Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

Před hodinou, marian.lozi napsal:

Vidím že je to až od 108,5MHz, FM rádio se vypínat nemuselo.

Ale muselo, jelikož jde signál dvěmi směry, musí být někde filtr rozdělující dopředný a zpětný směr. Takže nejde posílat signál k zákazníkovi v pásmu, které je určeno pro signál od zákazníka.

Něco podobného jako posílat odpadem vodu pro plnění splachovacích nádob na toaletách 🫢

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám prosbu na zkušenější majitele tohoto modemu. Potýkám se s jistým problémem s Compal modemem a než přistoupím na případnou výměnu za tento modem, chtěl bych poprosit o otestování.

Jedná se o vytížení modemu vícevláknovým stahováním. Zkusit naráz stáhnout 2-3 torrenty velikost>5GB a s počtem seed/leech v řádu vyšších stovek (na trackrech bývá kategorie top100 apod. kde je najdete). Přitom sledovat chování internetu (procházení webu, klidně pustit nějaké video) na stejném a klidně i na jiném zařízení v síti. V ideálním případě byste měli pozorovat mírné snížení rychlosti a reakcí, snížení kvality videa. Na vašem spojení by to nemělo trvat víc jak 30 min. Můžete zkusit se i připojit a přihlásit na rozhraní modemu, zda reaguje. V horším případě začne internet úplně vypadávat, přerušovat se spojení apod. Potom test ukončete, zastavte/smažte torrenty, za chvilku by se mělo vše vrátit do normálu, pokud ne restartujte modem.

Ochotným dobrovolníků předem děkuji.

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, marian.lozi napsal:

Stačilo FM rozhlas omezit třebas do 104MHz a zbytek zařídí filtry. Ale to už je teď jedno, hodně štěstí s tim uploadem - já už odešel jinam.

Celkem nereálné a asi i dost drahé dělat filtr , který by zvládal na 4 MHz potlačení o 50-60dB - a musely by být ve všech aktivních prvcích.

Pro dokreslení reality, standardně se dělají filtry 5-45/65-860, 5-65/85-860 , 5-85/105->, takže nejnovější budou 5-210/230->

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím, mám Vodafone Station.

Vždy po nějaké době přestane fungovat IPV6 komunikace uvnitř domácí sítě. Všechny zařízení mají IPV6 adresu, přístup na internet funguje, IPV4 uvnitř funguje, ale IPV6 ne.
Pomůže jen restart vodafone station.

Nemám moc důvěru v ten modem a vzhledem k tomu, jakou rychlostí se vydávají nové firmwary ani nečekám nějakou opravu.

Je možné si nechat vyměnit Vodafone Station za Compal? Mám rychlost 250 Mb, Compal by měl stačit. Ani netuším proč jsem dostal k této rychlosti VS. V nabídce je psán Compal.

  • Basic 250 Mb/s
  • Super
  • -
  • Vodafone station
  • Praha 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...