Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

Já používám bridge asi měsíc, zhruba 3 noci jsem měl packet loss kolem 10-15%, opravdu hodně. Tak jsem volal na infolinku a bylo to rušením na cestě, s bridge režimem to nemělo nic společného.

  • Kabel 1000 Mb/s Profi
  • Premium 5G
  • Klasik
  • Vodafone Station 3.1
  • localhost
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sodekcz Věř, že to dělají.

https://www.lupa.cz/galerie/srdce-upc-v-praze-takhle-vypada-headend-a-dohledove-centrum/i/308826/

 

krásný případ nalezeného rušení je zde: https://www.lupa.cz/galerie/srdce-upc-v-praze-takhle-vypada-headend-a-dohledove-centrum/i/309074/

 

ale častokrát je to rušení nepravidelné a před nalezením zdroje zmizí, takže se čeká, zda a kdy to začne znovu, aby se mohl dohledat zdroj. Nebo není tak velké, aby si ho drtivá většina uživatelů všimla (jen větší počet opravených paketů) atd.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tom111

updateuje Vodafone teda firmware nejak on-demand nebo i sam od sebe (remote?)? Je teda mozne, ze k problemum s wifi zacalo dochazet treba updatem firmwaru (nezni mi to uplne pravdepodobne)?

 

A rozumim tedy spravne, ze s mym FW AR01.04.046.07_072921_7244.SIP.10.X1 bridge mode mozny neni?

 

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, vodafone firmware aktualizuje na pozadí, obvykle k tomu dochází v nočních hodinách. Tvé problémy může klidně způsobovat tento firmware, má nějaký problém ve wifi části a další problémy. U mě jsem si teda ničeho nevšimnul, ale prý je to tak.

Ohledně bridge mode, na firmwaru 01.04.046.07_072921_7244.SIP.10.X1 je přepínač režimu router/bridge mode dostupný. Ovšem přípojka musí být v režimu ipv4.

Na starším firmwaru: 01.02.068.13.EURO.SIP, který byl v prosinci opětovně nasazen tento přepínač není. Pokud je však zájem o bridge, je možné to vykomunikovat s operátorem, ten asi nahraje ten novější "zbastlený" firmware 01.04.046.07_072921_7244.SIP.10.X1. Na to já ale nemám nervy, takže čekám a čekám...

Upraveno uživatelem ToMiR
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • 3xCA Modul, Vodafone Station+RT-AX86U
  • Karviná
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak soudruzi v Arrise nieco pobabrali (pravidelne niekolkosekundove vypadky, hlavne pri IPv6 DS Lite, pri IPv4 zda sa nie je problem), podobne problemy su aj v novom fw pre UPC/LG - 01.04.055.06_110421_7245.SIP.10.LG.X1, preto UPC downgraduje/nechava starsiu verziu (aj ked na SK to malo iba zopar testerov, v PL ci  CH to bol vacsi problem).

Arris o tom vie a bude novy fw.. ale kedy, nikto nevie.

Vodafone operator nevie zapnut bridge mode na modeme zo svojej strany (aj ked tam je ten starsi fw bez moznosti v GUI)? To mi je divne. lebo vsade inde to tak funguje v ramci Vodafone skupiny.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník drake127

Kdyby na to někdo narazil, jsem stále uživatelem firmware AR01.04.046.07_072921_7244.SIP.10.X1, kde jde zapnout Bridge mód. Pozoruji tyto problémy:

- Adresa routeru modemu je 192.168.100.1, ale po několika hodinách až dnech přestane modem na této adrese fungovat.

- Po několika hodinách až dnech se objeví malá ztrátovost packetů, cca 1-3 % (měřeno pingem, tj. jde o (několika)sekundové výpadky v delším čase)

- Po několika hodinách až dnech klesne max. propustnost jednoho spojení až k 50 Mbps (z cca 700 Mbps) - speedtest ale stále měří 800+ Mbps, takže není problém na straně modemu zprvu patrný.

 

To jen, kdyby někoho napadlo stále zkoušet bridge mode na daném FW. Nyní jsem zpět v router mode za dvojím NATem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...