Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

Inych "funkcnych" zariadeni DOCSIS 3.1 s europskymi sifrovacimi certifikatmi velmi niet.. okrem Arrisu iba Technicolor, VF DE nasadzuje aktualne AR01.04.046.15_031622_7244.SIP.10.X1.. ale ci je odladenejsi, neviem.

Uz nejaky mesiac VF DE nasadzuje VS 2 s WiFi 6 (Arris TG6442 alebo Technicolor CGA6444VF), ktore maju napodiv stabilnejsi fw ako VS.

 

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je všechno v pořádku. Jen jako provider bych měl být sakra na pozoru, když je na tom DOCSIS s koncovými zařízeními tak jak je. Postavit na poskytování internetu poměrně velkou část svého bussinessu a nemít pro klienty spolehlivé zařízení s pružnou podporou musí být docela hardcore🙂 Jakkoliv může mít DOCSIS dobrou perspektivu, zrovna tohle by mě přinutilo hodně se zamyslet, jestli mi DOCSIS stojí za to provozovat a zda se z dlouhodobého hlediska neorientovat jinam. Ale já nejsem vlastník VF a do těch makroekonomických a vlastně ani makrotechnických systémů nevidím. Jen mám pocit, že poslední použitelné zařízení byl Technicolor a od té doby to jde "dolu vodou". A kolik už je to let?

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sodekcz Tak úplně nové lokality se už nestaví jako DOCSIS většinou. Výjimkou je výstavba v místech, kde DOCSIS je, ale třeba takový Beroun už se stavěl komplet jako FTTH. Pak je samozřejmě také otázkou, zda s tím, jak dlouho trvá získat různá povolení atp. jestli nejsou spíše tou snazší a ve výsledku možná i levnější cestou akvizice lokálních poskytovatelů. 

Já si stejně myslím, že by se mohli co nejdříve začít budovat metropolitní optické sítě. Ale to je asi jen utopická představa. Zatím ani ČEZ svou optickou infrastrukturu nenabízí pro třetí strany, přitom by teoreticky mohli být druhým CETINem. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Last mile je vzdy najdrahsia (radovo) polozka, preto to vyuzitie existujucich kablov (zvonkovy drot xDSL, koaxial DOCSIS).. napriklad v uplnom centre Bratislavy optika napriek 10 rocnym slubom stale neexistuje, okrem pomaleho xDSL na zvonkovom drote je jedina alternativa UPC.. a pritom velki operatori typu Telekom, Orange maju polozene a aktivne opticke trasy v centre mesta.. ale pripojky do jednotlivych domov su problem.

Jedine stastie bolo, ze pred 20 rokmi z nejakeho dovodu zacinal pilot datoveho pripojenia UPC prave v centre Bratislavy,  to bolo prve relativne cenovo dostupne pevne pripojenie (podobne ako o par mesiacov neskor ADSL od Telekomu).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...