Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

Asi byl větší zájem než čekali, ale nedá se vyloučit že došli jen lokálně a je možné že třeba v jiných městech ještě budou, ale to je jen moje hypotéza.

Každopádně i internet 500 je docela zajímavá nabídka a tam se používají jiné modemy, které zřejmě skladem ještě budou.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@P.Paroulek to je nějaká pytlovina. Když potřebuji adresy přidělovat automaticky, přece je nebudu nastavovat na kartách ručně a ještě dvojitě. To přespříliš kostrbaté. Giga nepotřebuji, ale věřím, že tohle by mělo jít uživatelsky minimálně časem zlomit. 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 2 hodinami, pkoci napsal:

Dnes mi volala paní z VF, že jim došly modemy a budou dostupné až v září.

Muehehehe... klasika, otevrel si hospodu, ale chodili mu tam lidi...
Uz nekdo vubec nekdy zazil jakoukoliv(!) akci, ktera by zahy po zacatku nezkrachovala stylem "takovej zajem jsme necekali"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P.Paroulek
před 13 hodinami, sodekcz napsal:

@P.Paroulek to je nějaká pytlovina. Když potřebuji adresy přidělovat automaticky, přece je nebudu nastavovat na kartách ručně a ještě dvojitě. To přespříliš kostrbaté. Giga nepotřebuji, ale věřím, že tohle by mělo jít uživatelsky minimálně časem zlomit. 

Postup, na který reagujete, jsem psal pro uživatele @vpa jako reakci na jeho příspěvek, který je hned před mým.

On chtěl změnit rozsah sítě, který modem používá a nedařilo se mu to ani po vypnutí DHCP serveru.

Až by se mu podařilo změnit rozsah sítě, tak se by mu změnil i rozsah v DHCP serveru pro přidělování adres. Jak ale dopadl, zatím nevím.

Běžný uživatel toto zřejmě nebude řešit, protože když všechno, co má doma zapojí do tohoto modemu a nechá přidělovat adresy z DHCP, tak mu to pojede. Jsou tu ale i jiní, kteří už nějakou síť mají, mají v ní i rezervace a potřebují zatím přežít to, že modem neumí režim bridge.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pagan

Nebo ještě lépěji, je potřeba změna rozsahu IP pro lidi co mají na pracovní VPN nastavený rozsah 192.168.0.0/24 protože jejich "ajťáci" mysleli tvářemi.

Ale stejně je to divočárna, nezdá se mi že by bylo třeba nastavovat si jakkoliv PC pro změnu rozsahu na routeru... To bude zase dotažený FW ze strany Vodafone.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 4. 2021 v 11:03, Jakub David napsal:

Aktuální info:

Dneska jsem volal na podporu a bridge mode u Vodafon station 3.1 by měl být aktivovaný v červencovém updatu 2021. 
Zároveň se hodí vědět, že nemůžete používat pevnou linku, protože to taky bude až v pozdějším updatu.

Na stránkách jsem žádné oficiální info nenašel a při objednávce mi taky nikdo nic neřekl. Když jsem to doma nainstaloval, tak najednou koukám, že se modem permanentně restartujte a je to právě kvůli aktivní pevné lince. 

Jsou to poměrně zásadní věci, který se hodí vědět, tak snad to někomu pomůže. 

O5 Bridge

Já snad zjistil, jak s nimi svižne komunikovat. Na Facebooku mi vyběhla reklama s obrázkem té cihly, tak jsem hodil koment. Každopádně pokud Martina VĚŘÍ, měli bychom také věřit?

obrazek.png.c48efd75421e3a1a76a9501c82b56423.png

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone StationDOCSIS 3.1
  • Severočech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@P.Paroulek možná jsem se zasekl nebo nepochopil myšlenku v některém kroku, ale současně si nemyslím, že ručním nastavením  IP adres na klientech by se dalo zpětně ovlivnit chování DHCP serveru tak, že by následně šel změnit rozsah jím poskytovaných adres.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 4. 2021 v 17:08, P.Paroulek napsal:

Modem jsem ještě v ruce neměl, tak se to hůře radí, viděl jsem pouze několik snímků z nastavení.

Když už jste vypnul DHCP, tak si zkuste na svém počítači nastavit dvě IP adresy - druhou přidáte v rozšířeném nastavení a dejte tam takovou, která bude v adresním rozsahu nově nastavované sítě v modemu.

Vynechte z možností sítě 192.168.1.xxx a 192.168.100.xxx - z obou sítí používá modem 1. adresu pro přístup když je v různém režimu, tak aby se to případně nebilo s nějakým vnitřním omezením.

Nikdy se nastavení neprovedlo. Ačkoliv se router snaží po změně pokračovat na nové adrese, tak ta je nefunkční a odpovídá pouze ta stará. Samozřejmě jako klient jsem byl vždy v té správné adresaci sítě. Zřejmě je to blokováno.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...