Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

Návštěvník luky1

Celé to je pro mne záhadou. Pořizuji si optické připojení internetu - jásám, že můj turris omnia má SFP port. Načež mě na turris foru opraví, že optiku mi do domu nezavedou. Bude to jen koax > modem s možností připojení koaxu (Vodafone Station 3.1). Přitom do telefonu mi nabízela modem "zyxel VMG8823-B", který nemá ani optiku ani koax. Tedy jen xDLS > běžná ethernetová síť. A pak tady čtu na ofiko stránkách https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/datova-zarizeni/modem-pevny-internet-optical/ že mi přivedou RJ-45 a mohu si s tím kabelem udělat co chci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Tak seznam protokolu si najit umim, ale nenasel jsem jedinej duvod, proc by me mely zajimat pres Internet... Uvnitr LAN jeste snad, ale pres WAN...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Slamb Vodafone ma nekde svuj GPON?

@luky1 Pevny internet Optical je typicky na siti CETINu nebo Quadruple, CETIN dava jako soucast sluzby prevodnik, takze predavacim rozhranim je metalicky Ethernet. SFP by chtel kazdy geek, ale pripojky s predavacim rozhranim SFP se pro domacnosti bezne nedelaji. 🙂 

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P.Paroulek
před 3 hodinami, Pagan napsal:

Řešení to sice je, ale ne pro lidi co se chtějí vyhnout dvojitému natu či chtějí do své sítě propašovat jiný než TCP a UDP provoz

Ano, nejen IPSec, ale i třeba ICMP tím nepošlu dovnitř, což mě taky vadí.

Jenže nabídka je lákavá a řešení problému s bridge mode se zdá být na dohled.
Nesnažím se o náhradu brige mode, to ani nejde, ale o pomoc někomu, kdo to chce dočasně přetrpět a poradit, aby si na to mezidobí nerozvrtal funkční nastavení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Slamb napsal:

@zajdee no minimálně přes cetin snad jo 😮 ale někdy někde byl rozhovor, že v novejch lokalitách už bude jenom gpon 🤔

Takze CETIN ma GPON. 🙂

Optiku do bytu od UPC jsem videl jen na jednom miste, a v byte se to stejne konvertovalo na koax (pomoci konvertoru od Boostralu). Technicky to bylo RFoG, ne GPON...

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pagan

@quadra2030 drtivá většina ISP to nechce řešit kvůli mizerné kompatibilitě SFP s OLT. Další věc je že tam nedovolují bridge mode pro home přípojky protože kdejaký domácí kutil pak zasírá síť multicasty atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel

×
×
  • Vytvořit...