Přejít na obsah

Veřejná IP


pkoci

Doporučené příspěvky

IPv4 adres je ještě relativně dost, úplně stačí nedávat na IČ třeba 10 veřejných, ale jenom dvě nebo jednu a pak bude mít Vodafone dost v rezervě. A samozřejmě těch jedinců, kteří IPv4 vyžadují, také nebude tolik. Třeba O2 už drahnou dobu veřejné IPv4 nedává a žádný větší odliv klientů to nezpůsobuje. U Vodafone bych to tipl podobně, běžný BFU ani neví, co to vůbec je.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, když jsem se před pár dny ptal Vodafunu, jaké má výhody mít IPv6 oproti IPv4, tak mi odepsali, že mě na žádost přepnou na IPv6 (z IPv4 co mám roky) a že výhody nejsou žádné, naopak že se na některé weby díky IPv6 nedostanu a že IPv6 je jen protože došly IPv4 adresy... Tož jsem nechal být, když to je k ničemu 🙃 Ale jak to funguje opačně by mne zajímalo, zda jen tak zdarma a hned přepnou z IPv6 na IPv4 a jen reboot modemu a je to doma...

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Wlassek No jo, ale Vy budete mít smlouvu ještě v UPC systémech a máte modem Arris, který do bridge nejde přepnout 

@zajdee No, zas tak ohromná čísla to nebudou, těch, co odešli. Spousta i nově příchozích se nechá kvůli bridge režimu přepnout a jak psal Adolf, tak to znamená 1x pevná a 9x dynamická IPv4.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Wlassek Pokud migruješ na IPv6, tak to neznamená, že se nedostaneš na nějaké weby s IPv4! Dostaneš se samozřejmě v pohodě, protože provoz IPv4 bude fungovat přes IPv6. Akorát nelze využívat výhod veřejných IPv4, např. vzdálený přístup k některým zařízením (NAS apod.), které potřebují právě veřejnou IPv4. Na běžnou činnost to ale vliv nemá.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler  - Díky, myslel jsem si, že zpětná kompatibilita je logická, ale oni to podali holt tak, že to vypadalo pro IPv6 vlastně blbě a jediný profit je, že máte "něco novějšího alespoň pro ten super pocit", co ale reálně "nic" nepřináší... 🤨

 

@Marek-26 - Ano, je tomu tak, ale Vodníkfon slibuje update FW a pak bude vše možné (bridge, pokročilý FireWall a dalších X věcí) 🤗

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 hours ago, Adolf.Shitler said:

Na běžnou činnost to ale vliv nemá

.. pokial nie su pretazene AFTR (CGNAT) servery operatora, vsak.. neviem ako u vas, ale Vodafone DE s tym ma v spicke celkom citelny problem.

Technicky by nebol problem bridge mode aj v DS-Lite - lenze kolko SOHO zariadeni a BFU vie vytvorit IPv4 over IPv6 tunel (a ma na to aj prostriedky).. inak by BFU dostal iba cistu IPv6 adresu (pripadne rozsah, ak si ho vobec vie nakonfigurovat) a co s tym?

Vyhoda DS-Lite je hlavne pre operatora (usetri nedostatkove verejne IPv4 adresy)!

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marek-26 tech 10 adres ovsem realne malokdo vyuziva, praktictejsi rezim je "compal jako router" resp. compal jako bridge a za nim jeden router. Plati i pro domacnosti, kde na nejvyssim tarifu jeste porad lze mit za modemem (bridge) 4 zarizeni s verejnou adresou. Takze to neni tak, ze by 1 business zakaznik = 10 vyuzitych adres.

@quadra2030
AFTR u nas bezne pretizene nejsou, ale jakmile nekdo generuje trochu vic provozu (spojeni), narazi snadno na limit poctu aktivnich spojeni na zakaznika.

Popisoval jsem tady:

 

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se s dovolením svěřím s mým progresem ohledně veřejné ip a bridge mode. Včera jsem opět volal na infolinku, kde jsem sdělil, že potřebuji bridge mode. S operátorem jsem se ujistil, že rozumí mému problému, jelikož to není možné s ds-lite.

Dnes mi přišel mail od technické podpory s pouhým návodem, jak přepínat režimy modemu.

Nevím, zda došlo opět k nějakému komunikačnímu problému, nebo mám zoufale doufat, že mi do dvou dnů zavolá technická podpora a nabídne mi konečně přijatelné řešení.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha 7
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pkoci Zavolej na linku. Nenech se ukolébat prvním operátorem, pokud se nedohodnete, trvej na přepojení (je otázka kam - na nějakého technika?). Vysvětli jim, že všechny návody máš a znáš a chybí ti fyzické přepnutí z IPv6 zpět na IPv4 (byť s dynamickým přidělováním) a proto ti to nejde přepnout. Nenech se odbýt, dokud z nich nevydyndáš, že tě na IPv4 skutečně přepnou. Musíš je přesvědčit, že Černý Petr je na jejich straně.

 

Co ti píše např. whatismyip.com ?? Máš tam IPv6 nebo IPv4 (nemusíš celou adresu).

image.png.5fa226cdfd01224d5c3264cbbe72eae5.png

 

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...