Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

před 7 minutami, Wlassek napsal:

Děkuji, to jsem právě také někde četl, a má smysl požádat o změnu na IPv6? Neprovedou to časem stejně všem automaticky? Domníval jsem se, že pokud to již jejich síť podporuje, tak to bude automatický přechod pro všechny, když na netu je IPv6 tak vychvalováno...  (a asi nic jiného stejně časem nebude možné)

Osobně si myslím, že běžný uživatel tím přechodem na IPv6 momentálně nic moc praktického nezíská (naopak ztratí tu veřejnou IPv4 adresu). Pokud tedy nevíte, proč byste měl chtít IPv6, zřejmě ji nepotřebujete.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, nechám to být, pokud to není plně funkční a bez potíží, tak to asi nemá smysl. Oni to jistě "překlopí" na IPv6 stejně sami časem.

 

Edit: Myslel jsem to jen pro to, že se na netu píše mj. o tom jak je IPv6 díky QoS stabilnější a lepší a kvalitnější atd., tak proto. Díky.

Upraveno uživatelem Wlassek
úprava
  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.bnet-internet.cz/informujeme/aktuality/ipv6-internet.html - a podobných odkazů je na netu více, tak jsem samozřejmě zaváhal nad tím neřešit to jako dosud a chtít IPv6, když to má jen výhody 🙂 Ale nechám to být, dosud stačilo IPv4, tak proč se chtít hnát nutně za IPv6, navíc když jak zde bylo uvedeno to Vodafon nemá plně funkční, ale jen v nějaké "lite" verzi...

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Pravidlo je jednoduche - nevis-li, k cemu bys to konkretne pouzil, nepotrebujes to.

A pak je taky jeste jedno pravidlo: If it ain't broke, don't fix it!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok. Já to chtěl právě jen pro výhody QOS, stability, rychlosti atd. viz uvedený odkaz, nemám NAS apod. abych spekuloval jak to lépe či hůře pojede bez veřejné IP atd. atp. díky za vysvětlení, v tomto případě tedy lepší nechat to být. No a snad jen k tématu bych dodal - všiml jsem si, že i když vypnu zásuvku vypínačem, ve které je zapojený Vodafone Station, tak když není vypnutý vypínač přímo na VS, tak VS náhodně bliká - sem tam - předními ledkami, tipuji že to dělá napětí/proud co jde skrz koax ze sítě, jinak netuším co to je, nicméně když vypnu VS jeho vypínačem, tak se zdá že je klid... Ale asi o nic nejde, jen mne to překvapilo, když v noci ve tmě blikly ledky a já se divil co to blbne, když to je vypnuté (VS nebyl vypnutý jeho vypínačem, jen přes tu zásuvku s vypínačem). Přišlo mi to divné, ale asi to je tím koaxem, na něm jsem napětí a proud ale neměřil, něco tam jistě ale bude.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

33 minutes ago, Wlassek said:

Vodafon nemá plně funkční, ale jen v nějaké "lite" verzi

Vodafone ma IPv6 v plnej funkcnosti (ak neratam problemy na strane routera s prefix delegation), skor je "lite" verzia pre IPv4 (si za Vodafone CGNAT serverom).. ak nemas  dynamicku  verejnu IPv4 (bez IPv6). A co sa tyka "vyhod" IPv6, o tych pocuvam uz 20 rokov..

Na koaxialnom privode nema byt ziadne napatie (okrem VF signalu), ak je, tak je problem so zemnenim..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, no s koaxem nic nenadělám, je to novější takový ten tuhý černý přímo od technika, dodaný asi před 1-2 roky, protože jsem měl vlastní špatně stíněné řešení, tuším že jsem sehnal 2x stíněný a na chvíli to stačilo (a bylo to o dost lepší než předtím nouzově využitý s jedním stíněním), ale stejně je lepší ten od nich, tuším že má 3x stínění, ale to nevím přesně, každopádně je hodně tuhý, možná díky silnějšímu vnitřnímu vodiči, nevím, ale alespoň to nebliká když se vypne i vypínač na Vodafone Station. Přes vypnutou zásuvku by jít podle mě do zdroje a pak následně do VS nic nemělo, ale kdo ví, asi bludné proudy nebo halucinace, každopádně jak jsem psal - když se vypne vypínač na VS tak to "zdá se" nebliká.

Jinak se mi zdály divné rychlosti, weby jako speedtest.net apod. ukazují normál 1000/50, upload je na 99% všude 50 mbps, ale např. netmetr.cz mi ukazuje průměrně jen cca 600 mbps down, up je normál 50 mbps, reálné stahování pak jelo cca max 450 mbps, tak jsem protože mám staré pc, koupil do PCIe slotu síťovku, teď to při stahování lítá mezi cca 100 - 1000 mbps, takže lepší to sice je, ale stejně to je divný, disky kam stahuju (i ten s OS) jsou SSD SATA III, experimentoval jsem i s USB3.0 fleškou, která má přenosy kolem 200MB/s, aby to nebrzdil disk, ale stejně nic, na interní síťovce na desce to jelo bez rozdílu těch cca max 55MB/s, na nové v PCIe slotu to lítá těch 8 - 140 MB/s, ale stálé to není. Vím, záleží to na serveru odkud tahám, ale přijde mi divné to kolísání, také to jede lépe, když je PC v režimu Vysoký výkon, než Rovnováha (zřejmě to má vliv na úsporu energie síťovky/portů atd.), koukal jsem ještě na nastavení té síťovky - Realtek PCIe GbE Family Controller ( síťovka je to TP LINK TG 3468 revize 4 ), ovladače z 15.03.21 (verze 10.48.315.2021), no a v tom nastavení síťovky ( adaptéru ) jsem to nechal výchozí, viz příloha nastavení sítě.txt - díky někomu za nahlédnutí, dále prosím kdyžtak někoho zkušeného o kontrolu stavu DocSis Vodafon Station - viz příloha DocSis.txt, jestli tam je dobrý signál/modulace/výkon a není tam něco blbě. Díky moc, asi to je jedno k druhému - od připojení jsem dále (v domě 2 patro), rozvody jsou asi nějaký kroucený kabel a k tomu staré PC (4 jádrové CPU i5-2500K,  deska Gigabyte Z68A-D3H-B3 v1.0, OS je Win 10 20H2 x64), ale myslel jsem že to nebude (hw PC) mít takový vliv a pojede to normálně "naplno", ale zdá se mi divné, že ty weby jako SpeedTest a podobné (fast.com, speedtest.dkm.cz, speedtest.cesnet.cz aj.) mi tu rychlost kolem 900 - 1000 zobrazují, takže se mi nezdá, že by ztráta rychlosti byla díky vedení kabelů, ale co já vím, tyhle weby a reálné stahování jsou trošku rozdíl no, tam to zase spíše odpovídá výsledkům testů webů rychlost.cz a ten netmetr.cz (cca kolem 600 - 800 mbps).

 

Díky za rady a komentáře, pokud to sem nepatří, pak se omlouvám a zkusím se poptat jinde.

 

PS: Zkusil jsem přes kabel připojit i jiné PC (notebook s SSD a novějším hw než má mé PC) a výsledky jsou cca odpovídající té nové PCIe síťovce.

 

DocSis.txt nastavení sítě.txt

Upraveno uživatelem Wlassek
korekce
  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...