Přejít na obsah

CA modul prý nejde použít


MartinW

Doporučené příspěvky

Myslím že nemá smysl se tady přít jestli je lepší používat záznam na pevný disk, nebo zpětné zhlédnutí, každé řešení má svoje výhody a nevýhody, za mě je ideální použít kombinaci obojího, ale bohužel u HD Mediaboxu se mi použití pevného disku neosvědčilo,

takže jsem zvědav jak si s tím poradí Vodafone box, který umožňuje nahrávat do cloudu, což považuji za takové ideální řešení pro ty co nepotřebují neomezený prostor a nevadí jim že nahrávka tam bude dostupná jen asi tři měsíce, s čímž já osobně nemám žádný problém.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ janmichaelvincent Trend je nepodstatný, protože na něm si nikdo nic nevezme. Jak samotné TV stanice, tak operátory a další zúčastněné zajímá reálný stav, od kterého se také odvíjí peníze. Dokud má 90% diváků zájem o lineár, tak jenom naprostý hlupák (na straně TV stanic a operátorů) by to přehlížel a vsázel na nějaké údajné trendy (u kterých je navíc s otazníkem, nakolik se vyplní, resp. pes po nich neštěkne). Buďme nohama na zemi a ne v oblacích nějakých představ :)

@ Marek-26 Měření sledovanosti akceptují všechny stanice a všichni operátoři. A nikdo zatím nic lepšího nevymyslel. Je dobré vzít v potaz, že díky tomuto měření se v televizním businessu točí miliardy ročně.
A možnosti, jak něco stáhnout, jsou prosím pěkně jaké? Bráno z pohledu běžného diváka samozřejmě. Už takového diváka vidím, který se místo nahrávání na připojený disk k TV, vrhne na net na warez a začne sosat filmy (velmi často pak s nutností zaplatit za objem dat někde na Multishare apod.). Skutečně je rozdíl mezi pár nadšenci, co mají čas a náladu se takto bavit stahováním, a mezi normálním divákem, který je celý den v zaměstnání a pak má doma náladu tak akorát sednou k TV, ale rozhodně ne se věnovat další "směně" a připravovat filmy k odbavení na další dny :D

Na ČT1 teď běží seriál Profesionálové, tak doufám, že se mně podaří ho celý pro vlastní potřebu nahrát a kdykoliv do budoucna budu mít vystaráno, když se budu chtít na nějaký díl podívat (a bez reklam v průběhu, protože na ČT to přerušené reklamou není). A jenom si vzpomenu na chudáky s IPTV, kteří o možnost sledování již dávno přišli, když záznam zmizel ze serveru poskytovatele (no, třeba to někdo hodí na ulozto a nedojde ke smazání :D ).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler Ale víte, že když máte statistiku lineár vs. nelineár, pořád se to týká jenom televizního vysílání? Streamovací služby jsou samostatná kategorie.

 

Ale to je fuk. Naše zaprděné Česko je sice jako ve všem pozadu, ale stačí se podívat, co se děje na západě:

https://www.pewresearch.org/fact-tank/2021/03/17/cable-and-satellite-tv-use-has-dropped-dramatically-in-the-u-s-since-2015/

 

Pokud máte nějaká jiná čísla, poprosím taky o zdroj.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ janmichaelvincent Streamovací služby jsou měřeny počty abonentů a kolik jich má Netflix, o tom už zde řeč byla. Jinak ve světě (nebo min. v Evropě) ten lineár také jasně dominuje, to skutečně není výsada pouze ČR.

@ Marek-26 Dají se koupit s CZ dabingem, sám jsem je také koupil. Ale bohužel jenom na DVD v SD rozlišení, což je v porovnání s nativ HD na ČT o level níž.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler

Citovat

The share of Americans who say they watch television via cable or satellite has plunged from 76% in 2015 to 56% this year, according to a new Pew Research Center survey of U.S. adults. Some 71% of those who do not use cable or satellite services say it’s because they can access the content they want online, while 69% say the cost of cable and satellite services is too high and 45% say they do not often watch TV.

Tak jsem vám to ocitoval, aby bylo jasné, o čem se bavíme.

 

Samozřejmě, když tady odkazujete na nějaká čísla, která srovnávají pouze lineární vysílání se zpětným shlédnutím toho samého vysílání, máte tam dominantních 90 %, ale to vám nic neříká o tom, kolik procent lidí třeba nesleduje televizi vůbec, protože mají na internetu video on demand.

 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ janmichaelvincent Asi by bylo dobré zůstat v ČR a neřešit nějakou agenturu z USA, která se zabývá průzkumem na zakázku (a dělá jak sledovanost TV, tak klimatické změny, marihuanu apod., to vše s výsledkem na přání zadavatele).

A již jsem dvakrát psal, že u streamovacích služeb rozhoduje počet abonentů, takže pokud má Netflix max. 300t. abonentů, zatímco lineární TV sleduje nějakých 7 miliónů lidí, tak prostě není co řešit a je potřeba se smířit s faktem, o co má divák zájem a co naopak zůstane čistě jako okrajovka.

Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ludekfilm napsal:

Byl bych rád aby se diskuze vrátila k tématu jak to bude s CA moduly až nás exUPC přesunou do Vodafonu ?????

Souhlasím, další příspěvky které budou mimo toto téma budu již skrývat a později budou skryty, nebo eventuálně přesunuty i ty předchozí co sem nepatří. 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...