Přejít na obsah

Nastavení síťovky a DNS


Wlassek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Pagan

Tak 1Gbit symetrickej je rarita i u CentroNetu 😄 taky bych si dal ale říct... Akorát teda kdyby byla dualstack linka aby se dal vyučít TCPv6

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Nastavení síťovky a DNS

dropywik3f.png

Tak jsem zkusil více serverů po upraveném nastavení a jede to cca 930 mbps down a 45 upload, nicméně ta nestabilita downloadu je divná, jsou tam dropy, přijde mi, zda to nedělá hw, resp. CPU, protože při testu downloadu mi 4 jádro jede na cca 90%, takže celkem dost vytížené, asi komunikací s PCIe síťovkou + antivirus? Nevím, každopádně bych se nedivil, kdyby tu rychlost ovlivňovalo i CPU/komunikace sběrnic, prý na to má vliv i počet front RSS, pro příliš vytížená CPU se prý doporučuje RSS fronty nastavit na menší - já mám výběr tuším 1, 2 a 4, viděl jsem jinde až 8, asi pokud to skutečně souvisí s CPU pak dle fyzických jader, nevím, kdo vysvětlí kdyžtak díky.

 

Edit: Jen dodám, že testuji pod Chromem 90.0.4430.93 (Oficiální sestavení) (64bitový), hodně rozšíření, takže to má jistě také vliv - ve správci úloh je při downloadu nejvíce vytěžující právě Chrome.

Upraveno uživatelem Wlassek
  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám 8jádro a mám možnost nastavit rss na 8, takže to souvislost mít bude

pokud používáš nějakej přídavnej antivirus, tak určitě vypnout 😮 kdysi dávno v pravěku sem používal kaspersky antivirus a to mi pak ukazovalo různý nesmysly při takovym měření

jinak teď sem se kouknul na zátěž u 8jádra a souhrnně to ukazovalo jenom kolem 30%, těch 90 je fakt asi moc 😮 https://streamable.com/b62jgn

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší je vzít nějakou online portable distribuci linuxu, nabootovat např. z flešky a pustit test. To pak člověk žasne, kolik toho Win (a všechno to okolo) sežerou. Samozřejmě ještě předtím je nejlepší si zjistit, zda dané distro v základu má dobrý driver na můj model síťovky, ale jestli je to nějaký z těch běžných výrobců, tak by neměl být problém. A samozřejmě antivirus většinou také vše slušně brzdí, zvláště ty webové štíty.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno mám Kašperský + samozřejmě podíl si bere i "neodstranitelný" integrovaný antivirus od MS, ale na 99% to bude u mě hw, deska stará 10 let, CPU také - i5-2500K dnes není žádný trhač asfaltu, ovladač pro síťovku mám přímo od výrobce, pak aktualizovaný z letoška 3/21, takže to je ok, ale ten hw to prostě brzdí, disky i systémový jsou SSD, nicméně jen SATA III, takže proti dnešním M2 diskům také pravěk. Zkusím později dnes stabilitu downloadu na firemním buku, ten má lepší hw (novější) a tuším že má i 8j CPU, takže tam to bude lepší a naposledy co pamatuji to tam jelo slušně (přes kabel). Díky no, chtělo by to nové PC, ale teď se to nehodí a zejména ne, když je čipová krize, o cenách GPU raději ani nepíšu... 

 

PS: Neměl bych antivirus externí, jenže to je další kapitola, když mám jen MS Antivirus, tak mi často nejde odebrat externí disk, protože "zařízení je používáno", blokuje to přímo MS Antivirus, jak jsem zkoumal, takže když dám jiný, tak jdou USB častěji v klidu odebrat, ale zase u mě jen Kašperský, protože např. Avast má moc velkou režii CPU, zkoušel jsem kde co, nejlépe vychází Kašperský. Vyřeší to jistě nové PC, pak bude klid, s tím hw co mám bych časem ten Vodafone pevný symetrický 3gbps/3gbps internet za 399,-- zprovoznil tak leda z 20% (v budoucnu něco takového jistě Vodafone nabídne)....

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2500K je hodně starý 4jádro, tak tam je ta 90% zátěž klidně možná 😕 nedávno tady někdo řešil podobně starej notebook a ten už to taky nedával

ten test vůbec nijak nepracuje s úložištěm v kompu, ale s operační pamětí

jak nejde odebrat externí disk? 🤔 jako že nejde vytáhnou kabel z kompu? 😄 

no a těch 3 Gb/s u vodafonu je asi hodně vzdálená budoucnost 🙄 hlavně aby už začli řešit upload a nevydali se cestou dalšího navyšování downloadu třeba na nějaký nesmyslný 2 Gb/s 🙄

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabel z pc jde ven, to jo samozřejmě, ale ne bezpečně odebrat, no a díky starýmu pc zase nechci mít rychlý odebrání pro vyšší přenosový rychlosti, ale to je jedno, myslím že tam teď dokonce mám rychlý odebrání, ale MS Antivirus mi to vždy blokuje, tedy často, ne vždy, ale zase lepší mít asi jen 1 antivir, než 2, když na to není výkon.

Nj, i5-2500K je tuším 2011, takže 10 let, zajímavé samozřejmě je, že funguje, ale snad to dá ještě něco, než padne čipokrize. Ale i tak ta zátěž Chrome pro CPU při downu je děs...

 

PS: Ty dropy na grafu jsou omyl, jsou to dropy kde jsou jiný data, takže jen souhrnně ukazuje všechna měření a když jsou některá hodně pomalá, tak to pak vypadá jak graf 1 měření s velkými dropy.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělo by, ale já pochybuji že je naprosto nečinný, asi tak. Ale třeba se pletu, nechal jsem tedy jen MS Antivirus, abych nepřetěžoval starý hw... Na síťovku ext také zatím kašlu, nechám integrovanou a budu to případně řešit u nového PC, pokud bude třeba, no a nechal jsem jen DNS na 1111 a 8888 a kdyby zlobilo, tak to změním, pokud to tedy bude mít vliv,  jede to jak to jede (aktuálně cca 560/40) a to asi musí stačit, pořád lepší než tarif co jsem měl - 300/20. Díky všem.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 5. 2021 v 13:47, Wlassek napsal:

PS: Pak mám nějaké doporučené před lety někým od UPC a to jsou DNS 213.46.172.36 - 39, tak nevím... Díky.

DNS servery UPC bych nepoužíval. Jsou technologicky dost zastaralé, nepodporují ani DNSSEC a s něčím jako DNS over HTTPS nebo DNS over TLS taky zatím nemusíme počítat.

Snad se to pod Vodafone zlepší...

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • Vodafone Station, CA modul
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...