Přejít na obsah

CA modul prý nejde použít


MartinW

Doporučené příspěvky

@Marek-26: Děkuji Vám. V call cnetru mi bylo vysvětleno, že po migraci mé smlouvy z exUPC do Vodafone systému by neměl být problém si CA modul následně přenést na novou adresu a používat. Teď je ovšem otázka, jak rychle migrace zákazníků pokračuje a jestli je má migrace během 3/4 roku reálná 🙂  

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník WiTeC

Zdravím, dnes mi na Vodafone lince sdělil, že s CA moduly se v rámci migrace nepočítá - migrovat bude všechno na set-top-box Vodafone a že to lidi hrozně chtějí - na to byla moje reakce, že až začnou migrovat majitele s CA moduly, dá se předpokládat, že se jich ozve víc.
 

Následně mě připojili na exUPC podporu, kde mi jiný člověk řekl, že je to pravda, ale že těch CA modulů je tolik, že je pravděpodobné, že by mohl vzejít podnět na jejich zachování, pokud se lidé ozvou. Tak jsemvznesl na Vodafone požadavek pro zachování CA modulů.

 

Dovoluji si požádat všechny, kteří mají zájem o zachování CA modulů, aby o svém požadavku na jeho zachování dali Vodafone kvalifikovaně vědět, čím víc nás bude, tím líp.

 

Mým důvodem je to, že upřímně ne nechci, aby mi nějaký hnusný set-top-box od Vodafone, s dalším hnusným ovladačem, který komunikuje jen s krabicí od Vodafone, která komunikuje pouze a zase jen s tímto ovladačem, nákladově tak za 150 Kč dohromady výroba, paralyzoval připojením moje vymazlené domácí kino s TV, a k tomu ještě vůbec hyzdil obývák. Líbí se mi ovládat všechny komponenty domácího kina jedním ovladačem, anebo telefonem, líbí se mi funkce nahrávání více kanálů, možnost využívat víceobrazový PiP, streamování více live  kanálů do různých zařízení…

 

Vzkaz pro Vodafone - chápu, že oslovujete masy, ale zkuste tolerovat i tu menšinu, které není jedno, co mají v obýváku a co si připojí k domácímu kinu, přičemž můžou být i tací, kteří mají domácí kino v hodnotě převyšující pořizovací hodnotu nového vozu vyšší střední třídy a ti opravdu netouží po plastikové krabici s ovladačem z matějské pouti. Je to stejné, jakobyste nutili lidi s neomezeným tarifem používat tento pouze s telefonem Xiaomi Redmi 9AT, a používání iPhonů a Samsungů by nebylo povoleno - určitě by všichni majitelé nových Samsungů a iPhonů tyto zahodili a běželi si s radostí pro Xiaomi Redmi 9AT…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Nejaky konkretni tip na to "kvalifikovane dat vedet"?
To mam jako zavolat do Vodafone a az me prepoji na operatora, tak rict "'sem vam jenom chtel rict, ze chci zachovat CA moduly"?
Anebo jak by to melo vypadat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. I já vlastním CA modul a nedám ho, i kdyby mě ruku trhali... 🙂 Je to pohodlné pěkně schované vzadu v TV a hlavně FUNGUJE TO. Nehodlám mít pitomou čínskou krabičku někde pod TV. Ani nemám, kam jí dát - pod TV mám kvalitní soundbar - za TV Vodafone Station a Woofer. Videotéku nechci, mám Netflix a stačí a ZZ? Počkám na appku do TV, nebo mobilu, která ale půjde přes Chromecast zrcadlit, zatím to umí ho**o. Takže prosím CA mi nechte, díky 🙂

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@WiTeC@Trabi Zachování CA modulů by dávalo smysl alespoň do doby, než Vodafone vydá aplikaci pro smart TV, což se údajně také chystá. Přestože set-top box je momentálně hybridní, je možné, že do budoucna se postupně zruší DVB-C a všechno poběží čistě přes internet. Tohle je taky potřeba vzít v úvahu.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@WiTeC Tak to vám tam řekli pěknou blbost. resp. to je hudba budoucnosti. Aktuálně se počítá s migrací CA modulů i nepropojených Kaonů (USB) u kterých se jen přehraje Horizon firmware za jiný (tedy bez Horizon prostředí resp. bez VOD alužeb). Ano, samozřejmě jak píše @janmichaelvincent se počítá s postupným přesunem z DVB-C na IP řešení (OTT) z důvodu uvolnění pásma pro internet (DOCSIS 3.1 FDX resp. DOCSIS 4.0).

U propojených Horizon boxů s internetem (jak HD USB, tak HD DVR) se aktuálně provádí výměna za Vodafone boxy.

@Trabi Klid, pár let ho ještě mít budete. Jen je možné, že se přes něj za pár let nepodíváte na některé méně sledované kanály.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...