Přejít na obsah

Problém s rychlostí internetu - laptop Dell?


Návštěvník bk1922

Doporučené příspěvky

Návštěvník bk1922

Konecne jsem se k tomu dostal a udelal dalsi test. Problem je nejspis v hardwaru, i kdyz by to mel levou zadni zvladat. Vzal jsem k testovani jeste novejsi laptop, opet Dell, ktery nameri pozadovanou rychlost jak pres wi-fi, tak pres kabel. Na starsim stroji - ale s dobrymi specifikacemi, stale namerim polovicni rychlost - cca 240, pres kabel i pres wi-fi. U bezdratu bych to chapal, jelikoz karta je asi 5 let stara, ale ethernet by mel v pohode 500MB utahnout. Zkousel jsem i nabootovat do Linuxu se stejnymi vysledky. Koupil jsem jeste GigabitEthernet do USB3.0, tak az dorazi, vyzkousim s nim.

 

Rezim bridge nedela v mereni zadny rozdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Vsadil bych se, ze problem neni v hardwaru, ale v nastaveni driveru nebo necem podobnem, co jsem uz popisoval.
Mozna je nejake šetřicí nastaveni primo v BIOSu, ze to ma vliv i na Linux.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bk1922

BIOS jsem projel cely a nenasel jsem jakekoliv nastaveni, ktere by to mohlo ovlivnit. Projistotu jsem vyzkousel jeste zakoupeny adapter, abych obesel sitovku, ale bylo to s jeste horsim vysledkem. Nic dalsiho uz me nenapada. Drivery mam nejnovejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobné chování jsem zažil u jednoho mírně historického Mikrotiku. Na 240 jel naplno, když nás přepli na 350, tak jsem se nedostal ani na 150, přičemž procesor nevykazoval extrémní zátěž, což bylo nejzvláštnější. Pomohlo začít fasttrackovat/fastpathovat, v tu chvíli se to rozjelo naplno. Čili ano, nezvládala to odbavit standardní sběrnice (respektive standardní zpracování paketů).

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bk1922

Uz jsem se zacinal smirovat s tim, ze je to opravdu v hardwaru, ale nedalo mi to a nainstaloval jsem Linux napevno - ne z USB. Rychlost najednou vyskocila na pozadovanou hodnotu. Napadlo me i zkusit to ve Windows Safe Mode, kde rovnez je rychlost plna. 

 

Rychlost tedy limituje neco ve Windows. Vyzkousel jsem uz hromadu ruznych tweaku a nastaveni, co jsem kde nasel, ale nic nepomohlo. Je to zvlastni, protoze je to prakticky cista instalace Windows, kde ani zatim neni moc aplikaci nebo servisu, ktere jedou. Meli jste nekdy nekdo podobny problem? Pokud ne, tak posledni moznosti je pro me udelat opet cistou instalaci Windows.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

AFAIK, safe mode pouziva default Microsofti drivery misto driveru od vyrobce ==> opet to vede k tomu, ze je neco nastavene v driveru blbe.

Co treba ty vselijake offloady? Nekde ve vedlejsim threadu kdosi "chytre" radil povypinat - to je samozrejme blbost, offloady by mely byt z principu naopak zapnute.

Jo, a co antivirus? Mas ho pri testu vypnuty, aby zbytecne nescanoval kompletni traffic?
Dost jich je natolik hloupych, ze to delaji... cimz poslou vykon PC a rychlost prenosu do kopru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bk1922

Drivery jsem odinstaloval a nechal default od Microsoftu, antivirus jsem projistou pri testu odinstaloval uplne, abych si byl jisty. Stale zadna zmena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...