Přejít na obsah

CA modul prý nejde použít


MartinW

Doporučené příspěvky

@Marek-26: chápu-li dobře, Vodafone chce zcela opustit od řešení CA modulu a bude nutit pouze své StB? Aktuálně - v nájmu - mám UPC smlouvu nicméně se mám stěhovat - další rok - na novou adresu a rád bych "přenesl" svůj VU+ Ultimo 4k s CA modulem od UPC a nasadil v novém bytě. To tedy nebude možné a budu nucen pouižívat jen StB? 

 

Budoucnost Vodafone je kompletní přechod na IPTV a uvolnit tak frekvenční pásma pro rychlejší upload připojení? 

 

Děkuji mnohokrát za Váš čas.

Upraveno uživatelem Altinik
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hlavně až dojde k definitivnímu překlopení pouze na IPTV, tak už doufám budeme mít nějaká opravdu dobře fungující zařízení bez dětských nemocí, pak s takovým přechodem nebude takový problém, do té doby považuji CA modul za stále velmi dobrou alternativu k  běžnému set-top-boxu.

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K definitivnímu překlopení na IPTV nedojde, protože ve Vodafone nejsou takoví naivkové, aby si mysleli, že se někdy objeví dobře fungující IPTV - neobjeví, protože se zatím neobjevila nikde na světě a je to pořád jenom menší či větší bastard. Samotný vznik IPTV byl dán nutností, aby DSL operátoři na zvonkových drátech mohli aspoň nějak konkurovat kabelovkám, ale samotná kabelovka nemá k čistě IPTV řešení žádný důvod. Spíš naopak může zákazníkům nabízet relativně stabilní lineární televizní vysílání s doplňkem v podobě jakési IPTV pro zpětné shlédnutí, kde případné výpadky nejsou tak kritické, jako když má operátor jenom tu IPTV a lineár chybí (O2).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy pevně doufám, že až začnou odebírat DVB-C programy, bude už existovat jako alternativa k set-top boxu i nějaká rozumná aplikace pro smart TV. Jinak to považuju za nepřijatelné zhoršení služby. Aby mi řekli, že odkoupený CA modul bude k ničemu a ještě si najednou musím začít platit pronájem boxu, který jsem nikdy nechtěl, to by bylo hodně nepříjemné.

 

Jinak ale nejsem zapřísáhlý odpůrce IPTV. Pokud by streamy byly v odpovídající kvalitě a fungovalo to stejně spolehlivě jako třeba Netflix nebo Prime Video, nevidím v tom žádný problém.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je třeba si uvědomit, že se bavíme o horizontu třeba 5-10 let. Všichni (většina z nás) chce internet o vysoké rychlosti symetricky. To prostě ta TV bude muset ustoupit (vývoj DOCSIS technologie lze vcelku dobře sledovat). Do té doby doufám, že budeme mít kromě boxů i funkční aplikace do televizí (ano, s tou nevýhodou, že když skončí aktualizace na televize, tak za "pár" let už ta aplikace přestane fungovat). Takže kdo nebude chtít box, bude mu stačit např. Android Tv. Umím si představit, že budu mít hybridní příjem ať už v kombinaci Android Tv a CA modul nebo box nějaké zobrazovadlo a v DVB-C budou jen ty nejsledovanější kanály a ty opravdu prémiové (některé sportovní a některé filmové) a ostatní poběží streamem. Stejně jde vidět ten posun k placeným online televizím (HBO, Netflix, Amazon, Eurosport ...), takže si myslím, že lineární televize přirozeně ustoupí nelineárnímu příjmu.

Já tedy na Tv moc nekoukám, ale štve mě, že si nemůžu koupit nějakou hloupou televizi, která by nebyla minimálně 1,5x dražší jak smart televize (a ještě k tomu si jí musím koupit za hranicemi). Já nechci řešit, že bude DVB-T3 nebo nový kodek, že software v TV se přestane vyvíjet a po změně api či jen aplikace, mi nějaká služba přestane fungovat ... chci mít dobrou obrazovku, ke které si připojím Android box či box od operátora (DVB-C, OTT, IPTV, DVB-S ...) a když budu chtít upradovat box, tak zaplatím "pár" tisíc, ale nebudu muset kvůli tomu měnit celou Tv (pokud mi bude nebude mít nižší verzi HDMI než bude třeba).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 44 minutami, Adolf.Shitler napsal:

K definitivnímu překlopení na IPTV nedojde

No, nebyl bych si tak jisty... 😕

před 47 minutami, Adolf.Shitler napsal:

protože ve Vodafone nejsou takoví naivkové, aby si mysleli, že se někdy objeví dobře fungující IPTV

Kde beres jistotu, ze jim nekdy pujde o kvalitu a funkcnost?
Svetu vladne predevsim lidska hloupost... a hned v zavesu jde mamon.
Takze je bohuzel VELICE pravdepodobny scenar, ze tahle kombinace zvitezi - hloupost milenialskych manazeru (kteri uz nevedi, co je TV vysilani) spolu s prilivem -nactiletych zakazniku, konzumujicich temer vyhradne vselijake IP kravoviny typu Netflix, plus postupne vymírání (ano, bohuzel) zakazniku, konzumujicich linearni vysilani (nota bene tech, kteri nepodlehnou natlaku na konverzi na IPTV), muze velice jednoduse vest k zariznuti linearniho vysilani.
A tech par, ktere se nepodari zkonvertovat a odejdou, zase Vodafone tolik bolet nebude... kdyz je nahradi zastup milenialu s Netflixama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...