Přejít na obsah

Gigabit za půlku napořád


kotasek

Doporučené příspěvky

Na rychlost si tedy stěžovat nemohu, až se divím, když jsem viděl ten koaxiál (spíš zvonkovej drát) co mi do bytu vede. Tarif 500. Na Turrisu mám noční automatické měření, ve 2 ráno. Ty denní jsou manuální a vždy je nějaký provoz, takže to ukazuje maličko méně.
obrazek.thumb.png.8402d7b34cb0b9eac7f4e45738431a8f.png

 

 

 

Upraveno uživatelem Ritchy
  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone StationDOCSIS 3.1
  • Severočech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník evlo2
1 hour ago, OndrejB said:


Co tak koukám na speedtest.net, tak sem tam někde 450 Mbit/s (zřejmě testovací servery, který Vodafone zná), ale na jiných serverech, příp. úplně jiných službách cca 150 Mbit/s. 🙂 Dobrej výdrb.

Ja tohle pozoroval taky, hlavne co se tyce zahranicni konektivity, ale vypada to, ze je to, i kdyz pro me absolutne nepochopitelne tim, kdyz modem funguje jako router a AP, od doby co to mam jen jako modem, tak nepozoruji takove divne chovani, ze do CR 300 a jinam 3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Nevim, jestli to tady v te zaplave uz nebylo...

Zkousel uz nekdo poridit ten gigabit, ale s nasledujicimi podminkami?

  • ze by si prozatim zamerne nechal Compal (tj. nizsi rychlost) kvuli bridge mode a IPv4
  • az pozdeji, az konecne VF Station bude umet bridge, by presel na VF Station

Dokazali by vubec operatori pochopit, o cem jde rec? Jsem dost skeptickej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Sorry no, debilni otazka 😉

Proste jsem se zamyslel nad svoji situaci... a jak koukam, je to neresitelny. Bez bridge a IPv4 je to no-go...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník david.otrusina
před 7 hodinami, Evzen napsal:

Nevim, jestli to tady v te zaplave uz nebylo...

Zkousel uz nekdo poridit ten gigabit, ale s nasledujicimi podminkami?

  • ze by si prozatim zamerne nechal Compal (tj. nizsi rychlost) kvuli bridge mode a IPv4
  • az pozdeji, az konecne VF Station bude umet bridge, by presel na VF Station

Dokazali by vubec operatori pochopit, o cem jde rec? Jsem dost skeptickej...

 

Já jsem přesně o tomhle přemýšlel taky. Ale vysvětlit to operátorce byl nadlidskej úkol. Nehledě na to, že to zatím asi fakt nevypadá, že by VF plánoval nabídnout VF Station na odkoupení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Evzen není to průchozí. Zkoušel jsem to s odkoupeným Technicolorem a s přechodem jen na 500Mb (věděl jsem, že TC na 500 nemá koule a pojede pomaleji). Ani tak jsme se nedomluvili, nejel přes to vlak. Buď 500 Mb a nový modem do pronájmu. Nebo TC a žádná úprava tarifu. Je to něco za něco.

 

Spekulace : hypoteticky - domluvíte se na Gb. Pošlou ti nový modem. Necháš si zapojený starý Compal (pokud ho máš odkoupený, jinak ho musíš vrátit při výměně modemu). Systém čeká na přepojení nového modemu. Do Compalu ti nepustí vyšší tarif, resp. Compal si nenahraje nový tarif ani po restartu. Net ti bude fungovat s posledním tarifem, co měl Compal. 

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...