Přejít na obsah

Gigabit za půlku napořád


kotasek

Doporučené příspěvky

@Evzen ad přetěžování - Asi takové přetěžování, že kdybys na Compalu jen 800Mbps stahování, tak si zabereš všech 16 stahovacích kanálů pro sebe. Jinak na Compal není vytvořen konfigurační soubor pro 1Gbps, takže i kdyby nakrásně operátor chtěl, tak to nebude fungovat resp. by ho to ani nemělo pustit zadat do systému.

@david.otrusina To samé co nahoře. Zatím se prodávat zařízení nechystají, neočekávám, že by se na tom mělo něco měnit než skončí převod zákazníků do Vodafone systémů.

@sodekcz Modem ti nepošlou, bude ti ho muset dodat technik. Compal mu nevrátíš, technik při odchodu provede přeregistraci zařízení, čímž se spustí i naplánované změny rychlosti atd. které čekají na tu přeregistraci. Compal označí v systému jako nevyzvednutý (v případě pronájmu spadne do procesu vymáhání) a dojde tím k odregistraci Compalu ze systémů, CMTS ... A kdyby se nějakým zázrakem v nějakém crm systému povedlo někomu navést na Compal 1Gbps internet, tak v některým z dalších systémů by to neproběhlo a není asi ani vytvořen konfigurační soubor pro tuto kombinaci.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Je to cely napytel...

  • modem mam v pronajmu, ale za starou cenu 50,- Kc/mesic (tenkrat jeste Cisco EPC3208, pak vymena za Compal)
  • tarif mam oficialne 300/30 (jo, tricet), ale v systemu mam nastaveno 500/30 (nevim, cim jsem si to zaslouzil...)
  • TV mam oficialne Komfort, ale s nejakyma dalsima balickama HD programu navic (v ramci nejake prastare akce)
    • CA modul mam v pronajmu taky za starou cenu 50 Kc/mesic

Suma sumarum, protoze trvam na bridgi, neni kam jit... leda prejit oficialne na 500/30 s tim, ze bych asi musel vzit TV Komplet, abych platil vic... coz bych sice financne prezil, ale k cemu by mi to bylo, zejo... to uz by zenu od TV nikdo nedostal 😉

Kdo by se divil, proc mam zarizeni v pronajmu - protoze byla tenkrat zla doba 😉 a Internet od UPC jsem tenkrat porizoval jen na prechodnou dobu, nez v novem bydlisti zapoji Netbox (od ktereho jsem pri stehovani s tezkym srdcem odchazel) ten dlouhe roky slibovany a v tiskovych zpravach ohlasovany FTTH.
Jenze z do te doby pokrokoveho Netboxu se mezitim stala sluzba pro chude studenty a navic se zacali soustredovat na IPTV... tak jsem zustal u UPC...

 

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč pro chudé studenty? Spoustě lidí naprosto stačí mít 100/100. Ta IPTV je větší průser, ale to je holt dáno technologií. Trochu mně to připomíná dobu, kdy se objevily první neomezené tarify pro volání - hodně lidí po nich skočilo s velkým nadšením, aby po pár letech najednou zjistili, že provolají tak málo, že se jim ten flat vlastně vůbec nevyplatí. Něco podobného lze čekat i u netu, velké nadšení u Gbps a nakonec procitnutí, že to nemá využití (pochopitelně jsou jedinci, kteří to využít dokáží, ale kolik jich bude, toť otázkou).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

S tema chudyma studentama narazim na to, ze jejich reklama byla tenkrat (a mozna jeste porad) mirena opravdu konkretne na studenty, plus se z firmy, ktera byvala rychlostne vzdycky vepredu, stal poskytovatel levnych (tj. pomalejsich) tarifu.
Jasne, kazda vec ma sveho kupce... ale ja uz mezi ne nepatril 😉

S tim gigem - tak jasne, ze to clovek nevyuzije naplno... pak ovsem zalezi na cene - kdyz to stoji ranec, tak je to naprd, ale kdyz muzes aktualne mit gigo za cenu pulgiga, tak warum denn nicht, gö?!

A pak taky - uzivatele nejvyssich tarifu vzdycky mivali cas od casu ruzne drobne vyhody... to se taky pocita 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda, Netbox trošku usnul na vavřínech, sám mám 100/100, upload je super, ale ten download už je na hraně, když potřebuju něco rychle stáhnout. Teď se ale rozhoupal a už síťuje brněnská sídliště FTTH optikou - např. Vinohrady už ji mají a Líšeň už bude během prvního pololetí. A 300/300 či 600/600 už je slušná rychlost.

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Brno-Ponava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

23 minutes ago, mojmax said:

A 300/300 či 600/600 už je slušná rychlost.

Hehe, to bude pekna agregacia na GPONe na uploade 😁 ak to daju vsetkym uzivatelom na jednom uzle.. 1,25 Gbit/64 je kolko? Je mi jasne, ze sa rata s oversubscribingom, ale potom tam nevidim ziadnu velku vyhodu voci DOCSIS 3.1 okrem latencie.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 1 hodinou, quadra2030 napsal:

ale potom tam nevidim ziadnu velku vyhodu voci DOCSIS 3.1 okrem latencie

Tak ja treba tenkrat podporoval Netbox uz jen proto, ze to NEBYLO UPC... ktery v te dobe - koukam do sveho archivu a je to presne 15 let zpatky! - bylo rychlostne a cenove mimo.

image.png.8d4e347054c59e9389d6df56656084f1.png

 

 

před 1 hodinou, mojmax napsal:

už síťuje brněnská sídliště FTTH optikou - např. Vinohrady už ji mají a Líšeň už bude během prvního pololetí

Chmmmm, maji DOST zpozdeni... slibovali to uz v zari 2008 v tiskove zprave, kterou zaplavili CZ Internet:
https://www.cisco.com/web/CZ/about/news/2008/090308.html

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nakonec na lince po cca 20 minutovém čekání a vyhrožování výpovědí něco vyhádal. Nebyla to sice taková pohodička, jak popisuje @Slamb, ten net za půlku mi prostě nadají a nedají, ale nakonec, když jsem trval na svém, jsem dostal podobně výhodnou nabídku. 🙂

Jen jsem myslel, že mi do mailu přijde nějaká změna smlouvy, protože dokud něco nemám černé na bílém, tak tomu úplně nevěřím, ale zatím nic nepřišlo.

Vám, co jste si žádali o vyšší tarif něco přišlo? Nebo jak se mám ujistit, že to, co mi po telefonu nabídli, opravdu platí? Na Moje UPC mám stále původní tarif.

 

  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • modem Compal, VTV Box, CA Modul
  • Plzeň Bolevec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...