Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

Wlassek: Tak toto je bohužel normální stav tohoto zařízení, něco tak zabugovaného jen tak neexistuje. Mě to opravdu připadá tak, že ten router je dělaný pro BFU, kteří zapojí koaxiální kabel, zastrčí LAN a tím to končí.

Ohledně časového rozvrhu wifi nevím, to jsem nezkoušel. Ale co se týče bandsteeringu, mám úplně stejný problém. Co je však horší, vůbec nefunguje, můžeš si tam nastavovat co chceš. A to nemluvě o tom, že na předchozím firmwaru se po restartu funkce opětovně nezapne. Já jsem po půl roce došel k tomu, že aby to fungovalo celkem spolehlivě, mám dvě SSID a řeším bandsteering na konkrétním zařízení. 😀

V každém případě nerozumím tomu, proč máme v republice rozdílné firmware? Já mám po nedávném downgradu z tvého firmwaru stále 01.02.068.13.EURO.SIP.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • 3xCA Modul, Vodafone Station+RT-AX86U
  • Karviná
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, MekliCZ napsal:

OT - k cemu je casovy rozvrh wifi? Jaky existuje duvod neco takoveho pouzivat?

... jen zkouším co to umí, není to něco, co by se mi vyloženě hodilo, nebo co bych nutně potřeboval, ale řekl jsem si - je to tam, tak uvidíme, jak to (ne)funguje, nic víc ani míň, jen test. A je vidět, že to vychytané nemají, někdo psal, že testují nové modemy, takže tipuji, že se ladit FW moc pro tento modem nebude, než by vyšel odladěný, bude tu nejméně jedna další generace modemů (jistě již 100% bez chyb) 😋

  

před 3 hodinami, ToMiR napsal:

V každém případě nerozumím tomu, proč máme v republice rozdílné firmware? Já mám po nedávném downgradu z tvého firmwaru stále 01.02.068.13.EURO.SIP.

... někdo tu psal že se FW nedistribuje plošně všude a najednou, takže čekat, i oni čekají na reporty chyb a dávají tomu proto čas ... asi ... a nebo protože zelený strom v Jakartě upustil specifický list skryté síly, kdo ví ... tady se nic neví přesně 🙂

Upraveno uživatelem Wlassek
korekce
  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Wlassek už jsi nechal proběhnout jeden 24h cyklus, aby časový plán pro WiFi běžel? Ono ve 22:30 nastavit něco, co má začít fungovat už ve 22:00 není nejlepší cesta ke zkoušce. Zařízení nebývá úplně vždy tak chytré, aby zjistilo, že má vypnout zpětně. Začne zapínat/vypínat až od další nejbližší časové značky. (nevím jak Station, jinde už jsem tohle viděl)  

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, to jsem psal, čekám a snad to už pojede jak má. Ale jmenované chyby tam prostě jsou, chápu že bez chyb není asi nic, ale když o tom ví (někteří toto reportujeme), tak by to měli odstranit / opravit, alespoň to mi odepisují - "Nahlásíme to, předáme kolegům k řešení. Vyčkejte na další aktualizace zařízení." apod... Ale zda to má smysl valný, to kdo ví, že ...

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdravím ve spolek, zdá se, že VF již naskladnil VF Station. Mám k tomu dotaz, když je přípojka bez DS-lite režimu, zůstane tak i po výměně modemu za VF Station? Nerad bych znovu komunikoval vypnutí DS-lite. Podle diskuse se zdá být i bridge mode funkční.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tom111

Ahoj, posledni dobou mi zacala vypadavat wifi na Vodafone Station - zkousel jsem selektivne vypnout 5G, normalni, mit ruzne SSID, menit channels (dle toho analyzeru v 'interfacu' resp nake android aplikaci) a nic nepomaha. Pozice routru se nezmenila a doted vse fungovalo uplne v poradku, nejake rady?  Jsem laik (chapu ze si mohl nekdo pobliz zapnout novou sit a dochazi k ruseni, to jsem ale doufal, ze by slo vyresit pasmem/channel). Pak jsem jeste dostal napad zapojit za Station muj puvodni router a pouzivat wifi jenom z nej, narazil jsem ale na info ze Station nepodporuje Bridge mode (?). Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne se toto stáva také. Koukám na něco třeba na mobilu a najednou hláška nejste připojen , wifi se úpně odpojí a za chvilku zase naskočí. Děje se mi to od té doby , co mne byl vyměněn Compal za Vodafone station. Přes kabel vše bez problémů

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Klasik
  • V.Station 3.1, 2xCA modul
  • Plzeň - Skvrňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, pkoci napsal:

Co má znamenat ve vašem případě vypadávat wifi? 

Bridge mode je dostupný pouze od firmwaru 1.04…, pokud máte přidělenou IPv4. U ds-lite bridge mode není

souhlasím s Vámi, že pro DS-lite bridge-mode nebude dostupný. lze vyvolat update firmware ručně nebo se "musí" pouze čekat ...

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...