Přejít na obsah

CA modul prý nejde použít


MartinW

Doporučené příspěvky

@Marek-26 Chápu výhodu boxu, ale když ten jejich neumí ani HDMI-CEC (aby šel používat TV ovladač), je to opravdu trapné.

 

Jinak si ale nemyslím, že by nutně musel být problém s podporou aplikací pro chytré televize. Nemůžu mluvit za všechny platformy, ale minimálně Android na tom, co se týče zpětné kompatibility, není vůbec zle, takže stačí vyvíjet pro nějakou rozumnou minimální verzi a aplikace budou fungovat ještě dlouho po tom, co výrobce TV přestane dodávat aktualizace samotného OS.

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Marek-26 Symetrický net se velmi často neobjevuje ani na optice, natož na metalice a má to svoje opodstatnění, protože useři víc stahují, než odesílají. A budovat Docsis s tím, že zruším klasickou TV v DVB-C a díky IPTV mně pak šíleně naroste traffic a ještě si zadělám na problémy, to už by opravdu někdo ve vedení firmy musel být po nepovedené lobotomii, kdyby dal tomuto zelenou...

@ Evzen Ano, možné je samozřejmě všechno. Teď je navenek jakási pseudomóda netové TV (marketingově dobře živená IPTV/OTT operátory), ovšem reálná čísla vypovídají o tom, že lineární TV v ČR se týká cca 90% diváků a jenom 10% spadá do nelineáru. Ono to tak bylo ostatně vždy, protože zpětné sledování není vlastně nic jiného, než obyčejný vylepšený záznam vysílání, který se datuje od doby prvních VHS. Snad si to uvědomí i ve Vodafone a akceptují fakt, že 50% domácností přijímá TV signál z pozemáku (lineár), 20% ze SAT (opět lineár), dalších 20% z kabelovek (lineár) a jenom 10% připadá na IPTV, kde ovšem také zdaleka ne každý využívá zpětné shlédnutí (a je zde pochopitelně i překryv, dost lidí má kombinaci vícero různých zdrojů příjmu TV).
Pokud jde o -náctileté klienty, tak ti vesměs mají jenom představy, ale chybí money (ty má fotřík ve středním věku, který také obvykle rozhoduje). I tak ale časem ti -náctiletí dospějí a budou mít jiné starosti, než sjíždět Netflixy. Takže o budoucnost lineáru bych strach neměl :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna u Netflixu bych řekl, že provoz reálně narostl. Pokud se budeme bavit o skupině, které ti náctiletí odrůstají, znám lidi, kteří na bednu nikdy moc nečuměli a jak přišla corona, stali se z nich docela slušní sledovači. Určitá část se vrátí ke svým obvyklým zvykům, když to půjde, někteří sem tam něco navíc zkouknou.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázkou je, koho nazýváme náctiletými. Když se podívám okolo sebe na své vrstevníky (kristovy léta) +/- 5 let, tak z nás lineární TV využívá minimum. Samozřejmě je to nejvíce sport, tam kromě trenérů a analytiků neznám lidi, kteří by si např. MS světa v něčem pustili zpětně po odehrání celého turnaje. Ostatní si pustíme ze streamovacích platforem (a to kolikrát i ten sport). Už i starší generace (z mého pohledu Gen X a dokonce i lidé ve věku mých rodičů, tedy Baby Boomers) se učí využívat výhody zpětného shlédnutí, archivu pořadů atd. Já osobně už třeba sport sleduji z 90% streamovaně, buď proto, že na co chci koukat v žádné tradiční lineární televizi nedávají (eSport, s tatínkem na tenis je lepší si zaplatit Eurosport a vybrat si jaký zápas chci atd.) nebo proto, že je mi jedno, jestli mi to běží ve FHD online či DVB-C (fakt u sportu nepotřebuji vidět každé stéblo trávy, stačí mi, když přečtu jméno na dresu).

@Adolf.Shitler No dobře, je to taková utopie pro domácnosti. Ale třeba kdybychom se dostali zase na nějaký hezčí poměr než nyní, já bych byl happy (u 1Gbps down by se mi líbil minimálně 100Mbps up) . Ona k tomu DOCSIS technologie spěje (opuštění DVB-C), stačí se podívat na nové specifikace atd. Jak říkám, umím si představit, že nám tam zůstane pár DVB-C muxů, aby se ve špičce nepřehltilo vše ve chvíli, kdy si půl národa pustí Ulici, zprávy a Ordinaci (nebo olympiádu a podobné sportovní akce) a zbytek půjde po IP vrstvě.

 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s Adolfem, já jsem nikdy nesledoval Netflix, až v únoru když jsem opravdu už doma skoro šílel a neměl co dělat (kromě home office), jsem si opravdu ze ZOUFALSTVÍ předplatil u Vodafone Netflix. Ještě jsem ho měl v březnu a dubnu. Od tohoto měsíce konec. Bral jsem to opravdu jen jako rozšíření nabídky z nudy. Takže úspěch Netflixu bych během pandemie příliš neglorifikoval. Ty čísla brzy spadnou.

  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, co na tom lineárním vysílání máte. IMO mu uživatelé budou jen ubývat, má matka (60+) se už několik let dívá jen odloženě. Prostě víte co chcete vidět, a to si pustíte. Vše můžete vidět od začátku, kdykoliv zapauzovat a naopak reklamy přeskočit (zatím). Lineární vysílání je pro ty, co přijdou domů z práce a neví na co koukat. S čímž Horizon GO moc nepomáhá, ale třeba Netflix řeší doporučovacími algoritmy.

 

Lineární vysílání chápu u exponovaných sportovních utkání, protože ty chtějí lidé vidět opravdu živě, ne že ve finále MS v hokeji Česko-Rusko uslyší "Góóól" nejdříve od sousedů, pak až z obrazovky. Plus zrovna tam je třeba vysoký datový tok pro spoustu lidí najednou, takže IPTV je nevhodná.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Set-top box, Compal CH7465LG
  • Praha Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nas je to jak popsal PavelB. Rodice 70+- a nejdrive zacali s HbbTV, nyni u nich jede i IPTV, zrusili satelit a maji pripadne DVB-T jako zalohu. Vyhovuje jim ze si pusti co chteji a kdy chteji, pripadne ulozi a maji 30dnu na shlednuti. Ja osobne na linearni TV nekoukal ani nepamatuji.

  • -
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduše - nejede internet, nemáš vůbec nic. O kvalitě nemluvě. Naplánuji si nahrání na ext. HDD a můžu to tam mít roky.

DVB-C s možností d8t CA modul má dneska už každá TV.

Tak jsem zase omezen na ext. krabici a nebo na TV s nějakým systémem, kde (možná) bude jednou i aplikace.

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mých rodičů v důchodovém věku je to úplně stejné, běda jak nefunguje zpětné zhlédnutí, to jsou pak pěkně naštvaní, o sledování YouTube ani nemluvím, takže takové ty iluze že důchodci koukají jenom na lineární vysílání už dávno neplatí.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...