Přejít na obsah

Rychlost pouze 150/30 mbit/s


pkoci

Doporučené příspěvky

Telefonická podpora Vodafone je katastrofa. Osobní zkušenost. Na UPC linku jsem se doval v řádech minut (na live operátora). U Vodafone to nebylo dříve než za 25 minut. A to pouze dvakrát, jinak jsem to vždy vzdal. Od té doby když něco, tak raději komunikuji přes Messenger. Sice čekám pár hodin na odpověď, ale aspoň nečekám na lince.

  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, mám stejný problém jako pkoci. Dnes mi technik přinesl černý Compal a místo objednaných 500Mb mi to taky jede jen 150Mb. Mám zkoušet volat podporu nebo se technik ozve sám?

Tak modem se po cca hodině provozu sám restartoval a už jede 500Mb.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Vodafone station, 3 x CA modul
  • Havířov, Podlesí
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník uchihakony

Nám dneska okolo 14h dodal technik nový modem a měla být zvednutá rychlost ze 150 na 500. 

Rychlost je pořád na 150 a ve službách pořád vidím stále 150. Nemá někdo zkušenost jak dlouho to může trvat než to přepnou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je, co je důvodem.

Technik mi řekl, že si modem musí stáhnou nějaký konfigurační soubor a může to trvat až 24 hodin.

Pokud ti dodali špatně nakonfigurovaný modem, tak by ti jej měli vyměnit. Mně se ozval technik sám následující pracovní den (původní instalace v pátek a náprava v pondělí). Na druhý pokus dodání modemu jsem naměřil inzerované rychlosti okamžitě.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha 7
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě technik dodal modem, samoinstalace, rychlost byla stejná - měl sem 150/10 tuším, domluveno kdysi na 300/20 (oficálně ale všude uvedeno 150/10 kupodivu), takže to jelo stále 300/20, přeplo se to až později, takže jsem musel také čekat X hodin, v účtu došlo k přepnutí na správný tarif až tuším o pár dní později, ale tam mi to bylo jedno, hlavně jsem chtěl tu vyšší rychlost. Kdyby se to nepovedlo do 24 hodin i bez vlivu restartů modemu/vypnutí, tak bych jim asi volal, nic jiného se asi dělat nedá, i když volání na linku pfff - volal jsem poprvé asi 3x a po 30 - 40 minutách čekání jsem to vzdal, asi popáté když jsem si říkal že na to kašlu mě to spojilo. Jinak pak prodejna jedině, ale stačí jim zavolat/napsat, do 5-ti dnů reagují obvykle na text. Asi je jak koukám i možné že je modem vadný, ale tam mi přijde divné že vůbec funguje net a když ano proč nestačí dálkově poladit/up FW, ale to zodpoví asi zdejší odborníci, mě to hlava nebere jak nemůže fungovat modem na vyšší rychlosti, když jinak funguje (na staré pomalejší) normálně a prostě "nepřepne".

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby ti internet běžel vyšší rychlostí, musí si modem stáhnout aktualizovaný konfigurační soubor ze serveru operátora, k tomu je potřeba modem restartovat, to buďto udělá operátor, nebo to můžeš udělat sám chvilkovým odpojením od elektrického napájení modemu,

Samozřejmě to celé bude fungovat pouze za předpokladu že již operátor aktualizoval tvůj tarif a je připravený na serveru aktualizovaný konfigurační soubor pro modem, takže pokud restart nepomůže ani po mnoha hodinách od změny tarifu, tak kontaktuj operátora.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník uchihakony

No restartů už proběhlo víc. Zkusil jsem i obnovení do továrka. Ve službách už od rána vidím internet 500/30, ale rychlosti jsou stále 150/10. Takže to vidím na chybu v konfiguraci. Každopádně celkem nechápu, že tohle není ošetřeno nějakou automatikou,  Vodafone server můj modem vidí, jde dokonce i vzdáleně restartovat v my.upc.cz, takže musí znát i jeho MAC a tudíž nechápu že mu automaticky nepřiřadí správný config. Jestli se to dělá ručně tak je to celkem úsměvné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...