Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

To je nejake divne.. pokial viem, tak DHCP server nemusi vobec vypinat, staci, ked zmeni lokalnu adresu VS (default 192.168.0.1) na iny rozsah (192.168.x.1) a automaticky sa zmeni aj siet DHCP, pytal som sa na to nemeckeho kolegu, co to ma (tiez nemoze mat bridge mod). Vravel, ze pred dvoma rokmi bol problem, ze po reboote VS mala opat default IP rozsah, ale to vtedy opravili vo firmware.

Ina vec je, ze ten kram nedovoli zadat iny privatny rozsah ako 10.x.y.z alebo 172.16.x.y.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P.Paroulek

@sodekcz podle obrázků z nastavení, ke kterým jsem se dostal, bylo vidět, že jde měnit pouze třetí pozice u IP adresy a v DHCP je tato zašedlá.

Podle popisu @vpa jak postupoval, jsem mu už jen poradil, aby zkusil nastavit do počítače zároveň i IP adresu z nového bloku, pro případ, že by si modem zkusil dostupnost a případně udělal rollback v nastavení.

Původně jsem předpokládal chování tak, jak píše @quadra2030  a sice, že se změní jen IP adresa a podle toho si modem sám upraví i DHCP rozsah a do ničeho víc se nemusí drbat.

Takto jsem opravdu štastný, že modemy nejsou a jen mi zbývá doufat, že až budou a VF se ozve s instalací, tak už modem bude umět režim bridge a nic z výše uvedeného nebudu muset řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze jelikoz novy modem mam uz par dnu, tak taky prispeji do diskuze.

Celou sit jsem mel doma nastavenou na 192.168.1.x a proto jsem po zapojeni noveho modemu chtel predelat jeho default adresu ze 192.168.0.1 na 192.168.1..1.

Po asi neuspesnych 5ti pokusech jsem zjistil, ze z nejakeho duvodu se mi toto nedari pres mobil. Zkusil jsem i factory reset a nic.

Pote jsem to zkusil pres LAN a hned napoprve to slo zmenit.

Takze urcite adresa zmenit jde, jen to chce zkouset no.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Box
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dotaz k Vodafone Station - asi to napíšu hodně laicky, ale před X lety se psalo že se má přejít na IPv6 a tehdá to modemy tuším TechniColor nezvládaly, vše bylo jen IPv4, pak šel čas a přišel Compal a ten tuším také IPv6 nepodporoval (nebo díky FW nevím), no a teď mám Vodafone Station a přijde mi že stále to je jen IPv4, takže IPv6 stále není podporováno? Je to tedy stále jak bylo - jen IPv4 s tím že "někdy" to bude IPv6?

 

Díky za odpověď, asi je to jen blbost co bych neměl řešit, ale zajímá mne to.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, to jsem právě také někde četl, a má smysl požádat o změnu na IPv6? Neprovedou to časem stejně všem automaticky? Domníval jsem se, že pokud to již jejich síť podporuje, tak to bude automatický přechod pro všechny, když na netu je IPv6 tak vychvalováno...  (a asi nic jiného stejně časem nebude možné)

Upraveno uživatelem Wlassek
korekce
  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...