Přejít na obsah

Veřejná IP


pkoci

Doporučené příspěvky

Zdravím,

výpovědí smlouvy od exUPC a sjednáním nové smlouvy již pod Vodafone mi bylo přiděleno DS-lite. Bohužel už přes týden se snažím spojit s technickou podporu, aby mi přepnuli modem do modu s ipv4 s podporou bridge mode. Dneska jsem opět volal na infolinku a paní mi řekla, že pevnou IP dávají jenom firemním zákazníkům. Vysvětlil jsem jí, že chci dynamickou ipv4 a bridge mode, ne pevnou IP. Opět tedy čekám na telefonát od technické podpory.

 

Na webových stránkách píšou, že pokud chci bridge mode, tak mám zavolat a dostanu i ipv4. Dále jsem našel, že Vodafone nabízí pevnou IP za 175,- měsíčně. Jak to tedy doopravdy je? Je skutečně infolinka Vodafone tak nechápavá a neschopná?

 

Protože bych rád využil akci na gigabit s veřejnou IP, začal jsem přemýšlet, že bych si stávající smlouvu u Vodafone převedl pod rodinou firmu. Je možný bezproblémový převod? Rád bych se vyvaroval další výpovědi smlouvy, vracení a čekání na modem, atd. Existují nevýhody smlouvy na IČO oproti nepodnikatelům?

 

Děkuji za odpovědi

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha 7
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Veřejná IP

Nevýhody jsou v zákonech, kdy jako FO jste mnohem více chráněn a máte nad poskytovatelem dosti navrch. 

Ad IPv4 - momentálně to ve Vodafone systému nelze přepnout. A uvidíme, zda bude Vodafone tak benevolentní jako bylo UPC. Každopádně tím přepisem na PO by se to vyřešilo, tam se dávají stále IPv4.

Přepis z FO na PO bude nejspíše znamenat nový výjezd, dodání nových zařízení atd. převod služeb (přenos odpovědnosti) resp. přehození zařízení z jedné smlouvy na druhou neumí udělat nijak lehce a rychle.

Pevná IP platí pro ostatní služby, než-li DOCSIS pro domácí uživatele, tam prostě zaměnili xDSL či FTTH na které jsou za ta léta zvyklí (oproti exUPC službám)

 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a jak se nepodnikatel dostane k bridge modu? Měl jsem za to, že je to možné pouze s ipv4.

 

Ještě mě napadlo zkusit obnovit tu původní smlouvu pod exUPC a odstoupit od Vodafone, pokud by mi garantovali ipv4. Je tohle možné?

Upraveno uživatelem pkoci
  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha 7
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pkoci Ne, zpět do exUPC systémů už to opravdu nepůjde. V tuto chvíli, pokud to nezmíní již při objednání, tak s následným přepnutím je prý problém. Všechny ty systémy se ve Vodafone stále vyvíjí (bavíme se hlavně o exUPC službách) a ne vše funguje tak, jak jsme byli za UPC zvyklí.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad se dočkám. 🙂

Platí teda u nepodnikatelů bridge mode = dynamická veřejná ipv4 nebo se může stát, že bych dostal i neveřejnou ipv4? Chci si být jistý, protože možnost slevy končí koncem května a chci být případně připravený na převod smlouvy na IČO.

Díky za odpověď

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha 7
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pkoci Víte jak, co platí dnes, nemusí platit zítra. Neslyšel jsem zatím, že by pro FO ukončili možnost si vzít veřejnou IPv4 (jen, že to aktuálně neumí hned přepnout, podrobnosti nevím). Nemyslím si, že by začali dávat vyloženě neveřejnou IPv4 adresu v budoucnu, to spíše neumožní přechod na IPv4 only (přeci jen už není kde brát) a pojedeme si v DS-Lite. Nejsem naivní, že by zavedli Full Dual Stack, spíše si myslím, že je budoucnost buď DS-Lite nebo full IPv6 a prosím pány @Adolf.Shitler@Evzen a @quadra2030, aby mě v mé představě nechali snít dál 🙂 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

už není kde brát

UPC (Vodafone) za posledních několik let zřizuje nové přípojky v režimu DS-Lite, takže množina využitých veřejných IPv4 adres se spíš zmenšuje (jak stávající zákazníci s IPv4-only odcházejí a noví přicházejí už na DS-Lite). Takže "není kde brát" úplně nesedí. 🙂

Citovat

Fungují vůbec mobilní data na ipv6?

Jo. U O2, na APN internet.

U Vodafone jedině pokud si jako firma zaplatíte privátní APN. Jinak ne.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...