Přejít na obsah

VU+ DUO 4K SE


randomofamber

Doporučené příspěvky

Mám VU+SoloV2 bez vady, který chci prodat. K problému se  mohu vyjádřit: přístroj má dva tunery, je tedy možno nahrát současně dva programy - jeden nekodovaný ( CT1) a jeden kodovaný ( Nova HD ). Protože UPC má v kabelu i nekodované povinné programy soukromých TV v rozlišení SD je možno nahrávat současně přes kartu např. Nova HD a nekodovaný Prima SD

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • modem EVW3226, 2x CAmodul
  • Praha 8-Bohnice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, randomofamber said:

Vlastním dva CA Conax 7 moduly (karty). Pokud bych tedy měl v přístroji VU+ DUO dvě dekódovací karty, pak by mělo být možné nahrávat dva zakódované pořady zároveň?

Áno, aspoň na Technisate (ktorý má 2 CA sloty) to tak funguje bez problémov.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 hours ago, randomofamber said:

Jak používat pro příjem kabelové televize satelitní dekodér? To je asi nějaký překlep, že.

Není to překlep. Prostě pro účely nahrávání z více programů naráz si pořídím SAT příjem, kde to jde (třeba Skylink nebo freesat) a ne kabelovku v DVB-C s kódováním a ještě párováním karet s CA modulem, tj. funkční pouze s dodaným CAM s kartou. Pochopitelně 2x CAM = 2x kódovaný program, ale měl jsem za to, že se bavíš o nahrávání většího počtu programů a nikoliv jenom dvou...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ze Satelitu to šlo vždy mohu potvrdit - kdysi jsem měl Skylink na DM8000 HD a nahrával jsem klidně i 6  kódovaných TV programů najednou pokud se nacházeli na stejném Transpondéru

Upraveno uživatelem ost-plus@seznam.cz
  • 150 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • 2 x CA modul 2 x Dreambox DM920
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Or-Horo

Dobrý den,

podle mých informací v tuto dobu má konkrétně přijímač VU+ DUO 4K SE problémy s dekódováním karet Conax / UPC. Pravděpodobně problém ovladačů. Na přijímačích Uno 4K, Uno 4K SE, Zero 4K a Ultimo 4K to funguje dobře.

 

UPC (kabel) nabízí nějaké programy v SD v analogu, DVB-T2 a současně DVB-C nezakófovaně. Nahrávání pak, pokud máte tuner FBC, je možné z 8 různých transpondérů. Pokud však jde o kódované programy (většinou HD), tak tam je možné nahrávat nezakódovaně pouze jeden. Je možné dekódovat ve standby režimu. Kódy se mění cca 1x za 30 dní.

 

Pozor, používat dva stejné moduly v jednom přijímači nejde. Ten druhý nebude fungovat. Mělo by to být sice možné nastavit, ale praxe ukázala, že se ty karty mezi sebou jednoduše hádají. Pokud bude každá mít jiné CaID, tak to fungovat bude. Pod stejným CaID to fungovat nebude. Respektive, přijímače VU+ toto standardně neumožňují.

 

Lze napřímo nastavit, aby třeba karta č.1 dekódovala Novu HD a karta č.2 třeba Viasat History HD. Ale pokud z toho programu nahrávám, tak ta druhá karta už obraz nedekóduje. Jakmile mohou dekódovat obě karty všechny programy, tak systém přijímače vyhodnotí první kartu, která hlásí, že program nelze dekódovat a druhá karta tento program ignoruje. Dotaz je totiž na CaID karty, který je stejný.

 

U UNI čteček lze zvolit určitý emulátor, kde umíme karty rozlišovat i podle dalších parametrů. U CA modulů však toto standardně nelze. Alespoň u přijímačů VU+ o takové možnosti nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
Návštěvník petrmatula

"podle mých informací v tuto dobu má konkrétně přijímač VU+ DUO 4K SE problémy s dekódováním karet Conax / UPC. Pravděpodobně problém ovladačů. Na přijímačích Uno 4K, Uno 4K SE, Zero 4K a Ultimo 4K to funguje dobře."

 

Dobrý den,

jaký je současný stav. Funguje přijímač VU+ DUO 4K SE s kartou Conax / UPC beyz problémů?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník bacharik

randomofamber  

Ahoj, mám VU+DO4K SE, má dva FBC/C tunery a já ho právě využívám na nahrávání více pořadů najednou. Jen mi nejdou HD programy. A kartu s Cl slotem nemůžu zprovoznit. Skončím pokaždé s hláškou auhtentifizierung - schýlit 1/5 fertit a dál se nedostanu. Image mám Open ATV. Momentálně kabelovka Vodafone(dříve UPC).

Můžete mi prosím napsat na mail jaký mate image a jak jste to rozchodil? Děkuji moc za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CA modul od UPC/VF je v provedení CI+, takže můžeš zkusit do OpenATV nainstalovat plugin Ciplushelper a třeba ten CAM rozchodíš. Ale třeba taky ne, to je vždycky laborování. Osobně nahrávání řeším viz můj post výše - ze SAT signálu Skylink. Tam funguje i CA modul bez plus a obvykle i karta v UNI čtečce.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrmatula

Používám starý dekódovací modul CAM Conax SMIT, který kdysi prodávala firma Lica. Image mám originální co v VU+DO4K SE bylo. Všechno fungovalo na první pokus  bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...