mám připojený hlavní počítač přes wifi (ZyXEL ARMOR X1 (WAP6806)) - 5 GHz - chytá wifi z Compalu a je kabelem připojený k PC a pak ještě notebook klasicky přes wifi 2.4 GHz. Měnil jsem prodlužovačku (jestli to třeba nebude v elektrice), ale nepomohlo. Nevíte, čím by to mohlo být? Přikládám výpis z administrace modemu. Zmíněný výpadek se vyskytl po čase 6:20 ráno. Ještě jedna možná důležitá věc - "System up time" modemu se mi vždy po výpadku resetuje.

Compal_01.png

Compal_02.png

Compal_03.png

Compal_04.png

Compal_05.png

Upraveno uživatelem Santo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Návštěvník změnil název na Vodafone CH7465 černý - pravidelné výpadky 1x - 2x denně

Ten signál vypadá v pořádku tam žádný problém nevidím, ale otázka je Co to ukazuje při výpadku,

každopádně Musíš to testovat ethernetovým kabelem od modemu připojeným přímo k PC, sledovat výpadky přes wi-fi nemá smysl protože tam je spousta faktorů které to mohu ovlivnit.

Až bude jistota že to není v signálu tak se může řešit wi-fi.

Co se týká toho času, tak ten se nuluje po  resetu modemu. 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Santo

Díky za odpověď. Ten výpadek není na wifi, modem se prostě na chvíli odpojí od sítě Vodafone a bliká ikona globusu. Zajímavé je to s tím resetem "System up time" - to by znamenalo, že při každém výpadku se mi resetuje modem. Už mám druhý kus modemu a dělá to samé, jestli nebude problém v elektrické síti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Vodafone CH7465 a pravidelné výpadky
Návštěvník Santo

Tak tím Zyxelem to není - odpojil jsem ho od PC, připojit do PC wifi kartu a výpadky jsou pořád. Teď zkouším bridge mód - vyštrachal jsem starý D-Link DIR-652 wifi router. Pokud budou výpadky i v bridge módu, tak bude holt třetí výjezd technika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Santo

Tak jsem přepnul Compal do brigde módu a za něj dal router a je po výpadcích. Tak fakt nevím, čím to bylo. Je mi jasné, že ethernetový kabel Compal - PC by byl nejlepší test, bohužel to není možné takto provést.

Upraveno uživatelem Santo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Santo No vidíš, už jsi otestoval několik věcí. Možná je tím pádem nějaká slabina na WiFi v Compalu, když ho dokáže shodit tvůj ZyXel nebo WiFi karta v počítači.

Kdyby tě testování bavilo, ještě bys mohl dát Compal zpět do routování, vypnout na něm WiFi a dát za něj vlatní WiFi v režimu AP a k počítači znovu ten ZyXel v režimu klient. 

Nebo už do toho nevrtat, když to funguje a pokud máš za Compalem nějaký slušný vlastní router:)

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Santo

Koupil jsem TP-Link Archer AX73 (router WiFi 6, 6 antén) a jsem spokojený (ZyXEL umí 5GHz ac 4x4 1733 Mbps). Teď se akorát modlím, aby Vodafone Station začal v létě podporovat bridge mód, protože mám předobjednaný gigabit. 😀 Ten navrhovaný test už se mi moc dělat nechce, ale dalo by se tím zjistit, zda je chyba ve wifi části Compalu nebo v jeho routovací části.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...