Přejít na obsah

Služby na RČ nebo IČ


Návštěvník thera

Doporučené příspěvky

Návštěvník thera

ahoj, už dlouho jsem nic v nastavení služeb neměnil, tak jsem se chtěl zeptat, co je výhodnější, mít služby na rodném čísle nebo IČ? Nyní jsem na rodném číslu, převod by znamenal asi novou smlouvu, teď někteří diskutující smlouvu ukončovali kvůli 1g internetu, tak by se to možná hodilo přijednom. Ale nechci třeba přijít o nastavené slevy (internet 8%, HBO 25% - i když nevím, jestli je to něco extra) Nejde mi o čistě účetní pohled asi spíše takový pohled z delšího hlediska, jestli firma spíš zvýhodňuje firmy, apod. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník david.otrusina

Na IČ lze dostat lepší upload 50 vs 30Mbit i s vlastním modemem (Compal). Tedy bez platby za pronájem a s režimem bridge. Na IČ Vodafone poskytuje na připojení SLA. A možnost více veřejných IP adres.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník david.otrusina

UPC mělo na business tarifech dostupnost 95%. Předpokládal jsem že u VF to bude stejné.

@Marek-26 Btw business tarif lze mít i na IČ jako fyzická osoba. Jsou tam fakt nějaké legislativní rozdíly? Smlouva je podle mě bez závazku, měsíční výpovědní lhůta. Ale FO většinou bývají legislativně ve výhodě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@david.otrusina pokud se bavíme o SoHo (Small office a Home office), pak ano, specifikace služby tam procentuálně vyznívá lépe. Na druhou strabu je to úplně stejná služba, stejná technologie, stejná doba ve VOP na odstranění závady ... A co se týče legislativy, tak tam není nic bez závazku atp.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Evzen On je rozdíl mezi SoHo a B2B, kde se pohybujeme úplně někde jinde. Jako když má někdo malou firmičku a umí si, zvlášť v dnešní době udělat zálohu v podobě třeba mobilních dat, pak si může vzít za pětistovku? 500/50, tak je to pro něj krásné. Přeci jen pokud nepotřebuji mít na té službě pověšen nějaký server (což bych na službu tohoto typu nedělal nikdy, nikdy nikdy ...), ale třeba jen řeším odesílání prkotin typu emaily, nějaké ty přílohy, účetnictví, trošku toho cloudu, spíše na pravidelné zálohy atp. pak proč ne?

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám obojí, domácí na rodné číslo a spravuji připojení v malé firmě (10 lidí), shodou okolností jsou obě místa asi 50 metrů od sebe. Souhlas s předřečníky, SLA je dost o ničem, zálohování připojení jinými prostředky je víceméně nutnost.

Za časů UPC mívaly byznys tarify ještě jednu podstatnou výhodu – vlastní zákaznickou linku. Na ní se nečekalo a celkem ochotně přepojovali na techniky. Když byl problém s internetem doma, tak se vyplatilo skočit do práce a pokud byl problém i tam, tak volat byznys zákaznickou linku. Vlastní zákaznickou linku máme sice pořád, ale její úroveň šla někam na úroveň běžné zákaznické linky za časů UPC (stalo se mi, že jsem musel čekat, dokonce jsem se nedovolal).

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Služby na RČ nebo IČ
Návštěvník thera

díky za podrobné info, ještě bych se zeptal, jestli někdo nemá zkušenost s tím přepisem na ič, odešlu smlouvu, je v Dokumentech, jak ale nastaví ty služby, které jsou pro ič trochu jiné? asi mi někdo zavolá a domluví se, pokud mi ale řeknou, že třeba nedávají ty slevy, prostě se mi to bude zdát nevýhodné, lze převod vrátit nebo ne? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...