Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

V 8. 4. 2022 v 16:17, tomus napsal:

To co popisuje @Michal Pelikán vypadá spíš na nějaký problém se signálem, tam by mu přepnutí do bridge módu, nebo vlastně router nijak nepomohl.

Nemám teď vůbec čas to řešit, ale zrovna dneska třeba to vypadlo. Byl jsem furt připojený, ale administrace VS se nedala vůbec načíst. Posílám jak to vypadá hned po naběhnutí. Nevím, zda jsou ty hodnoty OK či nikoliv. Každopádně s VS samotným, ani s kabeláží nikdo u mě ani hnout nemůže, je to už od instalace v podhledu v chodbě, kam nikdo nechodí.

Doplňuji verzi FW: 01.02.068.13.EURO.SIP

Je to na reklamaci VS nebo připojení?
 

image.png.e238e8f1f296512b76b3acc1e2256783.pngimage.thumb.png.2e1890f73f6212d8d90874a881487df6.png

Upraveno uživatelem Michal Pelikán
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • Vodafone Station, CA modul
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o ten signál, tak tam žádný problém nevidím, úroveň signálu mírně nižší a kvalita v pohodě, je škoda že Vodafone station neukazuje ještě chybovost jako třeba Compal.

Ale je dobrý na to kouknu ve chvíli kdy to opravdu blbne, potom ty hodnoty signálu můžou vypadat úplně jinak.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taková věc, na kterou jsem přišel: Pokud používáte VS v bridge/modem režimu a po získání veřejné IP adresy přes DHCP nefunguje administrace na 192.168.100.1, problém může být v tom, že zařízení, kterým (resp. skrz které) se na administraci připojujete neodpovídá na ARP requesty modemu - typicky protože 192.168.100.1 je mimo subnet přidělené veřejné IP. V Linuxu tomu odpovídá net.ipv4.conf.{all, interface}.arp_ignore, hodnota 2 způsobí, že se ARP requesty modemu budou zahazovat. Některé routery/zařízení se takhle zřejmě chovají by default.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station / TG3442DE
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podpora Vodafone, když jsem volal byla "super". Operátor se byl údajně radit s nějakým technikem a ten prý žádné výpadky nevidí, na modemu nejsou prý ani žádná připojená zařízení, takže nechápe s čím mám problém a jak vůbec pozoruji výpadek, když nemám nic připojeného...

Na tom modemu mám připojenou kabelem televizi, trvale běžící Synology server a několik zařízení i přes wifi. Technik mu prý ohledně připojených zařízení k modemu určitě nelhal, takže se ani nebude chodit ptát znovu a ptát se na konkrétní datum a čas výpadku, co jsem mu nahlásil. A neví ani o jakém domluveném monitoringu nebo logování mluvím. O tomhle fóru, přes které jsem si to monitorování zařídil nikdy neslyšel a jestli mám výpadek, mám si restartovat modem sám a nebo ho odnést do prodejny Vodafonu a nechat si ho vyměnit.
Bože, tvl, to mám zase jednu fajn zákaznickou zkušenost akorát k nasrání... 🤐

BTW Při hovoru jsem si pro pobavení udělal screen s počtem připojených zařízení z administrace.

 image.png.51e7424d08174a8c1a6153d8915fa4aa.png

Tak ještě jsem si ve Vodafone Station dohledal, že se restartoval naposledy před třema hodinama, když ještě nikdo nebyl doma. S operátorem Dominikem M. jsem mluvil přesně 30 minut zpátky. V tu chvíli tady běžel jen ten Synology server a televize ve stand-by. Každopádně i tak díky moc Markovi 26 odsud za snahu s tím nějak pomoc. Zkusím v týdnu i tak prodejnu a výměnu modemu a pak případně budu řešit nějak dál. Evidentně se člověk musí hodně dobře připravit, aby nemohl být vyfuckován. 🙂image.png.25f1493d1dc7d630684fb2e9b0148039.png
 

  • Zmatený 1
  • Smutný 2
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • Vodafone Station, CA modul
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...