Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

Jistě že se ti změní IP adresa po přepnutí do bridge módu, protože IP adresa je vázaná na MAC adresu koncového zařízení, kterým byl doteď interní router v modemu, ale nyní se tím stane jakékoliv zařízení které připojíš za modem,

takže například tvůj vlastní router, na kterém ale můžeš naklonovat IP adresu z toho interního routeru modemu a tak budeš mít zase svoji původní IP adresu.

Anebo teda zavolat operátorovi ať ti v systémech spáruje tvoji novou MAC adresu s tvojí původní IP adresou.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to tak je, tak jsem vůl a omlouvám se za plašení. Ale z dob Compalu si matně pamatuju, že MAC koncového zařízení jsem nikdy neřešil a nikdo se na ni neptal, vždycky jen MAC Compalu.

Pán na lince chtěl MAC modemu a řek, že je ta IP přiřazená k MAC, která se oproti mému Arrisu liší dvěma posledními znaky. Uvidím, jak se to zachová po půl hodině, a kdyžtak si to nechám změnit na MAC routeru.

edit: pán volal zpátky, že mu taky nedošlo, že je potřeba nastavit MAC routeru a ne MAC modemu. Takže vůl jsem já, ne Vodafone. Konec hlášení:)

Upraveno uživatelem MekliCZ
  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@zajdee Zkusil jsem HE tunel a vypadá to, že Arris s protokolem 41 problém nemá a jede to plnou rychlostí.

edit: Gbit do nedává, down kolísá mezi 500-800 Mbps, takže plně se to využít nedá (a pro mě je bohužel hlavní využití Gbitu tahání stogigových her na Xboxu, který v6 preferuje). Už aby VF přišel s dual stackem, aspoň pro business tarify. 🙄

  • To se mi líbí 1
  • Děkuji 2
  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

dneska jsem nainstaloval VS a zjistil jsem, že mám přidělený ds-lite namísto ipv4. Modem v současném stavu nedisponuje českým jazykem a verze firmwaru je AR01.02.037.09_042820_711.PC20.10. Poslední verze firmwaru je ARO0.1.04..., že ano?

Předpokládám, že si modem během pár hodin natahá nový firmware i konfigurační balíček, tzn. budu mít zpět dynamickou ipv4 a režim bridge?

Jaké máte vy zkušenosti s výměnou modemu?

Díky za případné reakce.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha 7
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

pokud se jednalo o výměnu, tak ano, po natažení konfiguračního souboru by se mělo srovnat. Modemy ihned po registraci technikem dostávají dočasný konfigurační soubor, aby internet jel prakticky hned a nemuselo se čekat na propsání do x různých systémů. 

Nyní po restartu zařízení by mělo být už vše OK, je tomu tak?

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...