Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

Jaký máte na 1Gb kdo upload? Dnes jsem měnil Compal za Arrise a za nový Business 1Gb tarif, UPC prý neumí nastavit více než 50Mbps upload, v nabídce je 70, mělo by běžet po převodu na Vodafone. Odpovídá, kdo jste převeden?

  • Kabel 1000 Mb/s Profi
  • Premium 5G
  • Klasik
  • Vodafone Station 3.1
  • localhost
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pár dotazů, viděl jsem německý video kde procházeli nastavení vodafone station a tam nešlo snad kromě wifi nic nastavit... nejsem nějak náročný uživatel, ale co základní věci jako DMZ, rezervace IP podle MAC adresy a co bezpečnost, nemůžou mi z vodafonu zjistit hesla na wifi nebo se dostat do LAN?  

 

 

Upraveno uživatelem novcze
  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DMZ nebo rezervace IP adres ve vnitřní síti dle MAC rozhodně nejsou základní věci. Za základní věc pro BFU lze považovat akorát změnu jména a hesla na WiFi.
Poskytovatel samozřejmě defaultní jména a hesla k WiFi zná, protože se generují automaticky ke všem modemům. Ale user si je může sám změnit.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodafone (celá skupina) testoval dva DOCSIS 3.1 modemy (Arris a Technicolor) v 2016-17, záver bol, že pre pár uživateľov, čo by ich chceli, sa to neoplatí.. pilotná séria (cca 1000 kusov z každého), z ktorej sa sem-tam predávajú kusy na sivom trhu neoficiálne a bez podpory výrobcov.. nemecký Vodafone (exUPC/West aj exKDG/Ost) ich vie pripojiť (backend ich pozná) v rámci routerfreiheit, sám používam Technicolor 4400.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Evzen napsal:

Rezim bridge = ciste modem

to vím a na to jsem se neptal 

 

docela se mi příčí platit kilo za pronájem "prémiového" router/modemu, který ale vůbec nic neumí, z hlediska bezpečnosti je to pochybné a nakonec ho budu používat jen jako modem... předpokládám, že odkoupit taky nejde?

 

 

 

 

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...