Přejít na obsah

nový kabelový rozvod v bytě


Návštěvník katrops

Doporučené příspěvky

Návštěvník katrops

Prosím o radu při novém zapojení v panelákovém bytě (rekonstrukce obýváku).

Současný stav :

1) Obývák - průběžná zásuvka do které je veden hlavní kabel UPC (Vodafone) z chodby . Z průběžné zásuvky je veden kabel na televizi v obýváku, rádio v obýváku a  složitě přes celý byt kabel ke koncové zásuvce v druhém pokoji

2) Dětský pokoj - koncová zásuvka. Zde je zapojen  wifimodem,  telefon UPC, tiskárna,televize a notebook

Doufám, že se do toho nezamotám. Rekonstrukce obýváku bude trvat delší dobu , koaxiál by při práci zavazel. Když ho odpojím od průběžné zásuvky, tak nebudou mít dětí kvůli škole  potřebný internet v dětském pokoji.

Uvažuji pokud by to nebyl pro technika problém o nové přípojce do bytu, která by ústila v dětském pokoji, tam, kde mám koncovou zásuvku a wifirouter.

A nyní laický  hlavní dotaz. Pokud by to šlo, můžu dosavadní složitě vedený koaxiální kabel od průběžné zásuvky v obýváku ke koncové v dětském pokoji ,použít na nový rozvod v obýváku ? Kabel by zůstal, jen by se dala nová průběžná zásuvka na jinou stěnu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novou přípojku do bytu si budeš muset zaplatit a je otázkou, jestli by nestačilo místo průběžné zásuvky dát dočasně kabelovou F spojku a pak tu zásuvku zase vrátit. Jinak samozřejmě lze stávající kabel použít jak popisuješ (když to na něho funguje teď, tak není důvod, aby při opačném směru signálu byl nějaký problém).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník katrops

Moc tomu nerozumím. Jako, že bych ten přívodní kábel (přívod do bytu) propojil tou spojkou s káblem, který vede od průběžné zásuvky ke koncové. Ale to bych musel vést nějak mimo obývák. Po podlaze přes kuchyň, předsíň do dětského pokoje.

 

No já vím, že bych tu novou přípojku musel zaplatit ( nevím tedy kolik by to asi stálo), ale ono by to bylo potom s tím propojením jednodušší. Tu novou průběžnou zásuvku v obýváku budu totiž potřebovat na opačné stěně než je nyní. Ta stěna je blíže k tomu dětskému pokoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník katrops

Ale umístění té koncové zásuvky v obýváku mně po rekonstrukci nebude vyhovovat . Musel bych od tamtud tahat kabely k televizi a rádiu kolem tří stěn do kola. Kabel z dětského pokoje již je natažen k té potřebné stěně. Dala by se tam jen průběžná zásuvka a od ní krátké kabely k televizi a radiu.

před 58 minutami, katrops napsal:

Moc tomu nerozumím. Jako, že bych ten přívodní kábel (přívod do bytu) propojil tou spojkou s káblem, který vede od průběžné zásuvky ke koncové. Ale to bych musel vést nějak mimo obývák. Po podlaze přes kuchyň, předsíň do dětského pokoje.

 

No já vím, že bych tu novou přípojku musel zaplatit ( nevím tedy kolik by to asi stálo), ale ono by to bylo potom s tím propojením jednodušší. Tu novou průběžnou zásuvku v obýváku budu totiž potřebovat na opačné stěně než je nyní. Ta stěna je blíže k tomu dětskému pokoji.

Moc tomu nerozumím. Jako, že bych ten přívodní kábel (přívod do bytu) propojil tou spojkou s káblem, který vede od průběžné zásuvky ke koncové. Ale to bych musel vést nějak mimo obývák. Po podlaze přes kuchyň, předsíň do dětského pokoje.

 

No já vím, že bych tu novou přípojku musel zaplatit ( nevím tedy kolik by to asi stálo), ale ono by to bylo potom s tím propojením jednodušší. Tu novou průběžnou zásuvku v obýváku budu totiž potřebovat na opačné stěně než je nyní. Ta stěna je blíže k tomu dětskému pokoji.

Ale umístění té koncové zásuvky v obýváku mně po rekonstrukci nebude vyhovovat . Musel bych od tamtud tahat kabely k televizi a rádiu kolem tří stěn do kola. Kabel z dětského pokoje již je natažen k té potřebné stěně. Dala by se tam jen průběžná zásuvka a od ní krátké kabely k televizi a radiu. Jsem tady poprvé a nevím kde odpovídat.. U těch prvních odpovědí jsem měl nějaká jiná tlačítka. Tak sorry za ten zmatek.

Před hodinou, katrops napsal:

Moc tomu nerozumím. Jako, že bych ten přívodní kábel (přívod do bytu) propojil tou spojkou s káblem, který vede od průběžné zásuvky ke koncové. Ale to bych musel vést nějak mimo obývák. Po podlaze přes kuchyň, předsíň do dětského pokoje.

 

No já vím, že bych tu novou přípojku musel zaplatit ( nevím tedy kolik by to asi stálo), ale ono by to bylo potom s tím propojením jednodušší. Tu novou průběžnou zásuvku v obýváku budu totiž potřebovat na opačné stěně než je nyní. Ta stěna je blíže k tomu dětskému pokoji.

Moc tomu nerozumím. Jako, že bych ten přívodní kábel (přívod do bytu) propojil tou spojkou s káblem, který vede od průběžné zásuvky ke koncové. Ale to bych musel vést nějak mimo obývák. Po podlaze přes kuchyň, předsíň do dětského pokoje.

 

No já vím, že bych tu novou přípojku musel zaplatit ( nevím tedy kolik by to asi stálo), ale ono by to bylo potom s tím propojením jednodušší. Tu novou průběžnou zásuvku v obýváku budu totiž potřebovat na opačné stěně než je nyní. Ta stěna je blíže k tomu dětskému pokoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V principu to asi půjde. Lepší určitě bude, když to uvidí technik a na místě vyřeší. Vyhneš se třeba nějakým nedokonalým spojům, nebo nějakým budoucím komplikacím. Kór když si nejsi jistý a nerozumíš tomu. Záleží na stáří současné přípojky - možná na tom vyděláš a budeš mít novou zásuvku v dětském pokoji, případně nový celý přívod a jistotu, že jsi připravený na vyšší rychlost. 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...