Přejít na obsah

Gigabit za půlku napořád


kotasek

Doporučené příspěvky

před 4 minutami, Michal Pelikán napsal:

Jinými slovy mi nepůjde žádné VPN? Já to trochu nechápu, včera mi technik tvrdil, že jsou všechny porty otevřené.

 

IPv6 konektivitu jsem ochotný oželet kompletně, ale příležitostně se připojovat na VPN do domácí sítě asi ne. Kdyby se jim alespoň dalo věřit, že ten Bridge mode bude... 😕

 

Ne, takhle to neni. Jsou ruzne VPN protokoly, zalezi na tom, odkud kam a jakym protokolem se pripojujete.

Pokud mate ve vnitrni siti za modemem UPC VPN server a chcete se na nej pripojovat zvenku, odpoved na otazku "pujde nebo nepujde?" zalezi na tom, jaky je to VPN server a v jakem rezimu bezi.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, zajdee said:

Nebo na kterych portech by melo byt dostupne?

Netreba nic aktivovat/nastavovat, malo by to fungovat out-of-the box na portoch 1 a 2 (a povolit LACP na switchi ci routeri, do ktoreho je to pripojene).. v router aj bridge mode - aspon podla nemeckych kolegov to ide, len je problem, ze po nejakom case (den a viac) zacne bonding vypadavat.. a kedze je rovnaka zakladna codebase fw pre vsetky Intel Puma 7 Arris modemy/routery, tak to funguje aj na UPC variante Gigabit Connect Box (este ked som mal gigabit program).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Běží mi na SynologyNASu, takže si můžu nakonfigurovat OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP.

 

Půjde něco z toho? A DDNS mi bude v režimu IPv4 normálně fungovat? Připojím se z venku na NAS (Webdav třeba)?

 

Jinak PPTP bych se ale chtěl vyhnout a OpenVPN sám neumí myslím nativně třeba Android.

 

Jako když začne fungovat bridge, tak snad nic z toho nebudu muset řešit... A přinejhorším zkusím pak asi přejít na nižší rychlost a Compal. Tam mi snad vše půjde.

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • Vodafone Station, CA modul
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OpenVPN ide cez TCP alebo UDP (ako je konfigurovany) a single port, tam by nemal byt problem s Vodafone Station v router mode (iba presmerovat patricny port na NAS), pri IPSec/L2TP moze byt obcas problem (hoci je to tiez UDP), tam je viac portov.

DDNS je klient, ten nepotrebuje nic presmerovat z internetu, len musi byt dostatocne "inteligentny", aby pochopil, ze ma posielat vonkajsiu verejnu IP adresu Vodafone Station a nie privatnu (ktoru ma NAS).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Danny_79

Štastný konec mojí anabáze s navýšením na 500/30 Mb 🙂

Nedalo mi to a vypravil jsem se s požadavkem na navýšení internetu v rámci akce "za polovinu ceny a na pořád" do prodejny Vodafone v Mostě.

Za 15 min. bylo vše vyřízené, v pátek 9.4. mi technik přiveze Compal - rychlost 500/30, cena 499 Kč i s pronájmem modemu. S ničím nebyl problém, ani to že exUPC smlouva je psaná na partnerku. Vše obsluha vyřídila se mnou a s partnerkou na telefonu.

Tímto chci pobočce Vodafone v Mostě moc poděkovat 😀

Ponaučení pro mne, že je lepší si zajít na prodejnu než volat na zákaznickou linku. Už po druhé jsem takto vyřešil problém k naprosté spokojenosti 😉.

 

Dan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JirkaMarek

Hezky den, pokud dam vypoved ze stavajici smlouvy,, kde mam i TV a telefon/ a tedy drazsi tarif nez je 1000/50/,  a tak nemohu vyuzit akce jelikoz bych mel platit mene a budu chtit se naslende pripojit jen na internet, mam to udelat az po skonceni smlouvy a pripadnem odpojeni? Nebo mohu drive a novou smlouvu ma uzavrit treba manzelka ci dcera? TV nepotrebuji, internet rychlejsi bych bral Diky za radu pokud jste si jisti s odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Vodafone opět nezklamal. 😒

Chtěl jsem využít uvedené akce pro rychlejší internet, ale paní z on-line péče mi napsala, že akci nemůžu využít, protože využívám 20% slevu na internet. Podmínkou akce prý je, že za posledních 6 měsíců nemůže být využita žádná sleva. 

Přitom uvedená sleva je individuální "vyhádaná" na UPC, a mám ji již několik let, takže nemůže jít o žádnou slevu z nějaké promo akce, které jsou uvedené v podmínkách nabídky, cituji "Nabídka se nevztahuje na zákazníky, kteří za posledních 6 měsíců využili Promo: Pevný internet a Netflix na 3 měsíce zdarma k Vodafone TV – Pevný internet se 100% slevou na 3 měsíce, Vánoce 2020 bohatá vánoční kolekce – Pevný internet se 100% slevou na 3 měsíce, Vodafone UPC Superrychlý internet za 399 Kč."

Nic o tom, že by nesměla být využita žádná sleva tam tedy nevidím.

Tak nevím, jestli jsem mimo já, nebo paní, nebo mají ještě nějaký vnitřní předpis v tomto smyslu, ale pěkně mě to nadzvedlo. A ještě má tu drzost, nabídnout mi 500 Mb/s za plnou cenu, tedy 929 Kč, a o mojí slevě najednou ani slovo. To bych musel být úplně na hlavu, abych o něčem takovém uvažoval, když máme v baráku další dva poskytovatele, kteří nabízí Gb za třetinu této ceny. Pravda, instalace by stála nějakou námahu a peníze, ale začínám mít pocit, že by se to vyplatilo.

Jen přemýšlím, jestli ještě nezkusit zajít na prodejnu, po vzoru @Danny_79, jestli by tam nebyly rozumnější, protože s paní asi nemá cenu se o cokoli snažit. ☹️

 

  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • modem Compal, VTV Box, CA Modul
  • Plzeň Bolevec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Danny_79

Určitě zkus Vodafone prodejnu, nic tím nezkazíš :-). Přišel jsem tam, pánovi za pultem jsem vysvětlil problém s objednávkou po telefonu. Jen se zasmál, řekl mrknem na to a za 15 min. jsem šel spokojenej domů 🙂

Dan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...