Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

Bohužel Arrise doma nemám, takže se nemůžu podívat, jak to teď vypadá. Ale měli tam jeden bug, kdy při přepnutí do bridge se úplně nedeaktivoval firewall v modemu a docházelo pak k podobným zde popisovaným problémům. Dalo se to obejít tak, že se nejdříve vypnul firewall a až poté přepnulo do bridge.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj,

 

nenarazil někdo na obdobný problém s VF station? Včera jsem připojoval kabelem notebook k modemu a poprvé byl port 100 Mbit, po vypojení a zapojení se shodný port identifikoval 1 Gbit a konektivita fungovala ve správných rychlostech. Testováno na notebooku (UTP kabel cat 6): MSI GS66 Stealth 10UH-233CZ

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ToMiR: ahoj, našel si nějaké řešení? Nepřipadá mi úplně fajn tímto prudit support, ale nechápu a nevidím žádnou souvislost mezi vznikem této skutečnosti a nějakým chováním. Zapojím poprvé 100 Mbit, pak se dám do portu dva 1 Gbit, do portu 3 a zase 100 Mbit. NTB má 2,5 Gbit síťovku, tam bych problém neviděl a nastavení na VFS je silně osekané. Chtěl jsem VFS používat jako router, ale s tímto asi přejdu na bridge (a budu mít o krám navíc).

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AltinikJediné řešení je přepnutí do bridge a za to vlastní řešení. Těch problémů s VS je až přes příliš. Řešil jsem i věci se supportem, ale je to házení hráchu na zeď. Před 4 měsíci mi bylo sděleno,  že bude nový firmware. Do teď nic, takže asi tak. Věřím, že běžnému uživateli na brouzdání internetu to asi stačí, ale...

Upraveno uživatelem ToMiR
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • 3xCA Modul, Vodafone Station+RT-AX86U
  • Karviná
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marek-26 ...Protože je to neodladěný krám. Vodafone to dobře ví, nic s tím nedělá, ale spokojeně fakturuje 100 Kč pronájem. Mám z toho pocit, že v Německu ho mají plné sklady, tak je to potřeba někam udat. Pokud jsem se díval správně, tam již nasazují nová zařízení.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • 3xCA Modul, Vodafone Station+RT-AX86U
  • Karviná
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z pohledu zákazníka je mi šumák, jestli je FW špatný už od výrobce, nebo jestli ho bastlí sami ve VF. VF je můj dodavatel, vzhledem k tomu, že není routerová svoboda a musím používat jejich zařízení, pak tuhle situaci musí ošetřit VF. Vzhledem k tomu, jak se situace od spuštění 1Gb/s vyvíjí, tohle nemají zvládnuté.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...