Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

před 16 hodinami, Daviddvbc napsal:

Souhlasím s tím co říká Adolf.

Spolehlivost ale stejně bude vždy úplně jinde.

Můžu říct, že doma opravdu gigabit přes wifi mám a funguje naprosto stabilně. Ethernetové kabely mám natažené do každého pokoje, ale když sedím na gauči s notebookem (který mimochodem ani nemá zabudovaný LAN port) a AP je na druhé straně místnosti, nebudu tam zbytečně tahat kabel. Prostě není důvod. Právě proto, že můžu mít místo toho stejně rychlou wifi. Ale klidně, když to někoho baví, ať si tahá kabely. 🙂

 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj, taky mě dneska dostali do této fáze. Včera mi byl vyměněn modem, revize hardware 11, trošku jsem doufal. Ale bohužel, chování naprosto stejné... Stále to řeším ze supportem, nelíbí se mi to, snad na něco přijdeme. Takže dneska pokusně bridge, oprášil jsem starší ASUS RT-AC66U B1 a ten v pohodě zvládá necelých 1000/50, konkrétně 840-940/50. Celkem mě to překvapilo, mám ho asi 4 roky, poslední rok ležel v krabici. Jeho firmware je pořád aktualizovaný, takže relativně v pohodě. Dosah wifi 2,4Ghz stejný a na 5Ghz ještě lepší než ARRIS. Koukal jsem, že se dá ještě koupit za pár peněz.

Upraveno uživatelem ToMiR
  • Souhlasím 1
  • Zmatený 1
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • 3xCA Modul, Vodafone Station+RT-AX86U
  • Karviná
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych se přiznal, moc nerozumím tomu "nezvládá gigabit". Psal jsem, že jede 940, na ARRIS jsem stejně více nenaměřil, vzhledem k stáří síťové karty v PC (cca 5 let). Jo a taky bych na síti musel být sám, ale vysvětlit to 2 dětem je téměř nemožné. 😀 To kolísání je stejně neřešitelné, protože garantovaná rychlost je 600. Dle supportu je kvalita přijímaného signálu v naprostém pořádku.

Upraveno uživatelem ToMiR
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • 3xCA Modul, Vodafone Station+RT-AX86U
  • Karviná
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

940Mbps je reálné maximum, on ten 1Gbps taky má nějaké hlavičky, co zabírají přenosové pásmo, ale nepočítají se do "rychlosti", pokud člověk měří správně. I když třeba http://speedtest.dkm.cz/ k tomu přidává nějaký "offset", aby to lépe vypadalo, cca +6%.

Upraveno uživatelem Vulva
  • Kabel 1000 Mb/s Profi
  • Premium 5G
  • Klasik
  • Vodafone Station 3.1
  • localhost
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám MikroTik RBD53iG-5HacD2HnD, ten ukazoval 500/50, bylo mi to divný, tak jsem připojil PC přímo na VS bridge a ukazoval taktéž rychlost +-500/50

bridge VS prostě víc nedá

před 19 hodinami, ToMiR napsal:

Hoj, taky mě dneska dostali do této fáze. Včera mi byl vyměněn modem, revize hardware 11, trošku jsem doufal. Ale bohužel, chování naprosto stejné... Stále to řeším ze supportem, nelíbí se mi to, snad na něco přijdeme. Takže dneska pokusně bridge, oprášil jsem starší ASUS RT-AC66U B1 a ten v pohodě zvládá necelých 1000/50, konkrétně 840-940/50. Celkem mě to překvapilo, mám ho asi 4 roky, poslední rok ležel v krabici. Jeho firmware je pořád aktualizovaný, takže relativně v pohodě. Dosah wifi 2,4Ghz stejný a na 5Ghz ještě lepší než ARRIS. Koukal jsem, že se dá ještě koupit za pár peněz.

asi je budu otravovat, že chci rev. 11, mám 8 😪

kolik ti dává na VS přímo na PC? Je to víc než 500/50?

Platí těch 940/50?

Upraveno uživatelem Jenda
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone station
  • Kladno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...