Jump to content

Služby na RČ nebo IČ

Recommended Posts

ahoj, už dlouho jsem nic v nastavení služeb neměnil, tak jsem se chtěl zeptat, co je výhodnější, mít služby na rodném čísle nebo IČ? Nyní jsem na rodném číslu, převod by znamenal asi novou smlouvu, teď někteří diskutující smlouvu ukončovali kvůli 1g internetu, tak by se to možná hodilo přijednom. Ale nechci třeba přijít o nastavené slevy (internet 8%, HBO 25% - i když nevím, jestli je to něco extra) Nejde mi o čistě účetní pohled asi spíše takový pohled z delšího hlediska, jestli firma spíš zvýhodňuje firmy, apod. díky

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CI+
  • Cheb

UPC mělo na business tarifech dostupnost 95%. Předpokládal jsem že u VF to bude stejné.

@Marek-26 Btw business tarif lze mít i na IČ jako fyzická osoba. Jsou tam fakt nějaké legislativní rozdíly? Smlouva je podle mě bez závazku, měsíční výpovědní lhůta. Ale FO většinou bývají legislativně ve výhodě...

• 350 Mb/s
  • -
  • Start
  • Compal
  • Brno

@david.otrusina pokud se bavíme o SoHo (Small office a Home office), pak ano, specifikace služby tam procentuálně vyznívá lépe. Na druhou strabu je to úplně stejná služba, stejná technologie, stejná doba ve VOP na odstranění závady ... A co se týče legislativy, tak tam není nic bez závazku atp.

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx

@Evzen On je rozdíl mezi SoHo a B2B, kde se pohybujeme úplně někde jinde. Jako když má někdo malou firmičku a umí si, zvlášť v dnešní době udělat zálohu v podobě třeba mobilních dat, pak si může vzít za pětistovku? 500/50, tak je to pro něj krásné. Přeci jen pokud nepotřebuji mít na té službě pověšen nějaký server (což bych na službu tohoto typu nedělal nikdy, nikdy nikdy ...), ale třeba jen řeším odesílání prkotin typu emaily, nějaké ty přílohy, účetnictví, trošku toho cloudu, spíše na pravidelné zálohy atp. pak proč ne?

• Agree 1
  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx

Mám obojí, domácí na rodné číslo a spravuji připojení v malé firmě (10 lidí), shodou okolností jsou obě místa asi 50 metrů od sebe. Souhlas s předřečníky, SLA je dost o ničem, zálohování připojení jinými prostředky je víceméně nutnost.

Za časů UPC mívaly byznys tarify ještě jednu podstatnou výhodu – vlastní zákaznickou linku. Na ní se nečekalo a celkem ochotně přepojovali na techniky. Když byl problém s internetem doma, tak se vyplatilo skočit do práce a pokud byl problém i tam, tak volat byznys zákaznickou linku. Vlastní zákaznickou linku máme sice pořád, ale její úroveň šla někam na úroveň běžné zákaznické linky za časů UPC (stalo se mi, že jsem musel čekat, dokonce jsem se nedovolal).

• Thanks 1
  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín

• Slamb changed the title to Služby na RČ nebo IČ

díky za podrobné info, ještě bych se zeptal, jestli někdo nemá zkušenost s tím přepisem na ič, odešlu smlouvu, je v Dokumentech, jak ale nastaví ty služby, které jsou pro ič trochu jiné? asi mi někdo zavolá a domluví se, pokud mi ale řeknou, že třeba nedávají ty slevy, prostě se mi to bude zdát nevýhodné, lze převod vrátit nebo ne? díky

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CI+
  • Cheb