Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

V 15. 3. 2022 v 15:49, Jenda napsal:

jsem ještě v práci, kouknu až doma...

AR01.04.046.07_072921_7244.SIP.10.X1

 

volal jsem na podporu, že chci minulý firmware, paní na lince mi řekla, že to předá technikům a pak se ozve... tak uvidíme

Tak už mě docela nakrkli.... opět tam volám a prý musím restartovat modem, abych se dovolal na podporu.

Modem restartován před 25 minutami (jako vždy, když chci řešit technický problém)a je to málo, musím asi opět restartovat!!!

Končím s vámi.

Existuje nějaká linka pro exUPC zákazníky, abych se dovolal a nemusel viset na lince hodiny?

Zlatý UPC, Vodafone to vede do záhuby.

Upraveno uživatelem Jenda
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone station
  • Kladno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Jenda napsal:

Tak už mě docela nakrkli.... opět tam volám a prý musím restartovat modem, abych se dovolal na podporu.

Modem restartován před 25 minutami (jako vždy, když chci řešit technický problém)a je to málo, musím asi opět restartovat!!!

Končím s vámi.

Existuje nějaká linka pro exUPC zákazníky, abych se dovolal a nemusel viset na lince hodiny?

Zlatý UPC, Vodafone to vede do záhuby.

Kolem poledne jsem řešil to samé, měl jsem mi od minulého pondělí ozvat někdo z technického oddělení. Samozřejmě ticho po pěšině... Tak jsem si absolvoval kolečko jako ty a asi po 15 minutách mi operátor sdělil, že mě bude obratem kontaktovat technické oddělení. Do několika minut se tak skutečně stalo. Tam samozřejmě znovu vysvětlení problémů, cca po dalších 20 min jsme došli k teoretickému řešení. Mám na zítra objednaného technika z novým modemem, výměna kus za kus. Ptal jsem se i na problém s danou verzi firmware, žádný neexistuje, není znám. Tak nevím co si o tom myslet, začínám být unavený. V každém případě uvidíme, třeba to zabere.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • 3xCA Modul, Vodafone Station+RT-AX86U
  • Karviná
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem se dovolal....

Dle vyjádření technika žádný "minulý" firmware nelze nahrát, protože už není, nedokážou to.

Jsou 3 možnosti, jak bych to mohl řešit:

1. přejít na nižší modem, který umí jen 500Mb, tam byla wifi poměrně stabilní

2. bridge mód + vlastní zařízení (mikrotik apod.)

3. počkat na uvolnění nového fw, který musí dříve či později vyjít vzhledem k problémům

Sám technik říkal, že VS moc routovat neumí, nejlepší by byla varianta č. 2, pokud je připojeno v jednu chvíli hodně zařízení.

Upraveno uživatelem Jenda
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone station
  • Kladno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám pocit, že tam levá ruka neví, co dělá pravá. Co se týče bodu 3, jaké problémy, vždyť o žádných neví? Nic, já počkám jak to dopadne s novým modemem a pak půjdu cestou bodu 2. Akorát na to doma momentálně nemám hardware, takže investice. No a do toho se mi zrovna teď nechce. Jen tak pro zajímavost, jakou máš revizi hradwaru toho Arrise? Není to náhodu 8? Nechce se mi věřit, že to dělá jenom nám dvěma. To přeci musí vidět i ostatní...

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • 3xCA Modul, Vodafone Station+RT-AX86U
  • Karviná
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kouknu, až budu doma, ale myslím, že 8.

...problémy... v každé verzi je něco dodrbané, to je se vším - jinak ještě technik říkal, že samozřejmě testují nové verze a k jejich uvolnění dojde (ale kdy?)

ad bod 2: Líbí se mi tento - https://www.mironet.cz/mikrotik-rbd53ig5hacd2hnd-routerboard-quadcore-716mhz-80211ac-routeros-l4-5x-glan-poe-zdroj+dp457971/

Pro moje potřeby postačí.

Máte ho někdo?

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone station
  • Kladno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 3. 2022 v 21:12, Daviddvbc napsal:

Stejne je otazka, jestli to wifi 6 k necemu je.

Nedokazu vymyslet pouziti, kde bych potreboval na wifi gigabit.

Tak to asi doma nemáte NAS. Kopírování velkých souborů po lokální síti může být vždy rychlejší. I klasický plotnový disk je stále rychlejší než GLAN. A vzduch je prostě pohodlnější než kabel, když máte třeba nastavené automatické zálohy z laptopu na server. Nepotřebujete samozřejmě nic, ale hodí se to. Kabel taky nelze natáhnout všude.

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...