Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

A zabudol si povedat, ze nadpriemerne kazovy hw, soudruzi z Berlina nekde udelali chybu (asi malo zaplatili cinanom pri vyrobe).. a to nehovorim o fw plnom chyb (starsi model 6591 je aspon stabilny a ma ovela lepsie wifi, hoci iba ac).

Netreba verit marketingovym rozpravockam 🙂 a na co mi je ten 2,5 Gbit port? Je sice pravda, ze Vodafone DE planuje 2Gbit tarif, ale kedy bude (pravdepodobne s nim aj Vodafone Station v2).. na zaciatok by mohli spojazdnit ten bridge mode v celej sieti 😀

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ retron Chápeš to špatně - nejde o usery, co požadují vše mnou jmenované. Jde o usery, kteří požadují něco z toho, co jsem jmenoval. A pro ně asi sotva bude modem s routerem v pořizovací ceně kolem 5t. Kč bez DPH. Pokud někdo vyžaduji opravdu všechno, pak nejspíš od ISP vezme jenom modem a routování si zaobstará sám na úrovni, jakou vyžaduje.
K tomu modelu 6660 jenom tolik, že JEDEN 2,5 Gbps port je prakticky k lejnu a jedná se akorát o reklamštinu (výrobce to tedy balí do řečiček o tom, jak je tento 2,5 Gbps port atraktivní pro spojení s WiFi, která má údajně AŽ 2400 Mbps - papírově paráda, ale při testech je to reálně jenom max. polovina). Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, quadra2030 napsal:

Pravdou je, že Vodafone DE planuje 2Gbit tarif ...

No to jsou mi věci, super, ví se něco bližšího? Díky za informace 🙂 Už aby to bylo i u nás, začne další kolo točení modemů... 🙂 Mají vydat modem s podporou 10 gbps a nemusí se nic stále měnit, i když chápu, DOCSIS se mění atd. i když jsem myslel že to je věc SW (FW), ale asi to není tak jednoduché a měnit se to prostě musí, nicméně i tak bych uvítal 1 zařízení, které by bylo více připravené na budoucí možnosti a měnilo by se třeba jednou za 5 let 😄 (ano sci-fi) ...

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Gbit download a 100 Mbit upload uz maju niektori testovaci uzivatelia v tej casti siete Vodafone DE, kde je split na 204 MHz a OFDMA v up i down kanaloch.. a zdaleka to nie je iba vec SW - musis mat na to prerobenu celu siet, CMTS, remote PHY architekturu.. Na zaciatok by u vas bohate stacilo, aby soudruzi konecne spustili bridge mode s telefonom 😀

 

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Wlassek napsal:

Už aby to bylo i u nás, začne další kolo točení modemů

A bude to opravdu nutné? Vodafone Station má v datasheetu napsáno, že downstream je až do 4Gbit a upstream až 1Gbit. Chápu, že přes Gbit port to celé nepůjde protlačit (a bonding bude asi scifi), ale kdybych měl dvě připojené zařízení, tak by ten 2Gbit v součtu využít šel, což?

  • -
  • -
  • -
  • Vodafone Station, Huawei B2368-66
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník drake127

Člověk, který si alespoň dokáže představit využití 2Gbps linky, bude chtít vlastní router. A paralelní zapojení je pak k ničmeu. Pokud to dokáže zpracovat až 4Gbps downstream, nechápu, proč tam VF nedal alespoň jeden 5Gbps port.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lebo vyrobca ani operator nie je charita a nebude tam davat port, ktory 99% uzivatelov najblizsich 5 rokov nevyuzije a zbytocne predrazi! A ze do datasheetu napisu "up to x GBit" (pri predpoklade dvoch OFDM 192 MHz DOCSIS 3.1 kanalov a 32 QAM DOCSIS 3.0 kanalov, co nema ziadny operator na svete v realnej prevadzke) su iba pekne marketingove rozpravocky..

Skor to vidim na oficialnu podporu LACP na portoch (neoficialne to ako-tak funguje, ale nie je to na produkcne nasadenie).

 

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník drake127

LACP nefunguje (jsem jediný, kdo to reálně v ČR zkusil?) nebo mi povězte, jak ho rozjet (na Mikrotiku). A pokud mám 1Gbps konektivitu, budu rád alespoň za 2.5Gbps port, protože ta HW režie tam je a je to už teď zbytečné úzké hrdlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ten rozdiel 940 Mbit vs 1050-1100 Mbit (neviem, aky pouziva provisioning Vodafone CZ na gigabit tarife) by mi naozaj trhal zily.. Mikrotik nepoznam (ani ma nezaujima), kolega v DE rozbehal na Vodafone Station LAG (link aggregation) round robin voci nejakemu enterprise routeru, ak sa dobre pamatam, funguje to iba na portoch 1 a 2.

Mne to podobne fungovalo na UPC gigabit modeme (co je rovnaky hw ako VS) pripojenom do dvoch sietovych kariet v Linuxe.

image.png.449d68b68de3ae209331e37737437c22.png

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cervotoc Ty teoretické laboratorní hodnoty jsou i dost závislé na tom, že by to znamenalo mít na jedné CMTS jen ten jeden modem. Compal také teoreticky zvládne na downloadu nějakých 800Mbps ... V reaálném provozu s nějakým běžným rušením, ztrátovostí a více modemech na optickém uzlu jsme ovšem skoro o 1/3 níže. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...