Přejít na obsah

Gigabit za půlku napořád


kotasek

Doporučené příspěvky

Já vypověděl stávající smlouvu a domluvil si ten gigabit napořád. 🙂 Chci se zeptat, zda je možné odpojit stávající služby i dříve než vyprší výpovědní lhůta? Ptám se, protože chci přejít na gigabit co nejdříve paradoxně kvůli vyššímu uploadu. 

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha 7
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník anonymius

Ahoj, chtel bych si zridit 300Mbit  kabelovy net (rychlejsi u nas neni), lze vyuzit Cisco EPC 3925 ci Technicolor TC7200 z druhe ruky nebo je opravdu nutno pronajimat si jejich modem za 70,-Kc mesicne ? Pronajem se plati "donekonecna" nebo treba jen dva roky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volal jsem na infolinku, pak i zašel do prodejny, a všude mi řekli to stejné. S výpovědí a novou smlouvou neměli úplně problém, ale musel jsem to navrhnout sám. Smlouva bude na stejnou osobu.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha 7
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník anonymius

Kdyz si rozkliknu FAQ na webu, je tam psano -  Můžete samozřejmě využít i svůj stávající modem, pokud splňuje minimální technické parametry na připojení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už delší dobu se UPC snažilo u lidí vyměnit modemy, co neměli 16 kanálů na stahování (snazší dosáhnout nabízené rychlosti, lepší rozložení zátěže na síti atd.). Nedovolují již delší dobu (zde na fóru dohledatelné od kdy) využití odkoupených modemů, které mají 8 a méně stahovacích kanálů.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, anonymius napsal:

Ahoj, chtel bych si zridit 300Mbit  kabelovy net (rychlejsi u nas neni), lze vyuzit Cisco EPC 3925 ci Technicolor TC7200 z druhe ruky nebo je opravdu nutno pronajimat si jejich modem za 70,-Kc mesicne ? Pronajem se plati "donekonecna" nebo treba jen dva roky ?

Pronájem se platí donekonečna a za to máš zase nekonečnou záruku na modem, když se pokazí nebo když technicky zastará, tak ti ho bez mrknutí vymění za jiný.

Jediná reálná alternativa je koupit použitý (a prokazatelně od UPC odkoupený) modem Compal, ten ti do sítě ještě připojí.

Ale není úplně vyloučeno že se v budoucnu po úplné migraci systémů a zařízení UPC k Vodafone opět vrátí k prodeji svých koncových zařízení.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 4. 2021 v 15:29, tomus napsal:

Tak ona je tam třeba 50% sleva i na internet 500 Mbit, ke které dostaneš běžný modem Compal u kterého bridge není problém.

No ale v současné době mám slevněný 300 Mbit, takže bych si asi moc nepomohl, navíc je Gbit jen o pár kaček dražší, takže pro mě to asi žádné terno nebude. Leda by udělali průchozí ten Vodafon Station (mód modemu). Zcela jistě by to technicky problém nebyl a to jak u modemu, tak v síti samotné. Zřejmě by to vyřešila jen změna v nastavení, které je ovšem zákazníkovi zapovězeno.
Mimochodem, neplánují něco takového? Skočil bych do toho Gbit hned, ale tohle je vážně veliký handicap. Používám Turrisy, tudíž je nesmysl routovat tím jejich slavným Station.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone StationDOCSIS 3.1
  • Severočech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...