Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

V 11. 4. 2024 v 10:43, Vulva napsal:

Taky mi dorazila aktualizace a nevím zda to souvisí anebo ne, ale zhoršil se o 20% upload. Bridge. Možná jen shoda náhod a něco na lince... A DOCSIS taky svítí, po půl roce, zeleně.

S uploadem úplně stejný problém - 20% dolů. Modem svítí pořád stejně. Nicméně zhruba před měsícem mi byl vyměněn modem Compal za Vodafone Station, přecházel jsem z tarifu 500/30 na 1000/60 Mbps. Původní Compal, stabilní, naprosto bez problémů - nový modem neustálé několikavteřinové mikrovýpadky, kdy se kousne IPTV, ale i jiné streamy ve stejnou chvíli a za cca. 10 vteřin vše jede dále.

  • Premium
  • Red Basic
  • -
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Litvínov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučoval bych kontaktovat Vodafone, aby se ti na to mrkli přes vzdálenou diagnostiku jestli tam není nějaký problém se signálem, tyto modernější modemy komunikují i na kmitočtech které starší modemy nepoužívají a je tam větší riziko rušení, například od 5G sítí.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 4. 2024 v 21:59, cervotoc napsal:

Taky by mě zajímalo, jestli se vyřešil i problém s kompatibilitou některých Mikrotiků (RB4011 apod).

Tohle by mě taky zajímalo. Ale během nejbližších dnů nemám šanci to vyzkoušet.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cervotoc modem mi jel do včerejška na původním FW. Udělal jsem upgrade na 01.04.137.04.EURO.SIP. Mimochodem - nestačil jen restart přes vnitřní webové rozhraní, musel jsem ho vypnout a zapnout. Potom jsem udělal upgrade Mikrotiku RB4011 na poslední verzi. Včetně upgrade v sekci System - RouterBOARD.

Po rebootu mi WAN rozhraní padlo do 6 minut třikrát. Od té doby zatím přes 12 hodin drží. Z krátkodobého hlediska to o ničem nevypovídá. Budu to sledovat déle.

Rychlost UP/Down mi nepadla. Jestli mám dobře parametry nevím, neznám hodnoty v toleranci.To tady musíte omrknout, kdo tomu rozumíte.

 

image.png.6a4bf40e3663260804e194d9646761f0.png

image.png.5da689b605f3d3de58e8246c09bf5440.png

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...