Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Taxx

Zdravím,
momentálně zvažuju přechod z 150/10 na 1Gbit, ale to co čtu ohledně Vodafon Station mě od toho docela dost odrazuje. Mám CISCO router v bridge režimu s mikrotikem a ten bych používal rád i nadále. Větší jitter mě až tak asi netrápí nehraju online hry a při té rychlosti by u streamování to měl vyhladit buffer, ale absence bridge modu mě teda netěší vůbec. chci se zeptat dá se alespoň udělat Port forwarding na celý rozsaho portů na router za ním? A četl jsem že firewall se nedá vypnout, dá se alespoň udělat pravidlo allow all (případně nějak kombinací více pravidel)?

Upřímě se mi nechce čekat několik let než se Vodafone uráčí podporovat bridge režim. momentálně mi asi rychlost (na takové to domácí browzdání) stačí i když s 1G bych konečně mohl trochu smysluplně propojit vzdálené NAS s alespoň lehkoou iluzí lokální dostupnosti.

 

Díky za zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mám dotaz ohledně Vodafone Station - kolik vlastně tahle bedýnka zvládne? Myslím její teoretická max. rychlost. Někde jsem četl, že to je nějakých 1,6 GBit, ale nějak se mi to nezdá. Letos si pořizuji nové PC a laboruji nad tím, zda má smysl si pořídit síťovku rychlejší, jak 1 GBit...ani nevím, zda Vodafone Station má jen giga-porty, či ne. Ptám se spíš proto, kdyby Vodafone někdy zbyšoval nad současný gigabit...

Ješte bych rád věděl, zda má někdo zkušenosti s integrovanými síťovkami na zákl. desce, nebo je lepší, jak to mám teď - samostatná karta. PC mám pět let staré a tenkrát na desce od Asusu za 10 000 Kč byla síťovka strašná 🙂

Děkuji.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

modem má gigový porty, ale důležitý teď je, aby začal vodafone těžce makat na uploadu, už má nejvyšší čas 😐 teoretický laboratorní maximum podle výrobce je 5/1 Gb/s https://www.commscope.com/product-type/broadband-video-devices/broadband-devices/docsis-3.1-gateways-modems/itemtg3442sp/

s integrovanejma síťovkama má zkušenost snad drtivá většina lidí a obvykle s nima žádný problémy nejsou 😮 to je taky důvod, proč rozšiřující karta do běžnýho kompu nemá žádnej smysl 🤔

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zase někde četl, že reálně VodaStation dá max kolem 960 mbps, protože rozhraní více nedá. Nicméně, když se dívám, že jsou dnes desky s až 10 Gbps LAN, tak bych klidně vzal tu, nebo ty "pomalejší" 2.5 Gbps s rezervou do budoucna, přeci jen se PC obvykle nemění každé třeba 2 roky. Dedikovanou síťovku si myslím netřeba, max pro hodně staré desky co mají 100 mbps maximum, ale sám mám desku starou asi 10 let a má 1 Gbps LAN a když jsem jí zkoušel proti externí síťovce (která má mít 2 Gbps), tak de facto bez rozdílu u VodaStationu, mě to jen brzdí hw - pomalý 4 jádrový cpu, SSD disky jen SATA III 300/600, PCIe 2.0 atd. to vše dle mého laborování má vliv na stahování, byť si někdo může myslet, že to vliv nemusí mít, ale to je jiná kapitola. Každopádně, pokud bych kupoval nové PC, tak bych koukal klidně po desce s alespoň 2.5 Gbps LAN, nebo pak levnější deska s obyč 1 Gbps LAN, ale časem až to bude nutné (pakliže v dané době nebude potřeba koupit ale již další nové PC, že) koupit dedikovanou síťovku, ale to už je otázka peněz. Jinak dle testu na FAST.COM (NetFlix) mi to občas háže blbosti typu 1.6 Gbps, ale to není reál, jen nějaké cache-špičky či co. Ale to jen pro zajímavost, že se všemu věřit nedá. Integrované síťovce bych ale věřil, není důvod proč by ne, zejména u nové desky.

 

Edit: No vida, pokud to dá až 5 Gbps / 1 Gbps, tak to může Vodafone nechat na roky a vyměnit až za 10 let třeba, když budou zvažovat přechod z 5 Gbps / 0.5 Gbps na 10 Gbps / 1 Gbps a tenhle VodaStation to už nedá 😄

Upraveno uživatelem Wlassek
korekce
  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...